Jak odstranit prstenec z prstu

Jak odstranit prstenec z prstu

Máte oblíbený prsten, na kterém se na minutu nebudete podílet. Nemůžete si ho vzít, když jdete spát nebo dělat domácí práce, jako je mytí nádobí nebo vaření večeře. Jednoho dne se to stane, co jste nečekali, - prst, který drží váš oblíbený drahokam, je oteklý, a prstenec nelze odstranit.

Pokud prst nezíská modrý odstín, znamená to, že to není kritická situace a neexistují důvody pro paniku. Zhluboka se nadechněte a pomalu vydechněte, pomůže vám to uklidnit. Těsný kroužek můžete odstranit pouze z naprosto uklidněného prstence.

Proč to nemůžu sundat?

Proč nastanou situace, kdy není možné prstenec snadno odstranit z prstu? Nejčastěji se ženy dostávají do takových situací, protože dámy po celou dobu nosí šperky, aniž by je odstraňovaly i během spánku. Existují však situace, kdy muži nemohou z napuchlého prstu odstranit pevný prstenec.

Lidé jsou tedy ohroženi z následujících důvodů:

 • Zpočátku byl kruh malý. Byl pevně opotřebovaný na prstu a mohl sevřít měkkou tkáň, a proto krev cirkulovala špatně a začala se hromadit v cystě. Proto se objevil edém.
 • V poslední době jste zažili vážný stres, kvůli kterému se svaly začaly stahovat a ve svalech se objevil velký tón. V tomto ohledu by se prst mohl zesílit a prstenec by byl těsnější.
 • Velmi často se objevují otoky paží a nohou u žen v posledním stadiu těhotenství v důsledku nesprávné stravy nebo pití nadměrného množství tekutiny. Je lepší se poradit s lékařem, u kterého jste registrován.
 • Příčinou otok rukou může být také horké počasí a velké množství spotřebovaných tekutin.
 • Pokud jste ve večerních hodinách snědli velké množství slaných potravin, pak ráno mohou mít vaše prsty opuch. Musíte chvíli počkat, dokud otok přirozeně nezmizí. Tento proces můžete urychlit zvednutím rukou.
 • Opuch může být projevem alergické reakce, jako je kousnutí hmyzem, interakce s domácími chemikáliemi, alergie na určité potraviny. Pokud užíváte antialergické léky, otok může zmizet a prstenec můžete snadno odstranit.
 • Příčinu opuchu lze také považovat za přerušení práce ledvin. V tomto případě je nutné poradit se s lékařem.
 • Oteklý prst může být následkem zranění - těžkého zranění nebo řezu.

Jak odstranit?

Jen chci poznamenat, že existuje spousta lidových prostředků pro odstranění malého prstence z oteklého nebo oteklého prstu. S pomocí jednoho nebo několika způsobů v komplexu se tedy můžete vyrovnat s nepříjemnou situací.

Lidové metody k odstranění těsného prstence oteklým nebo oteklým prstem:

 • Pomalu otáčejte malým kroužkem směrem ke konci prstu. V žádném případě to nemusíte dělat ostře nebo silou, aby se prstenec vytáhl. Takže situaci dále zhoršujete, protože můžete zranit kůži a prst se ještě zvětší.
 • Můžete snížit tření ošetřením prstu kolem prstence olejem (olivovým nebo slunečnicovým), můžete si také otřít prst mýdlem, šamponem nebo vazelínou. Jakýkoli lék, který najdete po ruce, bude fungovat, pokud to pomůže vaší pleti, aby se stala hladší a pružnější. Vezměte si hadřík a držte ho za prstenec, přejděte si šperky ke konci prstu. Bez tkaniny se prstenec sklouzne a nemůžete ho dobře uchopit, abyste ho vzali.
 • Odstraňte otok pomůže led. Připevněte jej na zduřený prst po dobu 10 nebo 15 minut.Na prstenec byste neměli klást led, protože kov má vlastnost, která se při poklesu teploty zmenší. Váš už tak těsný malý kroužek se může stát poměrně malým. Ze stejného důvodu se nedoporučuje umístit prst pod proud studené vody. Jakmile zjistíte, že otok je trochu spící, zkuste odstranit prstenec a udělejte rotační pohyby.
 • Roztok ze stolní soli pomáhá odstranit opuch prstů. Nalijte studenou vodu do skleněné nebo jiné misky, nejlépe ne více než 15 stupňů, nalijte do stolní soli a držte prst ve vodě na krátkou dobu, jen tak, aby se voda nedotýkala prstence. Po 5 - 10 minutách by měl otok klesat a můžete se pokusit prstenec odstranit.
 • Můžete zvednout ruce nahoru a držet je v této poloze po dobu 10 - 15 minut, odtok krve z končetin pomůže mírně snížit otok, a budete se snažit odstranit těsný prstenec z prstu.
 • Odstranění prstence z nabobtnaného prstu se závitem je jedním z nejobtížnějších způsobů. Budete potřebovat asi metr hedvábí nebo jiné nitě. Nasaďte jehlu. Velmi jemně zatlačte jehlu a nit pod kroužek zevnitř dlaně směrem k rameni. Vytáhněte jehlu ven. Dlouhý konec nitě by měl být navinut na prst od prstence ke konci prstu. Vlákna by měla být přiléhající k sobě, aniž by zanechávala žádné oblasti kůže. Tímto způsobem mechanicky snížíte velikost prstu. Pro druhý konec závitu je třeba pomalu tahat, dokud kroužek nezačne působit.
 • Namísto nitě můžete použít obal na potraviny, ovinutý prstem z prstence. Pomocí filmu také snižujete otoky prstu a prstenec by měl být snadno odstraněn.
 • Pokud odstranění šperků ruší záhyby na prstu, obraťte se na své přátele nebo známé. Pomohou vytáhnout kůži dolů a prst můžete odstranit.

Pokud se během pokusů o odstranění prstence zraníte prstem. Ujistěte se, že léčit s antibakteriálními prostředky, aby se infekce nedostane do rány, a situace se nezhorší. K tomu je vhodný obyčejný alkohol nebo peroxid vodíku.

Léky na odstranění edému

Kromě tradičních metod, které pomáhají snižovat otok nebo otok prstu, existují také léky:

 • Roztok s prokainem. Použijte ji jako obklad. Tento lék pomůže zmírnit bolest, snížit citlivost a v důsledku toho snížit otok.
 • Mast Troxevasin může také přispět k odstranění opuchu a otoku prstu.
 • Můžete užívat protizánětlivé léky, jako je diklofenak nebo naproxen. Jediné, co mají významnou nevýhodu, musíte počkat nějaký čas, dokud léky nebudou fungovat. Výsledek jejich jednání může být také poněkud nižší než u externích přípravků.

Co dělat, pokud tyto metody nepomohou?

Pokud nejste schopni odstranit těsný nebo malý šperk, a vidíte, že se situace zhoršuje, například váš prst začal získávat modrý odstín, otok nebo otok se zvýšil, a cítíte bolestivé pocity, neměli byste experimentovat se svým zdravím, obraťte se na odborníka.

Můžete se obrátit na mistra šperků, který pečlivě řezal prsten. Aby nedošlo k poškození prstu, bude mezi prstem a kroužkem sklouznout malý kousek fólie a ořezat kroužek speciálním nástrojem. V tomto případě klenot podléhá opravě. Stejný mistr obnoví původní vzhled vašich šperků.

Nepokoušejte se prsten zkrátit sami. Riziko poškození prstu nebo jeho ztráty.

Pokud klenotník nemohl odstranit šperky, pak se obrátit na zdravotnické zařízení: nemocnice nebo pohotovost.

Lékaři vám protizánětlivé injekce, dát turniket na ruce. Kroužek bude muset být řezán nebo řezán. Bohužel, s největší pravděpodobností po takové manipulaci, vaše dekorace již nemůže být obnovena.Ale nebuďte na to naštvaní. V každém případě, pamatujte - ne jeden šperk stojí za to, aby riskoval své zdraví, protože to.

Mimochodem, tam jsou kroužky, které nelze řezat nebo řezat. Tyto šperky vyrobené z wolframu. Váš prst bude umístěn do svěráku a bude kroužit, dokud praskne. Nebojte se, váš prst není v nebezpečí, protože wolfram nelze deformovat. Kroužek praskne a ztrácíte svůj dlouhotrvající prst.

Jak se vyhnout problémům?

Abyste se vyhnuli dalšímu opakování této situace, použijte jednoduchá pravidla:

 1. Odstraňte šperky před spaním.
 2. Pokud víte, že budete brzy matkou, pak je lepší odstranit prsteny nebo koupit šperky o jednu velikost větší.
 3. Při provádění prací v domácnosti, mytí nádobí nebo podlah, praní, vaření, nenoste prsteny.
 4. Pokud se z nějakého důvodu váš prsten stává obtížným nasazením a vzletem, pak se obraťte na klenotníka, abyste zvětšili jeho velikost, nebo si jednoduše pořídte nové příslušenství.
 5. Nekupujte velmi malé šperky, které stisknete prst.

Ve vašem životě bude mnohem více prstenů a dalších šperků, které budete nosit na svých krásných prstech. Hlavní věcí je dodržovat jednoduchá a jednoduchá pravidla pro jejich použití a vaše dekorace vás vždy potěší.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky