Prsten s velkým diamantem

Prsten s velkým diamantem

Diamantové šperky vždy zdobí nejkrásnější a nejbohatší ženy. Zvláště drahé a atraktivní je prsten s velkým diamantem na ženské ruce.

Trochu historie

V dávných dobách byla popularita diamantu velmi malá. Faktem je, že dříve nevěděli, jak zpracovat kameny, a po řezání vyšly zcela nenápadné diamanty. Tyto kameny byly nazývány cabochon - zaoblené, oválné oblázky bez hran. Klenotníci a bohatí klienti samozřejmě s takovými klenoty neobdivovali šperky.

Postupem času, šperky průmysl pokračoval a nové způsoby řezání byly zavedeny. Jako výsledek, diamanty začaly získávat nové formy, více podobný moderním diamantům.

Poté se tyto kameny staly favority nejen šlechticů, ale i králů a panovníků. A nejkrásnější kameny byly dokonce pojmenovány podle něčeho nebo někoho.

Největší kámen měl tu čest zdobit žezlo anglické královny. Krása a velikost se nedá dobře kombinovat se svým názvem - "hvězda Afriky".

Ne méně slavný diamant "Orlov" chvástá na žezlu ruských králů.

Diamant Koch-i-Nor je známý ve všech koutech světa. Jeho jméno doslovně znamená "Mount of Light". Tento kámen má obrovské množství zajímavých tajemství a legend. Po mnoho tisíciletí patřil kámen nejvlivnějším vládcům Východu, ale koncem devatenáctého století přišel do Evropy, kde je stále.

Největší kameny moderní doby

Na prvním místě je kámen s žlutohnědým odstínem - Zlaté výročí. Jeho hmotnost je 545,67 karátů. Kámen byl těžen na konci minulého století v jedné z dolů v Jižní Africe. Zpracování kamene trvalo asi dva roky, po kterém kámen získal podobu polštáře s prvky ohnivé růže. Kámen má své stanoviště v pokladnici krále Thajska.

Na druhém místě je kamenná Velká hvězda Afriky. Tento kámen váží 530,2 karátů a nemá absolutně žádnou barvu. Tento minerál byl objeven v roce 1905. Po zpracování získal formu "pandelok". Po řezu byl umístěn na žezlo krále Eduarda VII., Kde je stále tam.

Mírně nižší v seznamu je neobvykle krásný kámen s názvem "Incomparable." Tento kámen má hmotnost 407,48 karátů, nádherný zlatavě žlutý odstín a originální trojúhelníkový tvar. Brilliant našel v 80. letech minulého století v opuštěném dole v Kongu malou holčičku. Je pozoruhodné, že počáteční hmotnost kamene byla 890 karátů! V tuto chvíli je kámen zdoben růžovým zlatým náhrdelníkem obklopeným 91 bílými diamanty.

Další přichází Velká hvězda Afriky (2). Tento kámen má hmotnost 317, 4 karáty, má speciální průhlednost a tvar polštáře. V současné době je v koruně anglických králů ve věži.

Pět největších diamantů uzavře ducha de Grison. Tento kámen je považován za největší černý diamant na světě s hmotností 312,24 karátů. Tento minerál je pozoruhodný svou speciální krásou, čistotou a jedinečností. První majitel diamantu byl klenotník a jeden z nejlepších mistrů v řezání černých kamenů. Ve své rodné zemi ve Švýcarsku pán řezal diamant starověkým způsobem - v podobě růže. V současné době je Dukh de Grison ve složení prsten bílého zlata a 702 bílých transparentních diamantů. Navzdory velkému počtu jeho stanovišť (kamenné kolony neustále kupovali sběratelé) je diamant na svém původním místě.

Mystika

Předpokládá se, že drahokamy skrývají spoustu tajemství a tajemství. Historie má spoustu důkazů. Existuje mnoho kamenů, které jsou zapojeny do temných činů. Diamant nazvaný "naděje" je známý jako pověst vraha. Tento krásný tmavě modrý diamant fascinoval každého, kdo to viděl. Změnil obrovské množství majitelů, z nichž každý zemřel. Zajímavé je, že tento kámen se stal prototypem diamantu z filmu „Titanic“.

Ve skutečnosti, diamanty nejsou tak děsivé, jak příběh vypráví.

To je věřil, že kameny jsou schopny posílit osobní vlastnosti těch, kteří je mají. Proto, osoba se špatnou náladou a špatnými myšlenkami je nejlepší nekupovat diamanty. A laskavý a čestný člověk najde ve své ozdobě talisman a ochránce před nemocemi a zlým okem.

Diamant má velmi silnou energii, která ročně roste. Dědictví kamenů má největší energii. Také diamant je schopen komunikovat s jinými kameny: větší kameny zvyšují vlastnosti malých kamenů, které ho obklopují.

Ukazuje se, že diamant je užitečný pro zdraví: kámen je schopen zničit některé lidské infekce a vyléčit nemoci trávicího traktu, může také snížit teplotu a podporuje dobrý spánek.

Co si muži a ženy vyberou

Klasický diamantový prsten ozdobený jako žádný jiný nemůže změnit ženu. Každý šperk zdůrazňuje stav a styl svého dopravce. To platí zejména pro prsten s největším kamenem.

Kroužky na nošení s diamantovými vložkami milují nejen ženy, ale také zástupci silné poloviny lidstva. Pokud si ženy vyberou prsteny, a to jak s malými, tak s velkými kameny, pak muži preferují extrémně velké diamanty.

Pro ženy, diamantové prsteny jsou většinou zásnubní a zásnubní prsteny. Muži mají v tomto smyslu více možností: angažovanost; Značky; Prsteny; Na malíčku.

Snubní prsteny v tomto plánu jsou napřed u obou pohlaví.. Párové výrobky s diamantovými vložkami vypadají velmi dobře. Každý rok klenotníci zdokonalují své dovednosti a vytvářejí opravdu nádherné šperky. Rozmanitost trhu s šperky vám umožní vybrat si přesně ten prsten, který vám vyhovuje a váš styl.

Jak si vybrat

Chcete-li si vybrat perfektní prsten s velkým diamantem, musíte znát základní kritéria výběru:

 • Účel nákupu. Je nutné jasně definovat, jak často a kde budete nosit zakoupené diamantové šperky. Budete nosit prsten každý den nebo ho budete "chodit" jen na slavnostních akcích? Navzdory tomu, že diamanty jsou považovány za ideální kameny pro večerní východy, většina dívek raději nosí prsteny s nimi denně. Samozřejmě, pro akce je nejlepší vybrat si nezapomenutelný prsten s velkým kamenem. Prsten pro každý den nemusí být chytlavý a kámen může být vybrán menší, nebo rozptyl malých diamantů.
 • Dokumenty Než si koupíte, požádejte prodávajícího o certifikát potvrzující pravost kamene. Ukazuje všechny důležité vlastnosti výrobku: původ, hmotnost, čistotu a název materiálu, ze kterého je vyrobena hlavní část šperku.
 • Průhlednost. Kvalitní kámen musí být naprosto transparentní. Tato vlastnost zdůrazňuje krásu diamantu ze všeho nejvíc, což umožňuje světlu hrát volně na svých aspektech.
 • Mount. Správně zvolené řešení vám ušetří od ztráty kamene. Existuje mnoho typů bartaků: pomocí háčků, kanálu, dlažby, s pomocí patníků a mnoha dalších. Pro šperky s velkými kameny, upevnění je nejbezpečnější s různými háčky.
 • Velikost a barva kamene. Vše záleží na vaší touze a solventnosti.

V prodeji najdete diamanty různých velikostí a odstínů, které si koupíte - záleží jen na vás.

Jak velké kameny jsou připojeny

Jak nejlépe upevnit kámen na master produktu rozhoduje i při kreslení schématu.

Existuje mnoho různých typů spojovacích prostředků. Zde jsou jen některé z nich:

 • Krapanovaya připínáček. Tato volba se používá pro montáž velkých kamenů, kde samotná dekorace hraje vedlejší roli. Položím vzácný minerál do díry v kovu a připevníme ho k základně pomocí miniaturních štěrbin.
 • Čelenka. V tomto případě základna kovu obklopuje velký kámen, lehce nad ním visí a bezpečně ho upevňuje na základně. Tato možnost je nejspolehlivější.
 • Carmesin. Tato možnost je nutná pro montáž velkého kamene obklopeného menšími minerály.

Ve skutečnosti kupující nemusí volit možnost montáže, protože závisí zcela na parametrech kamene. Hlavními kritérii jsou velikost, kvalita kamene, druh a počet kamenů. Neméně důležitý je kov, na kterém bude minerál připevněn.

Jak se nosí

Etiketa nosit šperky na prstech sestává z několika jednoduchých pravidel: \ t

 • Jedna ruka by měla zdobit pouze jeden prstenec. Pokud má každá ruka svůj vlastní prstenec, je důležité, aby výrobky byly vyrobeny ve stejném stylu.
 • V okolí se nesmějí přepravovat kroužky z různých materiálů.
 • Za denního světla jsou prsteny s drahými kameny považovány za velmi neslušné. Jedinou výjimkou jsou lidé královské krve. Elegantní prsten s velkým kamenem je vhodný pouze pro druhou polovinu dne.
 • Pokud jde o ženy, prsteny s velkým diamantem by se měly nosit na rukou s dokonalou manikúrou.
 • Muži dávají přednost výběru tmavých a průsvitných kamenů s přísným střihem (v podobě obdélníku nebo čtverce).

Pro každé pohlaví je nejdůležitější vybrat si prsten, který dokonale zapadá do stylu vašeho oblečení. Také dekorace by měla harmonicky zapadat do vašeho životního stylu.

Představte si sportovce, který nosí prsten s velkým diamantem pro každé cvičení a soutěž! Souhlasím, ne velmi vhodnou kombinací.

S diamantovou výzdobou je prestižní. Tak to bylo před a v naší době tento trend pokračuje. Zvláště módní koupit nebo dát exkluzivní - ručně vyráběné šperky, vyrobené v jediném a jedinečném obrazu. Stojí za to zvážit, že exkluzivní je dražší než běžné modely.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky