Pyzhikovaya čepice od SSSR

Pyzhikovaya čepice od SSSR

Kožešina byla v Rusku dlouho oceňována. V cárských dobách šla šlechta ve svatyni a v říši a v sovětském šla kdokoli. Kůže byly vykoupeny, nahromaděny a pak byly vyrobeny do klobouků a kožichů. Každá rodina znal řemeslníka, který mohl vyrobit reprezentativní druh kožešinového výrobku. Potěšení samozřejmě nebylo levné.

Jistě všichni slyšeli slavnou píseň "Chizhik-Fawn, kde jsi byl?". Pokud je vše s „chizhikem“ víceméně jasné, pak pro mnohé to vždy zůstalo záhadou o tom, o čem mluví „plavá“. To je samozřejmě o moderní generaci, jejíž zástupci nenalezli rozkvět klobouků ze zajímavé šelmy "Fawn". V některých ohledech je to způsobeno procesem tvorby této čelenky.

Dnes existují určité problémy při hledání podrobného materiálu, ne každý ví o historii čelenky z plavá. Tak proč je tak slavný ve srovnání s jinými klobouky? Podívejme se: co je důvodem pro neuvěřitelnou popularitu a které lze nazvat prvními majiteli této prestižní čelenky.

Trochu historie

Nejdřív jsme se otočili nejdříve v době před vznikem SSSR.

V carském Rusku nosili studenti z Petrohradu z Fontanky, studenti z Imperial School of Law, klobouky z pyzhiku. Spolu s tmavě zelenými uniformami je taková čelenka, která vypadala jako sourozenci ptáků.

Z této skutečnosti se narodila slavná píseň: "Chizhik-pyzhik, kde jsi byl?"

Éra SSSR

V padesátých a sedmdesátých letech minulého století se za vlády drahého Leonida Iljiče Brežněva stal hit kolouchu „hitem“. Její to bylo považováno téměř za punc elity strany. Získání plavé čepice pro osobu s připojením bylo fantastický úspěch, ale co můžeme říci o obyčejných sovětských občanech?

Klobouk planý byl mimo dosah, a proto byl obzvláště vhodný pro každého. Kdyby se někomu podařilo tuto věc chytit, pak se ozvalo povídání a pověsti. Ani jedna pokrývka hlavy nebyla tak pozorně sledována a nebyla tak pečlivě sledována. Obchodníci s černým trhem se zabývají falešnými klobouky pyzhikovyh a úspěšně je prodávají, přičemž využívají neschopnosti lidí. Pro odborníky to byl úkol rozlišovat skutečnou plavá čepici od dvojče.

Vzhledem k tomu, že si o Pyzhikovovi mohli dovolit snít jen ty nejvyšší hodnosti země, objevilo se slavné tajemství: „Proč stojí Pyzhikov v SSSR a přicházejí zajíci?“ Odpověď na tuto otázku však byla známa všem pracujícím lidem. Ve všech přehlídkách stály kádry stranického aparátu u zdí Kremlského paláce a sledovaly pochodující vojáky a občany na náměstí. Obyčejní lidé měli na sobě levné klobouky z tmavé kožešiny.

Se změnou vůdce se atributy moci změnily. Jakmile se Michail Gorbačov ujal funkce generálního tajemníka, „čepice“ s manžetami se staly módními.

Zajímavosti

 • Zapomenutý režisér Konstantin Voinov dnes vytvořil originální film „Cap“, kde se spiknutí otáčí kolem jednoho spisovatele, který už dávno snil o čem? To je pravda: pyzhikovom čelenka. Nakonec se dozví, že to není předurčeno k tomu, aby se stalo, a místo elegantního módního „plaváka“ dostane nejobvyklejší - králičí klobouk. Neschopný vydržet takový úder osudu, člen Massolite umře na infarkt.
 • Hrdinové filmu „Dívky“ uzavírali spor, jehož ziskem byla přesně čepice plavá.
 • Vzhledem k tomu, že se vojenští a straničtí činitelé usadili hlavně na stejných místech ve městě, objevily se celé okresy, kde se nosily. V Minsku to byly Vojenské a obrněné ulice.
 • V roce 1956, pro olympiádu v Itálii, koupili klobouky z plaváka pro celý tým. Člověk má jen hádat, kolik peněz to stálo stranu. Ale prestiž země se snažila udržet jakékoli prostředky. Fotografie sovětských atletů v plavácích kloboucích zvítězily po celém světě. Popularita těchto čepic v SSSR jen dodal.

Co to je a co dělají

Co je to za zvíře - "Fawn"? Je to zvíře?

Jeden a / nebo šestiměsíční sob se nazýval plavá. Faktem je, že jejich mladou kožešinu - načechranou, měkkou, teplou ocení především lovci. Cena za to byla vždy vhodná.

Na klobouku obvykle se odebírá jedna nebo více kůže. To je spojeno s tím, jak přesně je čelenka šitá:

 • S několika skiny je to jednoduché. Všechny hotové části uzávěru při pokládání by měly být umístěny podél hřebene požadovaného kusu kůže. Je důležité zvážit, jakým směrem roste srst;
 • v případě, že šijí ze stejné kůže, je clona vyříznuta z páteře a náhlavní souprava a náhlavní souprava jsou vyrobeny z krku. Zbývající materiál se používá pro řezání detailů obložení.

Vlastnosti a výhody

 • Barva výrobky z kožešiny světle hnědé nebo tmavě hnědé kožešiny.
 • Sobí srst je elastická a leskláusnadňuje výrobní proces výrobku
 • Plavá kůže má rozměry: šířka 30-40 cm a délka 50-60, to vyhrává podle hodnoty v jiných kožešinových materiálech pro čepice.
 • Klobouk zachovává výjimečné teplo v nejchladnějším období. Tento jev je způsoben tím, že jeleni žijí na severu a jsou dokonale přizpůsobeni tomuto klimatu.

Moderní analogy

Skutečná čepice plavá v naší době ji nedostane. Sobi jsou konečně vypsáni v červené knize a už netrpí rozmarem tvůrců módy a státních vůdců.

Dnes "Pyzhikov" volal čepice muškátů nebo bobrů. Jejich srst je kratší a kůže je menší, ale takové klobouky jsou teplé a nefoukané.

V trendu jsou stále lišky a lišky kožešiny. Nechoďte z módy. Kožešiny z ovčí kůže s kožešinovými límci jsou krásné a teplé. Čepice šijí na hedvábném obložení. Jsou tak husté, že se vítr nemůže dostat dovnitř.

Stojí za to připomenout si to dnes, udržet v teple, není nutné nosit skutečné kožešiny. V současné době je vytvořeno dostatečné množství takových analogů;

 • ecomeha;
 • umělé kožešiny;
 • syntetické ohřívače (sintepon).

Moderní potažené kabáty mají různé barvy a styly, vydrží chladné počasí, stojí mnohem méně.

Samozřejmě, bohatství a elegance kožešin je obtížné nahradit něčím. Pro člověka však není nutností, ale atributem luxusu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky