Diamantový Zásnubní Prsten

Diamantový Zásnubní Prsten

Perfektní dárek

Zásnubní prsten s diamantem lze nazvat skutečnou klasikou mezi šperky. Existuje mnoho variant: žluté nebo bílé zlato, platina, s malým, středním nebo velkým diamantem atd. Nyní s obrovským množstvím klenotnictví a schopností udělat klenot na objednávku, výběr prstenů je prostě neuvěřitelný. Ale jejich podstata je stejná, že to je radostný a vzrušující dar pro druhou polovinu jako znamení věčné lásky.

Velikost a vzhled

Nejdříve se musíte rozhodnout o velikosti, protože se nikdo nechce dostat do nepříjemné situace, kdy se slavnostní den ukáže, že prsten nesedí nebo je mnohem větší, než je nutné. Určení hodnoty je poměrně snadné:

 • Pokud jsou dívčí prsteny neustále „v otevřeném přístupu“, pak nebudou žádné potíže, stačí si je vzít a ukázat prodávajícímu při výběru.
 • Pokud neexistuje taková jednoduchá příležitost k dosažení šperků, pak můžete vždy jemně stáhnout své oblíbené na toto téma, s největší pravděpodobností v rozhovoru ona sama se zmínit o velikosti prstu.
 • Pokud se ani jedna ani druhá příležitost neprojeví, můžete se jednoduše zeptat lidí, kteří jsou jí blízcí: matky, přítelkyně, někteří z nich tyto informace znají jistě.

Kromě toho je důležité přesně pochopit, jaký produkt se bude líbit a vyhovovat vybranému ve stylu, protože pokud si vyberete, budete řídit pouze svými vlastními touhami, můžete si koupit naprosto to, co potřebujete.

Kde a jak najít správnou volbu

Takže otázky týkající se velikosti a vzhledu zůstaly pozadu, ale je příliš brzy na to, aby jste přímo vybrali prsten. Nákup zásnubní šperky je proces, který stojí za to brát vážně. Nejdříve je nutné určit dostupné množství, doslova na něm budou záviset všechny další kroky.

Pak se rozhodněte, s jakou klenotnicí nebo klenotníkem pracovat. Pokud jde o klenotnictví, měli byste důvěřovat důvěryhodným značkám, které si již vytvořily jméno a nadále posilují svou reputaci vysoce kvalitními šperky. Můžete se zaměřit na propagační akce a slevy, ale upřímně řečeno, neuvěřitelné nabídky a obrovské slevy je lepší nedůvěřovat. I když to není falešný, pak bude v takových výrobcích příliš mnoho „ale“.

Pokud se ženich chce, aby prsten na objednávku, musíte si vybrat diamant sami. Dobrým řešením by bylo přijít do skladu diamantů Jakut a najít vhodný kámen. V poslední době, kameny z Yakutia se staly velmi populární, a počet značkových obchodů roste. Tento trend není marný: diamanty Yakutia se liší kvalitou a náklady mohou být poměrně mírné.

Osvědčené nebo moderní?

Nejklasičtějším obrazem zásnubního prstenu je bílé zlato s jedním kulatým diamantem uprostřed. Nejoblíbenější z těchto klasických možností jsou šperky Tiffany. Tiffany, založená v roce 1837 Lewisem Tiffanym, po desetiletí naplňuje trh s šperky kvalitními ručními výrobky. „Tiffany“ vyrábí hlavně bílé zlaté prsteny, ale také se žlutou, takže je možné najít šperky, které odpovídají všem přáním. Takový výrobek je ideální pro jakýkoliv obraz a není ani sebemenší pochybnost, že se každému dívce bude líbit.

Nicméně, teď mnoho lidí chce originalitu, něco, co nikdo nebude mít. Často, nevěsty a podkoní začali se odchýlit od kánonu a preferují angažmá dekorace platiny, palladia, nebo dokonce non-drahé kovy takový jak wolfram nebo titan.Současně, diamanty mohou vypadat úplně jinak a vytvořit neuvěřitelné kombinace: zde jsou placers, a barevné diamanty, a vzory několika kamenů. Obecně platí, že neexistují žádná omezení, s výjimkou vlastní představivosti a rozpočtu. Chcete-li si objednat, můžete udělat naprosto jakýkoliv klenot, takže pokud byste chtěli něco neobvyklého, nenechte se potěšit.

Možné materiály

Při výběru šperků je nutné se spolehnout na to, zda je barva kovu s kamenem dobře kombinovaná. Nejvíce vítěznou kombinací s některým z diamantů bude bílé zlato, ale zde je několik detailů:

 1. Je důležité okamžitě zjistit, jaké přísady jsou ve slitině přítomny. Při výrobě klenotů se bílé zlato nepoužívá v čisté formě, ale získává svůj odstín, když se přidává nikl nebo palladium. Palladium je drahý kov, nebude s ním žádný problém, ale nikl může způsobit vážnou alergickou reakci. Je snadné určit, zda je nikl ve složení: kov bude mít téměř nepostřehnutelný nažloutlý záře.
 2. Přítomnost vrstvy rhodia na prstenci. Obecně platí, že existuje více plusy než minusů ve zlatě: je více odolné proti opotřebení, chráněné před poškrábáním a svítí pěkně, studené, ale rhodium a bílé zlato nejsou to samé, a pokud je otázka nákupu výrobku z bílého zlata zásadní je třeba tomu věnovat zvýšenou pozornost. Zjistěte, zda taková vrstva nebo ne pomůže lesk. Když je kov potažen rhodiem, má modravý lesk, který není přítomen v reálném bílém zlatě.

Velikost nezáleží

Je velmi důležité, když si vyberete prsten, abyste se podívali na kámen, protože je to on, kdo na sebe přitáhne největší pozornost. Běžná představa, že dívky dávají přednost většímu diamantu, není nic jiného než klam. Příliš velký kámen není vhodný pro všechny ženy, někdy to vypadá těžkopádně a dokonce směšně, zatímco úhledný, středně velký diamant bude vypadat vznešeně a na každé ruce. Velikost kamene se měří v karátech, 1 karát se rovná 200 mg, resp. 0,2 g, čím větší je karát, tím větší je diamant.

Brilantní čistá voda

Další důležitou vlastností, která dává smysl věnovat pozornost, je čistota kamene. Chcete-li nahé oko vidět jakékoli inkluze je velmi obtížné, ale jak čistý kámen bude mít přímý vliv na jeho cenu. Tyto informace je velmi snadné rozpoznat, protože na štítku musí být uveden stupeň „čistoty“ diamantu.

Samozřejmě, téměř všechny přírodní kameny mají různé praskliny a inkluze, mohou být velmi odlišné a potvrzují přirozený původ diamantu. Stín také přímo souvisí s čistotou. Opět je těžké vidět to pouhým okem, na to potřebujete mikroskop, ale s největší pravděpodobností jakýkoliv kámen bude mít šedavý, nažloutlý nebo nahnědlý odstín. Diamanty, které nemají žádný odstín, který je bezbarvý, jsou velmi vzácné a velmi drahé, jejich barva se nazývá "čistá voda".

Barevná paleta

A jakmile mluvíme o odstínech, stojí za zmínku a barvu. Je to důležitý a velmi zajímavý detail. Překvapivě, diamanty, kromě těch nejoblíbenějších, téměř bezbarvých, přicházejí v mnoha různých tónech:

 • Červená
 • Žlutá
 • Modrá
 • Zelená
 • Růžová,
 • Černá

Takové kameny se nazývají fantazie a musíme okamžitě poznamenat, že jsou drahé. Vzhledem k jejich vzácnosti a neobvyklosti jsou dokonce hodnoceny v samostatném měřítku. Pokud má však ženich k dispozici dostatek finančních prostředků, bude velmi originální investovat je do barevného kamene, zejména černého.

Šperky s černými diamanty, nebo carbonado, stal se známý ne tak dávno, ale nyní se stále více získávají na popularitě. Takový dar pro angažmá bude zdánlivě romantický, protože mezi vědci převládá názor na kosmický původ karbonátu.Nejlepší ze všech v kombinaci s bílým zlatem bude kámen ideální pro dívku, která oceňuje klasiku v moderním zpracování. Černé diamanty však musí být opatrné, protože často bohatá černá barva je výsledkem tepelného ošetření, a ne vůbec přirozené povahy.

Jak vypadá dokonalý prsten?

Samozřejmě, neexistuje žádná univerzální možnost, vše záleží jen na přání a schopnostech ženicha.

Je však možné vyvodit několik závěrů, které budou relevantní pro jakýkoli zásnubní prsten s diamantem a učiní život mnohem snadnějším pro muže při výběru:

 1. V každém případě je lepší zvolit si zlatý produkt, experimentovat se svatbami je vhodnější a pro angažovanost je to naprosto klasická verze, která vyhovuje všem.
 2. Pokud jde o kámen, je nejprve nutné zjistit, zda má certifikát potvrzující pravost. Pokud tam není, pak je pravděpodobnost nákupu falešného skvělého, protože neexistuje způsob, jak rozlišit skutečný diamant od umělého bez speciálního vybavení.
 3. Je lepší věnovat pozornost ne hmotnosti kamene, ale kvalitě řezu. Dobře řezaný kámen vypadá atraktivněji a další vysoce kvalitní faseta opticky zvětšuje velikost.
 4. Pokud je rozpočet omezený, pak ne honit nejčistší diamant. Menší skvrny, praskliny a stín jsou neviditelné pouhým okem, ale cena je docela znatelná.
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky