Hydratační krém na obličej

Hydratační krém na obličej

Jeden z nejčastějších kosmetických problémů, kterým většina žen čelí, je nadměrná suchá kůže. Pokud naše tělo přijímá nedostatečně potřebné vitamíny a mikroelementy, je narušena výživa a pociťován dopad různých vnějších faktorů, kůže trpí jako první.

Zvláště nepříjemné, pokud je podobný pozorován na obličeji. Kromě čistě kosmetického vnějšího deficitu je suchá kůže ohrožena některými porušeními, například viditelným odlupováním, praskáním, zánětlivými procesy. Pro péči o citlivou a suchou pokožku doporučují zkušení kosmetologové speciální zvlhčovače. Je nutné pouze zvolit správný make-up, používat jej pravidelně a problém řešit ve dvou účtech.

Příznaky zvlhčování

Stejně jako v případě jakékoli jiné nemoci je nejlépe předem identifikovat nadměrnou suchost kůže. V opačném případě může stát stát příliš zanedbaný, bude s ním obtížnější se vyrovnat a různé komplikace vás nebudou čekat. Kromě toho každá žena ví, že péče o pleť by měla být pravidelná.

Pro dehydratovanou dermis charakteristiku specifické symptomy, které se mohou lišit v závislosti na typu kůže. Majitelé suché kůže by měli věnovat pozornost následujícím příznakům: těsnost, zvýšený peeling, matná barva. Často se vyskytují také oblasti podráždění a zarudnutí, což naznačuje vážný nedostatek vlhkosti a živin.

Jedním ze známek metabolických poruch a vysychání pro mastnou pleť je zvýšený lesk.

Navíc existuje expanze, vznik takzvaných "černých skvrn", které jsou výsledkem blokování mazových žláz v horních vrstvách dermis. Stejně jako v předchozím případě se mohou objevit zánětlivé procesy, které však budou výraznější. Možná, že vznik rozlitých oblastí zarudnutí, hojné vyrážky, akné.

Kombinovaná kůže je o něco těžší., protože v jejím případě má dehydratace spíše specifické znaky. Barva dermis se stává bledou, matnou, přirozený tón je nerovnoměrný a v některých oblastech se může výrazně lišit. Oddělené oblasti kůže, totiž suché a mastné, se mezi sebou více rozlišují, zatímco suché se stává náchylnější k odlupování a mastný se stává lesklejším. Samozřejmě, péče o takovou kůži se stává téměř nemožnou.

U zdravé mladé kůže, která se také často nazývá normální typ, jsou procesy nedostatku vody poněkud mírné. Získává téměř všechny standardní kvality suchého typu.

Mohou nastat oddělené oblasti těsnosti a odlupování., kůže obličeje jako celku vypadá bolestivě. Mnoho mladých dívek a žen, které se potýkají s takovým problémem, aplikují jakýkoliv standardní krém proti stárnutí, ale to není vždy rozumné řešení, protože hlavní příčinou onemocnění kůže je nedostatek vlhkosti.

Výhody

V kosmetologii existuje dostatek různých typů výrobků, které jsou určeny k péči o pokožku obličeje. Samozřejmě, v závislosti na typu kosmetiky, jejích kvalitách, pozitivních aspektech a nevýhodách, které musí být vždy zohledněny, změna.. Na rozdíl od jiných zvlhčovačů má tvar krému několik důležitých výhod:

 • Vzhledem ke speciálním výrobním technikám, Krém často obsahuje přírodní složky používá minimum škodlivých konzervačních látek;
 • Krémy mají zpravidla spíše mírný účinek.t, neobsahují dráždivé a alergenní látky, proto prakticky nemají žádné kontraindikace;
 • Nejenže stabilizuje rovnováhu obsahu mikroživin, ale také udržuje normální hladinu pH;
 • Mnoho krémů má vyrovnávací účinek. Takový kosmetický přípravek je často označován jako anti-aging, protože zabraňuje časnému vzniku vrásek, obnovuje přirozenou strukturu dermis vrstev, udržuje si čerstvost a pružnost;
 • Intenzivně zvlhčující a zklidňující krém je také oceňován díky výraznému symptomatickému účinku.. Pokud máte obavy z pocitu sucha a těsnosti, brzy na ně budete moci zapomenout;
 • Dokonce i nejlehčí krém vyživuje pokožku všemi nezbytnými mikroelementy a vitamíny;

Složení pro různé typy pleti

Při výběru kosmetického přípravku byste měli věnovat pozornost jeho složení.. To platí zejména pro hydratační krém. Není to vůbec možné vedlejší účinky, jak by se mohlo zdát, protože by se měly bát jako poslední. Aby použití krému mělo alespoň nějaký účinek, jeho složení by mělo být nejvhodnější pro váš typ pleti.

Jednou z hlavních složek, která se nachází v každém krému, je glycerin - látka, která působí jako zvlhčovač v kosmetických přípravcích. Ve vztahu k našemu tělu je co nejneutrálnější a má poměrně dobrý účinek.

Krém může být vyroben jak na bázi oleje, tak na bázi vody.. Pokud jste majitel mastné pleti, je nejlepší učinit volbu ve prospěch vodní báze. Vzhledem k tomu, že většina olejů používaných při výrobě krémů má příliš výrazný výživný účinek. To není nebezpečné, ale může vyvolat nadměrnou aktivitu mazových žláz a dokonce i zablokování. Pro mastnou pleť se nejčastěji doporučují vodní produkty, které mohou zahrnovat různé bylinky s mořskými extrakty a močovinový krém.

Ale pro suchý typ dermis je nejvhodnější bohatý krém, založený na přírodní složce oleje. Také pokud mluvíme o vysoké citlivosti a podráždění, můžete si vybrat ve prospěch krému obohaceného hedvábnými proteiny.

Stejně jako u běžného a kombinovaného typu pleti, v tomto případě bude jakýkoliv ošetřující krém. V jejich složení téměř nikdy nepříjemné komponenty. Doporučuje se dávat přednost krémům s kyselinou hyaluronovou, přírodními oleji a také s antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi.

Jak si vybrat

Měli byste se vždy zaměřit na existující problémy s kůží, stejně jako vzít v úvahu jeho typ a vlastnosti vašeho těla jako celku.

Navzdory tomu, že krémy většinou nemají žádné specifické kontraindikace, je nejlepší prozkoumat jejich složení a pojistit. Například, pokud jste alergičtí, i přírodní složky mohou způsobit nežádoucí reakci z kůže. V takových případech je nejlepší koupit speciální hypoalergenní hydratační krém.

Kožní problémy se mohou objevit v každém věku. To je důležité pro všechny dospívající, a to jak dívky a kluci, kteří se potýkají s věkem-související změny, často doprovázený výskyt akné na obličeji. V jejich případě je to stále mladá a stabilní dermis Nejlepší je zvolit krém, jehož hlavním účinkem je odstranění zánětů a prevence infekčních lézí.

Pokud mluvíme o citlivé nebo zralejší pleti, která potřebuje jemnou péčipak byste měli dávat přednost vodním nebo rostlinným krémům s nutričními vlastnostmi.Také věnujte pozornost individuálním vlastnostem dermis. Pokud jsou mazové žlázy příliš aktivní, pak krém, který neupchává póry, je nutný, a pokud je příliš mastný, bude to matování možnost.

Nejvíce populární výrobci zvažují paletu kožních problémů u žen. Proto je na obalech krémů zpravidla indikován jejich specifický efekt, díky čemuž není příliš důležité vybrat si co nejvhodnější řešení.

Druhy

Obvykle se rozlišují dva hlavní typy hydratačních přípravků:

 • Denní;
 • Noc.

Jejich hlavní rozdíl spočívá v rozdílu v kvalitách, které umožňují, aby byly používány přesně v určitém období dne. Samozřejmě vám nic nebrání v porušování tohoto pravidla, ale nedoporučuje se to, pokud chcete dosáhnout určitého efektu. Denní krém má následující vlastnosti:

 • Jedním z hlavních úkolů je ochrana kůže před různými škodlivými vnějšími faktory, které jsme během dne vystaveni. Může se jednat o chladný vítr, přímé sluneční světlo, zvýšenou suchost vzduchu;
 • Tato verze smetany je méně mastná;
 • Plná absorpce trvá přibližně 30 minut. To je to, co se doporučuje počkat po použití denní krém, pokud chcete použít make-up. V opačném případě se krém neabsorbuje až do konce a kosmetika se jen rozmazá;
 • Zvláště účinný proti chladnému větru a mrazu.proč je doporučován kosmetologem v zimní sezóně;
 • Zabraňuje odlupování.

Ve srovnání s tím má noční krém naprosto odlišné kvality:

 • Vzhledem k tomu, že hlavní procesy regenerace a čištění horních vrstev kůže probíhají večer a v nocityto krémy jsou zaměřeny na zlepšení regenerace a omlazení dermis;
 • Dost nutriční. Pokud po spaní zůstane malý krém na obličeji, který nebyl namočen v čase, je lepší ho raději sušit suchým hadříkem, než ho otírat;
 • Nedoporučuje se aplikovat na oblasti s hustými vlasy, jinak budou vlasy ještě větší;
 • Pro mastnou pleť, vyberte nejlehčí možnosti tohoto krému, aby se zabránilo zablokování mazových žláz. Pro suchou pokožku je naopak vhodnější bohatý výživný krém;

Naneste noční krém je lepší ne dříve než dvě hodiny před spaním. Pokud zůstane na kůži příliš dlouho, mohou se vyvinout ucpané póry, které jsou plné zánětlivých procesů. Také, někteří kosmetologové doporučují užívat malé přestávky v používání těchto kosmetických přípravků.

Tam jsou jiné možnosti pro hydratační krémy, v závislosti na jejich struktuře a účinku. Takzvaný seboregulační krém je například schopen obnovit normální rovnováhu sekrece mazových žláz, která se projevuje v případě příliš mastné kůže.

Zvláštní pozornost by měla být smetanová syrovátka. Tento nástroj je koncentrátem aktivních prvků, které mají hydratační a výživný účinek na všechny vrstvy kůže. Svým principem působení se neliší od ostatních krémů, ale jeho jedinečnost spočívá právě ve vysoké koncentraci prvků na bázi vody nebo oleje. Není divu, že tato profesionální verze kosmetiky se doporučuje pouze v případě zanedbaných nebo vážných problémů.

Mnoho nástrojů může nahradit aqua-lifting, který je často srovnáván s úplným utažením kůže. To je možné díky vysoké koncentraci účinných látek, které obnovují elasticitu dermis a hladký povrch.

Krém s tónovacím efektem - To je volba pro majitele mastné pleti. Ve svém jádru má také hydratační účinek, ale jeho rysem je odstranění příliš výrazného mastného lesku, který je považován za vážný kosmetický defekt.

Podmínky používání

Při nákupu jakéhokoliv produktu si můžete prostudovat podrobné pokyny pro jeho použití. To je docela dost, nicméně, je doporučeno dodržovat některé tipy kosmetologů, pokud chcete dosáhnout maximálního výsledku, a používat krém správně:

 • Před nanesením krému vždy očistěte kůži. Dostatečné mytí teplou vodou, stejně jako důkladné odstranění kosmetiky;
 • Před použitím se také ujistěte, že ošetřujete svou tvář osvěžující tonikou. Tím se obnoví acidobazická rovnováha dermis. A také zvýšit účinnost aplikovaného krému;
 • Olejové krémy mají silný nutriční účinek. Měly by být aplikovány ve velmi tenké vrstvě, nenechávejte přebytek. To je obzvláště důležitá položka pro majitele mastné kůže;
 • Pokud po nanesení krému uplynulo 15 minut, a na obličeji jsou viditelné zbytky, měly by být okamžitě odstraněny suchým hadříkem;
 • Použití zvlhčovačů by mělo být pravidelné. Naneste krém ráno a večer, jinak nebudete schopni dosáhnout správného účinku;
 • Také kosmetologové doporučují hydrataci pokožky před procedurami, což umožní lepší promočení;
 • Denní krém je zvláště účinný v ročních obdobích., když je kůže vystavena vnějším podnětům. Mezi ně patří samozřejmě léto a zima;

Populární značky

Konečný výběr jakéhokoli kosmetického přípravku by měl být samozřejmě prováděn spíše na základě osobních zkušeností a názorů, než na popularitě a reklamě. Nicméně, mnoho známých značek doporučuje profesionální kosmetologové z dobrého důvodu.

Například, mnoho dostupných nástrojů Cetaphil Dermacontrol. I když se jedná o relativně rozpočet verze krém, také se ukáže být docela efektivní. Má výrazné zvlhčování, udržuje rovnováhu pH nezbytnou pro tělo, nedotahuje ani nedráždí dermis. Dnes je to jedna z nejoblíbenějších možností pro kosmetiku pro mastnou a problémovou péči o pleť.

Stejná kvalita výrobku se může pochlubit mnoha tuzemskými výrobci. Například krém z Novosvitu, "Perfect Skin", "Aqualift-Active 7"a také mnoho známých Kolagenová maska ​​Alpicavhodné pro většinu žen. Doporučují se také pro omlazení pleti nebo pro prevenci předčasných vrásek v důsledku dobré saturace kolagenu a obnovení pružnosti.

Pro mastnou a lesklou pleť, samozřejmě, nejlépe padnou linii jako Diademine rohože, Hydratační krém Pep-Start HydroBlurkteré poskytují mírnou výživu, zvlhčují a čistí póry a také odstraňují nepříjemný lesk. Obecně platí, že pro delikátní péči, například pokud je vaše pokožka příliš citlivá nebo se obáváte vedlejších účinků, měli byste si vybrat Kyslíkový krém Lierac Hydragenistvládce Denní krémy značky Wake Up, Strobe Cream s efektem lesku.

Samozřejmě jsou zde také drahé a spíše seriózní kosmetiky.

Mezi tyto značky patří značka známá všem. Chanel, Lancometaké Doliva. Relativně vysoká cena těchto kosmetických prostředků je více než kompenzována jejich účinností, protože jsou vyráběny speciální technologií s výběrem nejkvalitnějších komponent.

Domácí vaření recepty

Kupodivu, ale dobrý zvlhčovač může být opravdu připraven sám. Většina použitých komponent navíc není obtížně dostupná v žádném obchodě. Tento nástroj se dobře hodí pro ženy, které nedůvěřují nákupu kosmetiky, obsahující ve svém složení různé chemické sloučeniny. Podle jednoho z navrhovaných receptů si můžete sami vyrobit krém složený z přírodních produktů:

 • Pro péči o mastnou pleť můžete připravit jednoduchý nástroj který sestává z ovesné, jahodové nebo rybízové ​​šťávy a lanolinu, působí jako zvlhčovač. Všechny složky se navzájem smíchají v poměru 1: 12: 1;
 • Jednoduchý krém na okurky je vhodný pro pravidelnou a šetrnou péči.. Je nutné vzájemně míchat: tři kousky čerstvé okurkové buničiny, jedna část rozpuštěného včelího vosku, devět částí mandlového oleje a šest částí heřmánkového odvarů. Tento nástroj obsahuje mnoho výživného oleje, proto by měl být používán s opatrností v mastné kůži;
 • Univerzální čistící a zvlhčující prostředek může být vyroben podle následujícího jednoduchého receptu. Bude vyžadováno glycerin, včelí vosk, voda, olivový olej a hydrolat. Všechny složky se smísí v poměru 1: 1: 2: 2: 4;

Recenze

Hydratační krém na obličej je téměř nepostradatelný pro každou ženu. Není divu, že mnoho populárních značek, které opravdu doporučují své produkty, má spoustu pozitivních ohlasů.

Správně zvolené prostředky s výrazným zvlhčujícím účinkem řeší mnoho problémů, o nichž se mluví jak kosmetologové, tak běžnými ženami. Pravidelné používání krému zabraňuje brzkému vzniku vrásek, osvěžuje pokožku a vrací ji do příjemné přírodní barvy, odstraňuje takové nepříjemné jevy, jako je peeling, podráždění a zarudnutí, ucpané póry mazových žláz.

Určitě takový nástroj ve vaší kosmetické tašce není jen užitečná věc, ale jednoduše nepostradatelným prvkem. Bez řádné hydratace a výživy pokožka velmi rychle ztrácí svůj svěží vzhled, proto je včasná péče klíčem nejen pro krásu, ale i pro zdraví.

Jak si vybrat zvlhčovač se můžete dozvědět z videa.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky