Jak si vyrobit sprchový gel vlastníma rukama

Jak si vyrobit sprchový gel vlastníma rukama

Moderní kosmetické obchody nám nabízejí tak velký výběr výrobků, že se snadno vejdou do vhodné pro různé chutě a rozpočet. Dívky si však někdy myslí, jak se naučit, jak se připravit na osobní péči doma. Někdo chce ušetřit peníze, někdo, kdo má jistotu v bezpečnosti kompozice. A je to pro někoho těžké vyzvednout si produkt, který nezpůsobuje alergickou reakci.

Máte-li zájem o otázku, jak si vyrobit sprchový gel vlastníma rukama, pak odpověď na něj naleznete v tomto článku.

Výhody přírodních produktů

Domácí čistič pleti má oproti obchodu mnoho výhod. Ruční sprchový gel je produkt, který vám vyhovuje ve všech ohledech. Pomocí ní si můžete být jisti, že nástroj nezpůsobí alergickou reakci.

Vůně výrobku bude také potěšením potěšit vás. Přidejte přesně ty esenciální oleje a přísady, které se vám líbí na neutrální bázi a získejte dokonalý produkt péče o tělo. Tímto způsobem se můžete připravit na ranní sprchu lehkým osvěžujícím gelem s příjemnou osvěžující vůní. A na večer - vytvořit kompozici uklidňující vůně. Kromě toho můžete doma, můžete vytvořit nástroj, který bude řešit drobné problémy, jako je celulitida nebo kožní vyrážky.

Je také důležité zmínit složení výrobku. Domácí gel, vyrobený z přírodních surovin, bude nejškodlivější pro kůži.

Domácí gelu lze také použít na dětskou pokožku. Jemně vyčistí povrch těla a učiní z něj hladký, dobře upravený a sametový.

Další argument - domácí gel vás bude stát mnohem levnější než výrobek zakoupený v obchodě. I když k základně přidáte různé esenciální oleje a změkčující látky, konečná cena bude stále nižší než při nákupu protějšku od renomovaného výrobce. Kromě toho budete mít jistotu, že budete platit za skutečné komponenty, a ne za velké jméno a velkolepé balení.

Obecně, domácí sprchový gel je skvělou volbou pro celou rodinu. Můžete ho vařit podle individuálních požadavků a potěšit i některé z vašich přátel s takovým příjemným dárkem.

Metody vaření

Existuje několik způsobů, jak si připravit vlastní sprchový gel. Podívejme se na pár z nich.

Od základny

Nejjednodušší způsob je jednoduše si vzít speciální základ a přidat jej s těmi komponenty, které se vám líbí. Tento základ lze najít ve specializovaných prodejnách biokosmetiky, nebo objednat online. Dobré recenze dívky opouštějí základ "Organic Liquid Castile Soap Base". Není třeba ji ředit, zahřát až na třicet stupňů a smíchat s ostatními složkami.

Pro přípravu dobrého gelu budete potřebovat další polévkovou lžíci avokádového oleje, kamenné soli a několika kapek etheru. Když se základna zahřeje, můžete do ní přidat všechny oleje tak, aby odhalily svou chuť.

Další fází je smíchání všech složek. To by mělo být provedeno, když se hmota stala homogennější a zákal zmizel. V této fázi přidejte sůl a roztok jemně rozšlehejte. Následně musíte výslednou směs nalít do čisté a dobře dezinfikované láhve.Před použitím přípravku musí být tento přípravek před použitím uvolněn a teprve po několika hodinách může být gel aplikován.

Z mýdla

Je mnohem úspornější používat dětské mýdlo pro výrobu domácího sprchového gelu. Pro jednu láhev gelu budete potřebovat kus jednoduchého mýdla. Věnujte pozornost kompozici - neměly by mít žádné příchutě ani podezřelé složky. A pokud máte dítě doma, můžete jednoduše shromáždit několik zbytků a použít je k přípravě produktu péče.

Tento základ je možné doplnit o bylinky a esenciální oleje. Také nezapomeňte na glycerin, který zjemní pokožku a učiní ji sametovou na dotek. Byliny by měly zvolit, co vyhovuje vašemu typu pleti. Může to být máta, jarní nebo melissa. Pro přípravu gelu potřebujete 10 lžíce sušených bylin.

Esenciální oleje si vyberete dle vlastního uvážení. Zde je třeba věnovat pozornost nejen účinku, který tyto přísady poskytují, ale také zápachu. Pokud je vůně příliš drsná nebo nepříjemná, pak výrobek stále nebudete používat, i když vám to dokonale vyhovuje jeho vlastnostmi.

Nyní se obracíme na samotný proces vaření.

  • Nejprve musíte vařit bylinky. Naplňte suchou trávu čistou vodou a položte ji na pomalý oheň. Po varu vyjměte odvar z kamen a nechte ho vařit další půl hodiny.
  • Poté musí být kapalina filtrována tak, aby se do gelu nedostaly žádné lopatky trávy. Další čas je jít do mýdla. Nastříhejte ho na struhadle a výsledné vločky nalijte do nádoby. Nalijte je vývarem a vše opět vařte. Tentokrát je nutné vařit, dokud se směs nestane homogenní.
  • Když se to stane, musíte přidat lžíci glycerinu a množství esenciálního oleje, které potřebujete. Čím více oleje, tím bohatší bude vůně, tak to zkuste nepřehánět.
  • Dále stačí nechat gel vychladnout a nalít ho do čisté láhve. Nezapomeňte, že i když se směs ukázala být příliš tekutá, neměli byste se bát - bude trvat, než bude trvat.

Jak můžete vidět, oba recepty jsou velmi jednoduché, takže se můžete pokusit udělat přípravu kosmetiky doma.

Jak udělat sprchový gel doma - v dalším videu.

Funkce ukládání dat

Nestačí však vědět, jak vytvořit gel. Musíme také vzít v úvahu zvláštnosti jeho skladování. Takže budete mít jistotu, že produkt nebude po dlouhou dobu zkazit a budete moci použít všechny prostředky, které jste připravili.

Nejprve nalijte gel do skleněných lahví s hustými tmavými stěnami. Uchovávejte je na chladném místě, kde nespadá přímé sluneční světlo.

Ale i v takových podmínkách vás prostředky bez konzervačních látek nevydrží dlouho. Pokud chcete, aby hotový výrobek stál tak dlouho jako zakoupený výrobek, pak si zakupte speciální konzervační prostředek. Lze jej zakoupit na stejném místě jako základna.

Domácí sprchový gel poskytuje dostatek prostoru pro experimentování.. Přidejte své oblíbené oleje nebo parfémy do základny, změňte recept, experimentujte a překvapte sebe i své blízké novými lahodnými příchutěmi.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky