Druhy vazeb

Druhy vazeb

Kravata je jedním z nejdůležitějších prvků šatní skříně pro muže, navzdory skutečnosti, že to nepotěší každého člena silnějšího pohlaví. Tato šatní skříňka však může být viděna z jiné, praktičtější stránky - jako důležitý detail pro vytvoření podnikatelského a vážného stylu.

Existuje několik typů kravaty. Mezi nejoblíbenější a nejslavnější pánské doplňky patří klasika, pro zvláštní příležitosti, kravata Bolo a všechny druhy modelů motýlů a luky. Zvažte podrobněji, jaké typy vazeb lze v obraze použít, a na jakou příležitost je nejlépe nosit.

Klasika. Délka kravaty se zpravidla pohybuje od 130 do 150 cm, šířka se pohybuje od 7 do 9 centimetrů. Tato položka pánské šatní skříně perfektně zapadá do každodenního pohledu na práci v kanceláři, přispívá k přísnějšímu vzhledu, zradí závažnost. Klasická kravata nevyžaduje zvláštní péči, může být navíc použita na procházku s manželkou a dítětem do parku, divadla, výletu na slavnostní událost.

Regata je kravata s gumičkou, což znamená, že není třeba svázat uzel sami - to je poskytováno výrobcem. Kapela ve formě gumy se pod límcem košile mistrovsky schovává.

Windsor je název uzlu, který je základem takového příslušenství. Tento kus oděvu je šitý s velkou délkou a šířkou. Taková šatní skříň je velmi populární ve Velké Británii.

Pro zvláštní příležitosti

Ascot, Plastron, Shar Pei - tyto typy kravat se používají při oslavách. Například, na svatbách, muži ve Spojených státech nosí Ascot s ozdobnými kostýmy. Ale Sharpay má všestrannost, protože se vejde do jakéhokoliv límce košile a stylu oblečení. Zajímavé je, že ve Skotsku je tento typ kravaty součástí národního kroje.

Plastron - rodiště předmětu pánského šatníku - to je Francie. Má podobnosti s Ascot, ale má delší historii. Francouzi nosili Plastron s vestou, někdy to bylo spojené s oblečením s železným kolíkem. Dnes je tato kravata nalezena v oblecích téměř beze změny.

Vzory motýlů a luky

Před dvěma stoletími, motýlek byl spojován s šátkem. Špičky látky byly jednoduše vázány jako motýl. Moderní vzhled dostal kravatu až na počátku minulého století, muži ho nosili s kabátem nebo smokingem.

Kravata ve tvaru luku je zakoupena s hotovou gumičkou, sponou a uzlem. Hlavní rozdíl od motýlů je úzká základna. Tento prvek kostýmu je často používán v sektoru služeb, například číšníci, barmani, sluhové na nošení.

Bolo

Bolo to kravata v podobě krajky, která je upevněna krásnou brož. Slovo kravata zde neznamená specifický předmět tkaniny, může to být jen řetězec kůže. Bolo zvláště populární u kreativních lidí, jako jsou spisovatelé, umělci, hudebníci. Často je takový gastuk svázán s drahými kameny, kovem nebo vysoce kvalitním dřevem. Bolo také charakteristické pro venkovský styl, a ve Spojených státech amerických v Novém Mexiku a Arizoně je dokonce považují za oficiální styl oblečení.

Neobvyklé modely

Lavalier - tento název kravaty symbolizuje jeho jasnost, přesnost a přítomnost uzlu malé velikosti. V této podobě přichází na regály. Hlavním rozlišovacím znakem je široký kroužek v oblasti uzlu, který vytváří velmi elegantní a elegantní vzhled. Ale takový šatníkový předmět má více ženských rysů než pánské.Často jej používají umělci ke skládání scénických obrazů. Lavalier není jen typ kravaty, ale také název samotného uzlu. Takže můžete také uvázat šátky z hedvábí a saténu. Styl bude vypadat velmi přirozeně.

Šátek nebo jinými slovy kravata nemá žádnou vlastní historii. Podle legendy ho nosili čínští vojáci. Poté, co móda předstihla země jako Francie, Egypt a starověký Řím. Dnes je to jen kapesník, který je kolem krku přivázán ženskou polovinou společnosti, někteří muži používají kravatu jako elegantní příslušenství. Kromě toho si každý může vybrat podle svého vkusu barvy takové šály a vybrat si to, aby vyhovovaly jejich stylu oblečení.

Sleď je stuha ve tvaru kravaty. On je velmi populární v přípravě pánských obrazů v obchodním stylu a ležérním stylu. Šířka tohoto příslušenství je cca 3 centimetry, což výrazně zvýrazňuje individuální styl oblečení. Úzká kravata je vhodná pro muže štíhlé postavy. Pro muže s hustší stavbou se doporučuje zvolit vazby z klasických kolekcí.

K obleku

Chcete-li si vybrat správnou kravatu, věnujte pozornost tomu, co je váš životní styl, jaké situace ve vašem životě jsou více. Pokud strávíte hlavní část v kanceláři nebo se setkáváte s obchodními klienty, pak se zaměřte na klasické typy vazeb.

Pokud chcete vytvořit neobvyklý, slavnostní dojem, zúčastnit se oslav - pak si vyberte kravatu pro zvláštní příležitosti. To dá obrazu větší jemnost, úhlednost, nečinnost.

Pokud pracujete v sektoru služeb - banka, restaurace, kasino - pak si vyberte motýlek. Tento kus oděvu učiní obraz více formálním a zároveň uvolněným a přitáhne zákazníky.

Bolo to skvělá volba pro kreativní lidi. Dává dobrý styl, neobvyklou, drahou chuť. Někdy tento typ šatníku může prokázat status svého majitele.

Tipy pro výběr

Snažte se vybrat pouze kvalitní doplňky, protože to je jedna z prvních položek oblečení, na které oko padá. Kromě toho, vazby nejsou v přebytku v šatníku, takže stejné modely mohou být přizpůsobeny pro různé sady, a proto nosí často. Postupujte podle níže uvedených tipů:

Dobrá kravata je ta, která je šitá ze tří nebo více kusů, levná je šitá pouze ze dvou.

Věnujte pozornost tomu, jak lemujete kravatu. První známkou kvality je 100% vlna.

Dobré pánské příslušenství má na zadní straně šev, zdá se, že upevňuje několik kusů kravaty. To vám umožní lépe udržet tvar. S levnou výrobou oblečení obvykle na tuto položku ušetříte.

Ujistěte se, že kravata není zkroucená. Tento prvek skříně kategoricky by neměl být nerovný šev, kroucení a ohýbání.

Pokud je kravata vyrobena z hedvábí, musí být tato tkanina vysoké kvality. Vyvarujte se hrubých tkanin, nebudou dokonale sedět na vašem obleku. Je lepší nekupovat kravatu vyrobenou z polyesteru, protože má charakteristický lesk a můžete okamžitě rozpoznat, že příslušenství je vyrobeno z levných materiálů.

Chcete-li zvolit správnou šířku kravaty, pečlivě prostudujte součásti sady. Podívejte se na šířku klopy, výřez z můstku, límec bundy. Z těchto a nejen faktorů bude záležet na jaké velikosti by měla být kravata.

Nejlepší volbou je klasická kravata. Má šířku asi 8-9 centimetrů, tmavou barvu, vyrobenou z bavlny nebo hedvábí. Pokud potřebujete stylový obraz - pak můžete udělat kravatu trochu tenčí.

Je důležité, aby příslušenství nebylo delší než spona pásu. Délka k pásu - optimální. Pokud se v oděvní soupravě používají džíny, je přijatelná vzdálenost několika centimetrů.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky