Zásnubní prsteny

Zásnubní prsteny

Když chlap udělá návrh svému milenci, představuje jí zásnubní prsten. Tento zvyk vznikl díky hollywoodské kinematografii a mnoho lidí se jí líbilo, je mnohem příjemnější přijímat od mladého muže nejen manželský návrh, ale také prsten, který vždy připomene takovou šťastnou událost v životě.

Historie

Doplnění návrhu uzavřít zásnubní prsten se již dlouho stalo tradicí a tato událost vychází z vývoje vztahů mezi rakouským arcivévodou Maximiliánem a vévodkyní Marií Burgundskou. Bylo to 1477, mladý muž pak navrhl francouzsko-belgické aristokracii.

Opravdu od ní chtěl získat souhlas a bál se, že by mu mohla dát přednost jinému, a proto také daroval zlatý prsten s písmenem „M“ s diamantovými deskami, symbolizujícími jejich jména.

Dívka souhlasila a provdala se za arcivévoda. Evropská šlechta si tak krásný příběh oblíbila se zásnubním prstenem a po těchto událostech se dary prstence staly zvykem a diamanty se staly hlavní manželskou výzdobou.

Rusové přijali tento zvyk relativně nedávno, asi před dvaceti lety. Symbol silné lásky je představován našim dívkám v červeném sametovém boxu, který si vybere nejromantičtější prostředí, slavnostní a poměrně intimní.

Někdy si dívka najde svůj malý prsten ve sklenici šampaňského (také díky hollywoodskému filmu), který z ní vypije trochu šumivého nápoje.

Přijetí zásnubní prsten je souhlasit se všemi podmínkami a nosit tento prsten až do svatby sám. A pak byl prstenec odstraněn a stal se rodinným dědictvím, které zralý syn nebo vnuk přijal jako dědictví.

Od angažovanosti až po angažovanost by mohlo uplynout několik měsíců a celý rok by mohl projít - to byl čas duchovní přípravy na manželské svazky. Pokud se dívka rozhodla přerušit vztahy a neoženit se, vrátila prsten ženichovi, pokud byl iniciátorem zlomu muž, neměl právo požadovat vrácení zásnubního prstenu. V případě tragédie, když ženich najednou zemře, dívka nosí zásnubní prsten, který předložil, dokud se nestane nevěstou jiného muže - jako vzpomínka na zemřelého.

Vlastnosti a výhody

Zdá se, že jak angažovanost, tak angažovanost jsou prsteny spojené se stejnou událostí - svatbou a začátkem společného života dvou srdcí v lásce. Ale mezi nimi je významný rozdíl.

Zásnubní prsten je odlišný od obvyklého v každém druhu vložky, obvykle je to diamant - bílý nebo transparentní. Tento drahokam může ozdobit prsten po celém jeho povrchu nebo být středem kompozice. Takový prstenec je velmi drahý, a proto není překvapující, že se následně stává rodinným klenotem.

Zásnubní prsten je dar, který nevěsta přijímá, když je zaměstnán. A snubní prsteny jsou atributem svátosti svatby nebo manželství. Symbolizuje okamžik vyhlášení lásky k dívce a touhu člověka spojit se s ní s životem. A snubní prsten je symbolem manželské jednoty.

Ve většině případů má snubní prsten jednoduchou a stručnou formu a zásnubní prsten je vždy elegantnější a vždy s diamantovým oblázkem.

Snubní prsteny jsou tradičně vyrobeny ze zlata a pro angažmá lze také vyrobit z jiného drahého kovu.

V Rusku, stejně jako v jiných zemích východní Evropy, je obvyklé nosit snubní prsten na prstenci pravé ruky.Zásnubní prsten se nosí na levé ruce, i když někteří ho rádi nosí spolu se zásnubním prstenem.

Odrůdy

Volba zásnubního prstenu není jen jeho vnější krásou, ale zde je třeba zvážit i další varianty jeho hodnoty.

Výrobní materiál

I když to mohou být různé drahé kovy, častěji si pro angažmá vybírají zlatý prsten. A tady potřebujete vědět něco o odstínech tohoto kovu.

Například, růžové zlato je získáno přidáním mědi k tomu, bílý je nikl nebo palladium, zatímco nikl může být dráždivý pro citlivou kůži a palladium je hypoalergické.

Pro ty, kteří nenosí zlato, tam jsou stříbrné výrobky, stejně jako platina, a ačkoli platina je cenově vyšší než zlato, nezdá se, že má velmi atraktivní odstín - špinavé šedé barvy.

Kameny a jejich vzhled

Ve většině případů, zásnubní prsten zdobí diamant. Pro tento kámen, takové vlastnosti, jako je jeho velikost (kolik karátů), barva (nejcennější diamant je nejlehčí), čistota (nejčistší kameny jsou ceněny) a řez, které určují tvar kamene a jeho brilanci jsou důležité.

Design

Zásnubní prsten může být:

 • s klasickým kulatým diamantem;
 • originální, při použití vícebarevných diamantů a jejich libovolného facetování;
 • vintage prsten (Art-design), vyrobený z netradičního materiálu.
 • S drahokamy a polodrahokamy

Tradičně se předpokládá, že zásnubní prsten je prsten s kamenem. To je jeho hlavní rozdíl od atributu hladkého tvaru svatby.

Typy kamene

Diamantový zásnubní prsten je mimo soutěž, je to dlouho uznávaný symbol lásky, věčný a silný. Pokud hovoříme o rozpočtovém modelu, diamant může být nahrazen jeho laboratorní kopií - kubický zirkon nebo zirkonium.

Ačkoli nejcennější průhledný kámen, dnes nikdo nezakazuje výběr jiných možností. V tomto případě je třeba pouze varovat před nežádoucí volbou:

 • perla je symbolem slz;
 • ruby, granátové jablko jsou krvavá sdružení;
 • opál přinese neštěstí;
 • diamantové dítě povede k rozbité lásce;
 • Moissanite také není příliš vhodný jako zásnubní dárek, protože je kamenem osobních záznamů a úspěchů.

A zbytek - šperky na zásnubní prsten může být to, co nevěsta preferuje, například:

 • safír je symbolem čistoty, panenství, cudnosti;
 • Smaragd je věčná a čistá láska, poznání a moudrost;
 • topaz - obezřetnost a duchovní čistota.

V každém případě byste se měli naučit vše o významu a energii vybraného drahokamu nebo polodrahokamu.

O velikosti kamenů a jejich počtu

Nejčastěji můžete vidět zásnubní prsteny, zdobené jedním kamenem, a není vůbec důležité, aby to bylo obrovské. Koneckonců, mimo jiné by měl být prstenec pohodlný na nošení. Kameny jsou povoleny a větší číslo, stejné nebo odlišné velikosti.

Drahé kovy

Princip tvorby zásnubního prstenu je v zásadě spojením drahého kovu s drahým kamenem. Pouze podrobnosti se liší:

 • Kovovýroba;
 • typ kamene;
 • projekční práce;
 • přítomnost jiných dekorací.

O zlatých tradicích

Stalo se tak, že obvykle je zásnubní prsten vybrán zlatem. Nejcennější zlato je žluté a má nejpřirozenější odstín tohoto kovu.

To má 999 vzorků, který je charakterizován jako nejvyšší. I když 750. vzorek stejného odstínu, ale to je slitina s jakýmkoliv kovem. Proveďte prsteny pro angažovanost az jiných odstínů zlata, může být bílá, červená a růžová.

Další možnosti

Je dovoleno vyrábět zásnubní prsten z jiného kovu:

 • z platiny;
 • ze stříbra;
 • z oceli;
 • z titanu;
 • z wolframu.

Nejoblíbenější je v tomto případě platina - pevný a trvanlivý kov stříbrné barvy.Ale s diamantem takový prsten nebude vypadat, zejména - s velkým. Ostatní materiály jsou levnější. Pro stříbrný prsten bude vyžadovat zvláštní péči, jinak to může zčernalé. Wolfram, jako titan, je silný a odolný kov a je vhodný pro ty, kteří milují exotiku.

Spárováno

Možná nechcete přemýšlet o dluhopisech manželství, ale nic vám nebrání, abyste nějakým způsobem označili svůj vztah se svým blízkým, například zakoupením speciálních párů prstů. Zastavte hned po výběru velikosti a designu. A není nutné, aby to byly příliš drahé prsteny. Například, pár stříbrných prstenů, lehké a krásné - skvělá volba pro pár v lásce.

Můžete se rozhodnout pro hladký formulář nebo zvolit konkrétní design. I když budou prstence jiné, ale některé prvky dekoru se v nich budou překrývat. Symbolicky, v tomto případě, tam bude prsten se srdcem, s holubicí nebo znamení označovat nekonečno. Na dvojici stříbrných prstenů bude vhodné vykládat drahokamy nebo polodrahokamy.

Ze zlata

Takové spárované kruhy budou mít samozřejmě oficiálnější vzhled, a proto se páry rozhodnou je koupit, kteří si jsou jisti, že budou navždy spolu. V tomto případě budou na ženském prstenci jistě diamantové šperky, zatímco mužský prsten bude s největší pravděpodobností zcela hladký.

Další možnosti

Dvojice kroužků je také vyrobena tímto způsobem: jeden kroužek je jeden kov a druhý je tvořen dvěma kovovými pásy a jeden z nich je v jiné barvě.

Některé páry jako prsteny musí být vyrobeny podle svých osobních standardů a designu, který si vyberou. Chcete-li to provést, jednoduše kontaktujte jeden z šperkařských dílen. V tomto případě lze provést rytí dle vlastního uvážení.

Klasika

Klasika zásnubního prstenu je zlato a diamantový oblázek, skrze který prochází paprsek světla a odráží se na jeho zadní stěně. Tento kámen nebyl vybrán absolutně náhodou, protože je to on, kdo plně odpovídá veškeré čistotě a slavnosti popsaných vztahů. A nezáleží na tom, že diamantový oblázkový prsten není příliš vhodný pro každodenní nošení, protože vyčnívá nad povrch prstence, což znamená, že jej lze snadno ztratit.

Romantika ve vztazích, stejně jako estetika, je jistě úžasná, ale kromě toho je zásnubní prsten také způsobem, jak ženichovi dokázat, že ji může udržet s celou nevěstou, tj. připraven na to. A skutečnost, že podle tradice ženich dává snubní prsten na prst nevěsty před četnými svědky, by měla naznačovat, že nevěsta s tímto krokem plně souhlasí.

Jak si vybrat

Pokud nechcete být v pasti a vyberte si opravdu dobrý prsten pro svou přítelkyni, pak jděte rovnou do jednoho ze šperkařských obchodů, pro které vaše vlastní pověst není jednoduchý zvuk. Mají profesionály ve svém oboru, kteří vždy poskytnou potřebné rady a doporučí to nejlepší z nabídky.

Nákup prsten, musíte se zaměřit na své finanční možnosti a nezapomeňte, že tam je ještě spousta peněz strávit na svatbu a všechno, co s ní souvisí. Romantická atmosféra, ve které člověk nabídne své milované ženě, si na ně oba vzpomíná na celý život a zásnubní prsten vám tuto událost připomíná po mnoho dalších let společného života.

Jak se mýlit s velikostí kruhu?

Pokud se ocitnete v klenotnictví s dívkou, nebudou problémy s určováním velikosti prstenu, ale pokud chce mladý muž překvapit svého milovaného a koupit si prsten v nepřítomnosti, pak by se měl na tuto chvíli předem připravit. Tam jsou některé užitečné tipy, jak učinit dodání zásnubní prsten překvapení pro nevěstu a že nebudou žádné problémy s velikostí kruhu.

 1. Pokuste se zjistit velikost prstu prostřednictvím své milované matky nebo prostřednictvím jejích přátel. Ale v tomto případě si musíte být jisti, že nikdo z nich nemluví.
 2. Vyzdvihněte okamžik, kdy si můžete vzít prsten, který dívka nosí a zkuste to na prst. Zde si budete muset pamatovat nebo nějak označit místo, kde prsten na prstu seděl s potřebnou hustotou. S takovou značkou bude mnohem snazší vyzvednout zásnubní prsten.
 3. Stále se nemůžete vyzkoušet na prstovém prstenu a tiše ho zatlačte do kusu mýdla. Můžete jít do klenotnictví přímo s tímto kusem, nebo můžete jednoduše provést měření s pravítkem a zapamatovat si to.
 4. Kromě mýdla, můžete použít kus papíru, na kterém můžete jednoduše kruh kroužek s tužkou. Takový vzor se také stane nepostradatelným nástrojem při výběru zásnubního prstenu.

Jak se nosí a zda střílet

Když se dívka již dohodla, že přijme nabídku svého mladého muže a stane se jeho nevěstou, položí na prst prstenku, na kterém bude nosit snubní prsten, a nosí ho až do svatby. A na svatební den by měly být odstraněny všechny ozdoby z rukou nevěsty.

Co dělat s zásnubní prsten po svatbě je rozhodnuto různými způsoby, v závislosti na tom, jaké tradice jsou dodržovány v každém konkrétním případě. Evropané mají tendenci ho nosit na levé ruce, na stejném prstu jako snubní prsten.

Rusové na toto téma nemají žádné zvláštní tradice. Někdo si myslí, že je správné udržet zásnubní prsten jako rodinný talisman a předávat je dál, ostatní si ho dávají na velké svátky a jiní se rozhodnou, že se s ním nebudou podílet a nosit ho jako obvyklou ozdobu na jednom z prstů - stále to není to, co je.

Tam jsou také země, ve kterých je snubní prsten obvykle nosí na řetízku, který zdobí krk po svatbě. Dnes, v našich klenotnictví, je stále více možné vidět speciálně vybrané zásnubní a snubní prsteny, takže mohou být nošeny po svatbě jako jeden kus šperky.

Navzdory tomu, že darování zásnubního prstenu nevede k žádným právním povinnostem, mnoho milenců po celém světě drží tuto krásnou tradici a ženy si celý kroužek udržují celý život a předávají je svým dětem jako relikt.

Zajímavá konstrukční řešení

Konstrukce zásnubních prstenců může být odlišná. Pokud je to klasika, prsten bude zdoben jedním kulatým nebo několika kulatými broušenými kameny. Fanoušci neobvyklých šperků najdou na přepážce klenotnictví něco v originálním designu, například vícebarevné diamanty, rozptyl drahých kamenů, kameny s nestandardním střihem nebo matné nebo lesklé broušení kovové části výrobku.

Ručně vyrobený prsten bude vypadat velmi zajímavě a jedinečně. V tomto případě mistr udělá vše podle Vašeho přání, vytvoří exkluzivní design prstence a může přidat rytí. Stačí správně spočítat čas, aby mistr udělal všechno bez povyku a připravil si prstenec na datum, na které počítáte.

Novinky značky

Sokolov

V modelech zásnubních prstenů s diamanty značky Sokolov se používají různé odstíny zlata a kombinované varianty. To může být tradiční prsten s jednou oblázkovou, nebo to může jiskru s celým rozptylem drahých kamenů nebo zdobené nějakým symbolem lásky - tam je prsten podle preferencí každé nevěsty, dokonce i ty rozmarné.

Swarovski

Dobrým analogem diamantového zásnubního prstenu je zlatý nebo stříbrný model se zirkonem zirkony Swarovski, který má 57 a 88 faset, díky čemuž je lesk kamene vylepšen s důrazem na jeho speciální účel.

Tiffany

Tato klenotnická společnost se vždy snaží nikdy neupustit od klasických kánonů.Zde jsou skuteční mistři šperkařských záležitostí, neochvějně zachovávající tradice a pečlivě střežící jejich tajemství řemeslného zpracování. Tiffany má patent pro každou z jeho nálezů, dokonce i tyrkysová krabička je patentována zde, která je také součástí této značky. Díky tomuto serióznímu přístupu mohou být šperky značky Tiffany skladovány po mnoho let a slouží mnoha generacím, a to navzdory skutečnosti, že takové šperky jsou považovány za poměrně drahý luxus.

Cartier

Prsteny z této značky jsou rafinované a dokonalé, proto mohou být právem považovány za jedinečné mistrovské dílo. V roce 1914 měl Cartier svůj vlastní charakter v podobě půvabného pantera se zeleným smaragdovýma očima. O něco později společnost vydala sbírku šperků se stejným názvem.

Tento obraz prochází celou sbírkou prstenů a panter se objevuje v jemné podobě, nyní v impozantním a někdy i arogantním způsobem. Existují modely, které vizuálně vypadají jako skvrnitá leopardí kůže. Kolekce se skládá ze třiceti tří prstenů - masivních a velkolepých, stejně jako tenkých a elegantních. Hlavní modely prstenů jsou zlaté (bílé a žluté) a platinové. Jsou zdobeny smaragdem, granátovým jablkem, černým lakem, onyxem, safírem, peridotem, chryzoprasou, berylem a akvamarínem.

Pandore

Sortiment značky "Pandora" mnoho prstenů ze zlata a stříbra s drahokamy a polodrahokamy, které jsou harmonicky kombinovány s nepřekonatelným designem. Společnost se specializuje na prsteny, náušnice a náramky, které jsou vždy oblíbené ve světě šperků. Ale stále vrcholem této značky jsou přesně kruhy, kterými nemůže projít jediná dáma. Tyto výrobky mají slušný vzhled, originální design a zároveň nemohou být obviněny z domýšlivosti, ale proto, že prsteny "Pandora" jsou vhodné pro každodenní nošení.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky