Rozdíly bunda, svetr, svetr a bunda

Rozdíly bunda, svetr, svetr a bunda

Co je

Mikina

Bunda je vzorem pleteného svrchního oblečení, zip. Mikiny vypadaly poměrně dlouho. Rukopisy starověkého Egypta popisují něco velmi podobného halence. V 18. století začali irští námořníci nosit svetry, protože vlněný svetr dobře chrání před větrem a vlhkostí.

Bunda může být s velkým, stojacím límcem, nebo vůbec nemá límec. Někteří si mohou zaměnit sako s svetrem, ale to není hrozné, protože se v poslední době objevil jasný rozdíl.

Cardigan

Svetr je vlněný pletený oděv, který je zapnut. Název "Cardigan" je odvozen od hraběte Cardigan. Byl to on, kdo vymyslel oblečení s knoflíky jako alternativu k teplé uniformě. V dnešní době jsou kardigány velmi žádané, a to jak u mužů, tak u žen. Kardigan lze nosit s kalhotami a kalhotami, se šaty a sukně.

Svetr

Svetr - svrchní oděv, který nemá zipy. Nejdůležitější rozdíl mezi svetrem je límec. Výrobek, ve kterém není límec, není svetr. Slovo "svetr" pochází z anglického "svetr", což znamená "potit". Faktem je, že svetr byl původně vytvořen z přírodní vlny. Pokud lze bundu pletit, je svetr vyroben výhradně z vlny.

Bunda

Bunda je vzorem krátké verze oblečení pro ženy. Délka bundy obvykle dosahuje pasu, pouze některé modely mají délku téměř k hýždě. Charakteristickým znakem bundy je, že je určena pouze pro poctivý sex. Bunda se používá k vytvoření obrazu pro každý den. Lze jej kombinovat s kalhotami i kalhotami, stejně jako se sukněmi a šaty.

Svetr

Pulovr je další verze pleteného oblečení. Pulovr má zpravidla trojúhelníkový zářez a zároveň nemá žádné spojovací prvky. Název „pullover“ také pochází z anglického slova „pull over“, což znamená „put on top“. Zpočátku byly pulovry nošeny pouze zástupci silnějšího pohlaví. Zvláště oni byli obyčejní v atletech protože jejich pohodlí. A až ve 20. století zavedla Coco Chanel do dámského šatníku pulóvry. Oblečení se ukázalo být tak pohodlné a praktické, že vyhráli srdce a bezpečné místo v šatníku pro ženy. Dnes, stejně jako před dvěma stoletími, jsou pulóvry nejčastěji noseny muži.

Rozdíly

Zvažte tedy rozdíl mezi těmito věcmi:

  1. Mikina a svetr. Obě možnosti jsou prováděny způsobem - pletení, ale bunda je zapnuta zipem a svetr je výhradně na knoflících. Také, svetr má hluboký řez, má přizpůsobený řez. Některé modely mají popruh. Kardigan může mít délku až po kolena, zatímco bunda má délku až do pasu.
  2. Svetr Na rozdíl od jiných možností, které mohou být vyrobeny z úpletu, je svetr vyroben výhradně z vlny. Dalším rysem, který má svetr, je velký krční límec. V případě potřeby může být obojek složen ve dvou nebo třech vrstvách. Věc, která řídila límec, není svetr.
  3. Svetr. Nejčastěji je svetr vyroben z úpletu. Svetr se nosí přes hlavu, má výstřih do V.
  4. Bunda Hlavní rozdíl bundy je v tom, že je to výhradně ženská část oblečení.
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky