Gel pro intimní hygienu

Gel pro intimní hygienu

Dnes existují všechny druhy prostředků péče o jakoukoliv část těla.. Mýdlo postupně mizí do pozadí, dává tak cestu k jemnějším gelům, pěnám a dalším produktům, které se šetrně starají o pokožku. Jednou z jemných oblastí, pro kterou je třeba neustále a řádně se starat, je intimní oblast. Vedoucí postavení v této oblasti je gel pro intimní hygienu. To vám umožní jemně čistit pokožku, odstranit nepříjemné pachy a udržet zdraví žen.

Co je potřeba

Mnohé dámy, kupující takový nástroj, si pamatují reklamy nebo používají rady konzultantů. A někdo v podstatě rozpozná pouze mýdlo pro každou část těla. Oba tyto přístupy jsou však nesprávné, protože mohou vést k zcela odlišným výsledkům, které lze očekávat od použití. Proto je nutné přistupovat k výběru tohoto výrobku velmi záměrně, cítit se sebejistě a pohodlně.

Mnoho blahodárných bakterií a mikroorganismů obývá stěny pochvy.. Mají terapeutický a profylaktický účinek, ničí škodlivé mikroby a zabraňují jejich dalšímu vzhledu a reprodukci a neumožňují proniknutí infekce do vnitřních orgánů. Kromě toho prospěšné bakterie vytvářejí požadovanou acidobazickou rovnováhu. Tato rovnováha se však dá snadno rozbít, pokud se na mytí použije mýdlo nebo nevhodný gel, protože jsou příliš alkalické a mohou zabít nejen škodlivé mikroby, ale také prospěšné mikroorganismy. A v nepřítomnosti správné ochranné bariéry mohou infekce proniknout dovnitř, způsobit nepohodlí, nebo dokonce horší, způsobit nemoci. Je lepší použít správný lék pro vaše zdraví, neporušuje stav ženské mikroflóry.

Prolomit alkalické prostředí může být nejen mýdlo, ale příliš tvrdá nebo chlorovaná voda, a pokud nebudete dodržovat hygienu intimních míst. Správně zvolený gel šetrně a účinně odstraňuje nečistoty, chrání kyselé prostředí intimní zóny, dodává pocit svěžesti a má léčivý účinek.

Užitečné vlastnosti

Podívejme se, proč je intimní hygiena pro ženy tak užitečná:

 1. Jemně a jemně čistí, protože kompozice obsahuje velmi malé množství aktivních složek, které snadno odstraňují nečistoty, ale nepříznivě neovlivňují přírodní prostředí.
 2. Neporušuje acidobazickou rovnováhu. Hodnota pH v proplachovacím prostředku musí být neutrální, aby nedošlo k usmrcení dobrých bakterií. Gel má neutrální kyselost, takže neublíží ženě.
 3. Antibakteriální účinek. Musí být zachována užitečná mikroflóra. To je rozbit docela snadno, například, dlouhý pobyt v chladu nebo tepla, časté nošení oblečení ze syntetických materiálů, aktivní sexuální život. Jako součást prostředků musí být přítomné prospěšné mikroživiny, které pomáhají udržovat a udržovat zdraví žen. Zabrání reprodukci mikrobů, které se mohou dostat na sliznici.
 4. Eliminuje nepříjemný zápach a důvod jeho vzhledu. Příčinou nepříjemného zápachu může být nedostatečná hygiena a péče nebo patogeny. Proto by měla být věnována větší pozornost zachování čistoty vašeho těla. Gel obsahuje složky, které ničí škodlivé bakterie.
 5. Uklidňující účinek. Každý den prochází naše kůže potem a v horkých dnech je zvláště výrazná. Intimní zóna není výjimkou. V důsledku hojného pocení může způsobit zarudnutí nebo zánět.Odstranění těchto jevů se nazývá kyselina mléčná a extrakty z léčivých bylin, které jsou nezbytně přítomny v kompozici.

Vlastnosti kompozice

V obchodech jsou produkty pro péči o intimní oblast v obrovském rozsahu. A při výběru můžete být zmateni a zmateni. Aby nedošlo k poškození vašeho těla, prostudujte si složení napsané na štítku - nemělo by obsahovat dráždivé látky nebo složky, které mohou vyvolat alergickou reakci. Pokud si nejste vědomi těchto možných problémů, můžete se nejprve obrátit na lékaře, který vám tuto záležitost objasní. Kromě kosmetického čistícího účinku je vhodné zvolit gel, který bude mít také terapeutický účinek. Musí být s kyselinou mléčnou, bylinnými extrakty a antiseptickými látkami.

Vlastnosti kompozice:

 • Kyselina mléčná udržuje požadovanou hodnotu pH sliznice. To, že nastavuje strukturu gelu - mělo by být mírně kluzké a příjemné na dotek. Kromě toho kyselina zabíjí patogeny, které mohou poškodit tělo.
 • Bylinné extrakty zklidňují a hydratují pokožku. Rostliny mohou být různé - měsíček, heřmánek, levandule, aloe atd. Uvolňují zarudnutí, které se může objevit v důsledku tření kůže, po depilaci nebo pohlavním styku.
 • Antiseptické přísady. Pokud je na štítku ve složení viditelný furatsilin nebo chlorhexidin, pak byste se neměli bát. Tyto látky zabíjejí patogeny, ale mohou být škodlivé a užitečné, takže byste měli přemýšlet o koupi takového nástroje.

Kromě všech těchto složek je vhodné zvolit gel, ve kterém jsou přítomny látky jako panthenol - odstraňuje podráždění a nevysychá sliznice, olej z tea tree - bude mít uklidňující účinek na zarudnutí a ochranu proti infekci v genitálním traktu.

V žádném případě však nesmí být součástí vybraného produktu alkohol, barviva, alkálie, příchutě, protože všechny tyto složky nepříznivě ovlivňují stav prospěšné mikroflóry. Měli byste se také podívat na trvanlivost, pokud přesahuje kalendářní rok, pak jsou zahrnuty konzervační látky, proto je také lepší takový nástroj nekupovat. Čím více chemických složek, škodlivější a prospěšné bakterie budou zničeny, což není vždy dobrý vliv na pohodlí.

Vědět, co by mělo být, a co je lepší se vzdát, můžete snadno navigovat při výběru nástroje a koupit ten správný.

Jak si vybrat v závislosti na věku

Takže se složením gelu se všechno stalo víceméně jasným, ale neměli byste běžet do obchodu, abyste si ho mohli koupit hned. Tam jsou ještě některé nuance, které musí být vzaty v úvahu při nákupu. Například věk ženy, která ji použije. Konec konců, gel pro mladou dívku a babičku nemůže být stejný, protože nesplňuje všechny podmínky.

Aby nedošlo k pochybnostem o kvalitě výrobku, je lepší jej zakoupit v lékárnách nebo v odděleních žen ve speciálních prodejnách.

Dětský gel. Před začátkem menstruace mají dívky velmi citlivou sliznici, protože hodnota pH je neutrální a přirozená ochrana bakterií dosud nebyla vytvořena. To znamená, že péče o intimní oblast by měla být mimořádně citlivá. Pro jeho realizaci musíte zakoupit výrobek s neutrální hodnotou pH a měkkými přísadami ve směsi. Velký počet rostlinných složek bude jen plus, protože vytvoří ochrannou bariéru a poskytne pohodlí.

Dámy, ti, kteří dosáhli plodného věku, by si měli uvědomit, že během této doby se mění acidobazická rovnováha vagíny - od neutrální se stává kyselým. To vytváří přirozenou ochrannou bariéru pro zdraví žen. Směs by měla být kyselina mléčná a rostlinné extrakty, protože zabraňují vzniku podráždění.

Mladé dámy, které vedou aktivní životní styl, by si měly pamatovat, že vysoký rytmus života má své vlastní charakteristiky. Hodnota pH je nepříznivě ovlivněna tvrdou vodou, potem a pevným oděvem. Tyto faktory vytvářejí všechny podmínky pro zvýšenou reprodukci patogenů. Prostředky pro intimní hygienu by měly aktivně chránit před patogenními mikroby a udržovat acidobazické prostředí na správné úrovni.

Ženy během těhotenství by měly mít na paměti, že všechny zdroje jejich těla jsou zaměřeny na zdraví dítěte. Hodnota pH se stává ještě kyselější, což dobře chrání před patogeny. Ale v kyselém prostředí přežívají houby, které je obtížné odstranit. Pomoci vyrovnat se s tímto úkolem může kyselina mléčná a přírodní složky, které budou bojovat proti plísním.

Menopauza. Během tohoto období dochází ke změnám reprodukční funkce žen. Snižuje se počet prospěšných bakterií, což způsobuje suchost a dokonce i spalování. Pro udržení zdraví žen v tomto období je nutný gel s neutrálním pH bez kyseliny mléčné.

Kontraindikace

Intimní hygienický gel je velmi jemný a jemný výrobek, který může používat téměř každý a vždy. Ale i pro něj existují kontraindikace, ve kterých se musí používat opatrně nebo úplně opuštěné:

 • Pooperační období. Během této doby byste měli přestat užívat jakékoli přípravky na bázi mýdla, protože mohou způsobit vyrážky a podráždění.
 • Porod pomocí císařského řezu. V tomto případě se používají stehy, které by neměly být v kontaktu s mýdlem nebo mýdlovou vodou. Švy jsou ošetřeny antiseptickými přípravky.
 • Alergické reakce. Některé rostliny a bylinky, které jsou součástí kompozice, může být alergií, která způsobuje podráždění.
 • Nesnášenlivost mléčných složek. Kyselina mléčná a laktulóza jsou velmi užitečné složky, ale pokud máte jejich nesnášenlivost, pak si vyberte nástroj bez nich.

Odrůdy

Lékařské

Není možné přesně určit, který gel bude pro intimní péči nejúčinnější, protože musí být vybrán na základě zdravotního stavu žen.

Nejzranitelnější ženské tělo se stává po porodua pak je důležité řádně se postarat o mikroflóru intimních zón, aby se nemoc nezachytila. Gel by měl mít silné čistící vlastnosti, ale neměl by způsobovat zánět nebo alergie. Kromě toho musí mít antibakteriální účinek.

Hydratační

Suchost sliznic může být způsobena menopauzou nebo hormonálním narušením. To snižuje ochranu intimní oblasti a může způsobit onemocnění. Hydratační gely vám pomohou.

"Vagisane"docela často doporučují lékaři, přináší mikroflóru zpět do normálu. Může být použita po porodu a během menstruace. Obsahuje kyselinu mléčnou, měsíčku a heřmánkový extrakt."

"Zdraví Sibiře"- levný nástroj, který obsahuje mnoho výtažků z rostlinných složek. Neobsahuje laktulózu."

"Vagisile"vydává řadu produktů pro péči o intimní zónu. Gel obnovuje mikroflóru, vhodnou pro každodenní použití."

Společnost Faberlic Je vhodný pro citlivou pokožku. Jemně odstraňuje nečistoty a zklidňuje pokožku. Udržuje rovnováhu bakterií v pochvě.

"Ivomed"- přírodní gel, který má komplexní léčivý účinek, odstraňuje suchost a hojí podráždění."

"Ginokomfort„Doporučuje se pro denní použití, během menstruace, před porodem a po porodu. Má antibakteriální účinek, udržuje pH na správné úrovni.

"Femofit"obsahuje ve svém složení velký počet bylin pro zdraví žen. Pomáhá předcházet zánětům, účinkům hormonálních poruch. Můžete se ucházet každý den."

Saugella se stará o zdraví žen v období menopauzy.Gel eliminuje suchost, nepohodlí a normalizuje kyselé prostředí.

Čištění

Složení čistících gelů mnoho antibakteriálních složek. Tyto nástroje jsou vhodné pro ženy, které vedou aktivní životní styl a během menstruace. Jsou dobře vyčištěné a udržují zdraví.

Kosmetická společnost Oriflame vyrábí speciální nástroj, který udržuje prostředí acidobazické normální. Složení obsahuje přírodní antiseptika - aloe extrakt a heřmánkový extrakt, který chrání před patogenními mikroby. Gel je hypoalergenní, vhodný pro majitele velmi citlivé pokožky.

"Bezstarostné"Pěna dobře a snadno se vypere. Složení je téměř přirozené. Čistí dobře bez podráždění, zjemňuje pokožku. Vhodné pro každodenní použití. Cena je poměrně dostupná.

Firma Nivea vyrábí levný nástroj pro každodenní použití. Jeho detergentní směs obsahuje kyselinu mléčnou a heřmánek, díky kterým gel odstraňuje nečistoty a zvlhčuje a hojí drobná poškození.

Společnost Avon produkuje celou řadu produktů pro péči o intimní místa. Gel má protizánětlivý účinek, odstraňuje nepříjemné pachy, zajišťuje čerstvost po celý den.

Gel nazývá "Blaženost"zmírňuje podráždění genitálií, dokonale zvlhčuje. Léčí mikrotrauma a obnovuje mikroflóru."

Armelle Poskytuje jemnou péči, čerstvost a pohodlí po celý den. Obsahuje mnoho přírodních složek, které zabraňují suchu a podráždění. Přes antibakteriální složky není přirozená mikroflóra narušena. Gel se doporučuje používat každý den.

Jak používat

Získejte ten správný gel - jen polovinu bitvy. Chcete-li se opravdu starat, musíte ji používat správně. Návod k použití na každé lahvičce, ale není vždy informativní. Péče by měla probíhat následovně:

 1. Liberálně smáčejte genitálie.
 2. Vmíchejte kapku gelu do dlaně a napěňte ji.
 3. Výslednou pěnu naneste kruhovými masážními pohyby na intimní plochu, očistěte ji.
 4. Omyjte velkým množstvím teplé vody.
 5. Očistěte kůži čistým ručníkem.
 6. Je nutné aplikovat dvakrát denně - ráno a večer.

Recenze

Navzdory velké rozmanitosti prostředků péče o intimní oblast žen je často ponechána bez řádné péče. To lze vysvětlit skutečností, že mnoho žen není na to zvyklé používat specializovaný nástroj a nadále čistí celé tělo jedním.

Dermatologové a gynekologové doporučují svým pacientům, aby se vzdali používání konvenčního mýdla, pokud jde o respektování intimní hygieny. Mýdlo může změnit acidobazickou rovnováhu, což může způsobit nepohodlí a oslabení lokální imunity. Pomůže podpořit mikroflóru a předcházet možným onemocněním. Mělo by se aplikovat dvakrát denně - před spaním a ráno, po probuzení. Bude lepší, když je vybraný gel vhodný pro každodenní použití. Při výběru pH produktu je důležité, aby odpovídalo acidobazické rovnováze intimní zóny.

K dnešnímu dni stále více žen používá gely pro intimní hygienu. Někdo jim poradili přátelé, někteří lékaři.

Mladé dámy, které přešly z obyčejného mýdla na specializovaný gel, zjistily, že suchost, těsnost a podráždění po depilaci byly pryč. Po celý den je doprovázel pocit svěžesti.

Dívky si všimly důležitosti udržování čistoty během menstruačního cyklu.. V tom jim velmi pomohli očistit gely. Jemně a opatrně odstranili znečištění, nezanechali nepříjemné pocity. Protože mnoho výrobků bylo vhodné pro časté užívání, časté svědění během menstruace se nevyskytuje.

Dívky, které hrají sport, zejména plavání, si všimly, že přechod z mýdla na gel, nepříjemné pocity a podráždění chlorovanou vodou zmizely.

Ženy preferují své výrobky, jejichž složení je co nejpřirozenější. Jsou to bylinné ingredience, které způsobují větší důvěru, protože čistí a zklidňují jemnou zónu, aniž by ji dráždily, protože chemicky účinné látky by mohly působit. Gely také pomohly zbavit se samčích houbových onemocnění v počátečních stadiích.

Podle spotřebitelů bylo nejobtížnější vybrat si správný gel péče, aby si udrželi zdraví na správné úrovni. Proto obrátili svou pozornost na důslednost a transparentnost.

Nejžádanější byly lahve s dávkovačem, protože spotřeba těchto prostředků je ze všech nejekonomičtější.

Správně zvolené prostředky péče o intimní oblast těla zabrání nepříjemným pocitům nebo onemocněním. Nikdy byste neměli zapomenout na své tělo, protože naše zdraví a krása závisí pouze na nás.

Gely pro intimní hygienu - v dalším videu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky