Krém s retinolem

Krém s retinolem

Vitamín A je pro mnoho příznivých vlastností znám, hojí pokožku a má schopnost chránit se před volnými radikály. Proto se u lidí často nazývá vitamin pro mládež. Tato látka byla nalezena v játrech, fazole, velkém množství ovoce a zeleniny. A samozřejmě je obsažen ve všech známých rybích olejích.

Vědci a výrobci kosmetiky a drog neustále hledají nové produkty a zlepšují své produkty. Zvláště mnoho úsilí je zaměřeno na vytváření a zlepšování léků určených k potírání změn souvisejících s věkem u lidí.

A jednou z inovací je nepochybně krém s retinolem, který umožňuje opravdu omladit pokožku.

Čistý retinol, izolovaný z produktů, nemohl být po dlouhou dobu používán při výrobě kosmetiky. Vstoupil do chemických reakcí s jinými složkami léčiv a oxidoval, stal se nevhodným pro použití. V tuto chvíli chemici v této oblasti udělali průlom a vytvořili stabilní formu této látky zvané retinoid. Nyní, stejně jako jeho odrůdy - kyselina transretinová, adapalen a syntetické formy retinolu (acetát a retinylpalmitát) - se používají jako složky terapeutických krémů.

Indikace pro použití

Vitamin A má příznivý vliv na horní vrstvy epidermy, zlepšuje pleť, chrání před účinky antioxidantů. Tím, že stimuluje produkci nezbytných pro zdraví a krásu, elastinu a kolagenu, obnovuje pokožku obličeje. Vitamin pomáhá hojit rány a je často používán k léčbě spálení sluncem.

Výrobky s retinolem se používají k léčbě velkého množství kožních problémů.

Jeho schopnost zabránit šíření infekce pomáhá při léčbě akné a akné. Léčebný účinek se používá, když je vystaven ložiskům lupénky.

Retinol krém není jen pro krásu, ale pro léčbu problémové pleti. Proto by měl být stejně jako každý lék používán pouze v souladu s indikací, nutně podle pravidel aplikace.

Pro léčbu proti stárnutí se doporučují přípravky obsahující retinol a jeho analogy. Se správnou péčí s nimi se můžete zbavit nebo alespoň omezit změny související s věkem, zpřísnit pokožku, snížit vrásky a snížit viditelnost pigmentových skvrn.

Krém s retinolem by se neměl v létě používat.

Vitamin A zvyšuje citlivost epidermis na vystavení slunečnímu záření, takže je nutná další ochrana. Tyto výrobky jsou dokonce rozděleny na den a noc. Do nočního krému se přidává více vitamínu a den by měl obsahovat látky, které blokují působení ultrafialového záření.

Princip činnosti

Vitamín A vyžaduje naše tělo pro zdravé kosti, epidermis, vlasy a nehty.

Bez ní není možné normální fungování orgánů zraku a imunity. Má pozitivní vliv na metabolismus, stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu v kůži, obnovuje buňky a bojuje proti stárnutí celého organismu. Odstraňuje toxiny a zabraňuje šíření infekce, hojí rány, odstraňuje vyrážky a kožní problémy.

Zvažte podrobněji hlavní akce retinoidů:

 • Výrazný účinek regenerace a regenerace, Má blahodárný vliv na celkový stav kůže, na resorpci jizev a odstranění nadměrné pigmentace, zlepšuje barvu.
 • Se suchou pokožkou aktivně zvlhčují, normalizují rovnováhu kapaliny.
 • S nadměrným obsahem tuku pomáhají zbavit se zánětů a snižují produkci vylučovaných žláz.
 • Zvýšení produkce elastinových a kolagenových vláken, obnovit tón pleti, aby bylo elastické.
 • Pozitivně ovlivňují metabolismus v buňkách epidermis, aktualizujte horní vrstvy kůže.
 • Posiluje kapiláry, zlepšuje krevní oběh, čímž se zvyšuje metabolismus kyslíku a přísun živin, vitamínů, makro a mikroživin.
 • Poskytují antioxidační ochranu, ovlivňují škodlivé účinky faktorů životního prostředí.
 • Stimulovat redukci vrásek, zvýšit pružnost epidermy, zlepšit její turgor, vyrovnat povrch.

Skutečným nálezem mohou být retinoidní léky na vyblednutí kůže, které bojují s příznaky stáří. Jsou vhodné pro všechny typy dermis, zvlhčují příliš suché, s obsahem tuku - snižují sekreci mazových žláz, vyživují a šetrně se starají o jakýkoliv typ, včetně normální.

Další informace o výhodách retinolu naleznete v následujícím videu.

Složení fondů

Složení léků často zahrnuje další užitečné složky. Ty se pohybují od zamýšleného cíle konečného produktu a účinku, který lidé chtějí. Retinol je nejčastěji kombinován s následujícími látkami:

 • Vitamin E skvělý společník A, má účinek proti stárnutí.
 • Vitamin C poskytuje pomalé odbourávání retinoidů, působí jako protizánětlivá složka.
 • Panthenol léčí poškození, drobné rány, stimuluje regeneraci.
 • Zvlhčení epidermy a obnovení buněčné rovnováhy užívání tekutin mořská termální voda, kyselina hyaluronová.
 • Extrakty a rostlinné oleje v kombinaci s vitaminem A pro aktivní výživu, pomáhá jim rychle a aktivně strávit.
 • Pro další poskytnutí epidermis stavebním materiálem se kombinují přípravky. s mořským kolagenem.
 • Kombinace s kyselinou glykolovou 8% zvyšuje účinek proti stárnutí.
 • Přidání ovocné kyseliny čistí endometrium, odstraňuje jeho nadrženou vrstvu. Díky tomu účinné látky pronikají do hlubokých vrstev dermis, což má pozitivní vliv zevnitř.
7 foto

Při použití retinolu je nutná ochrana před škodlivými účinky slunce. Proto se ve většině výrobků přidávají látky, které poskytují faktor SPF.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Musíte věnovat pozornost skutečnosti, že vitamin A je složka, která má silný účinek. A může být negativní, pokud zneužíváte léky, které ho obsahují.

Zvažte hlavní kontraindikace použití retinoidních přípravků. V případě jednoho nebo více z nich je lepší postupovat opatrně a vyhnout se jejich použití.

 • Retinol - dostatečně silný alergen a se silnou citlivostí může vyvolat silné alergické projevy. Před prvním použitím kosmetiky nebuďte líní kontrolovat na malé ploše kůže. Proto se chráníte před možnými akutními reakcemi.
 • Během těhotenství je užívání drog zakázáno. Vitamin A v nadměrném množství má teratogenní účinek a může nepříznivě ovlivnit vývoj plodu. Je také lepší pro ženy, aby se zdržely retinol krémů během kojení a těhotenství plánování.
 • Poruchy oběhu, kameny a záněty žlučníku a slinivky břišní jsou vážnou kontraindikací.
 • Se silnou citlivostí pokožky by měly být výrobky používány s opatrností. Pokud je kůže silně suchá, tenká a podrážděná, může dojít k podráždění. Kůže kolem očí a rtů je velmi tenká a nesmí být vystavena léčivu.
 • Omezit vstup s kožními lézemi, popáleninami, záněty a ranami.
 • Věk do 12 let neumožňuje použití takové kosmetiky.
 • Přijetí některých léků. Může být kontraindikace použití. Je nutné předem konzultovat lékaře.

Nedoporučuje se používat kosmetiku s retinoidy hojně, může být také příčinou podráždění.

Chraňte pokožku před škodlivými účinky slunečního záření, použijte ochranné emulze. Bezprostředně po aplikaci finančních prostředků by nemělo jít ven do otevřeného slunce. Nástroj nemůžete neustále používat, po dobu až 60 dnů je nutná přestávka. Účinná látka indukuje aktivní buněčné dělení, díky kterému je dosaženo obnovení a omlazení. Ale během nepřetržité práce se unavují, začíná opačný proces, dělení se zpomaluje a kůže stárne ještě více. Po absolvování kurzu se doporučuje přestávku na dobu tří měsíců.

Retinoidní léky mají vedlejší účinky, které je třeba znát a vzít v úvahu:

 • pocit pálení, zarudnutí;
 • svědění a otok v místech použití;
 • suchost a odlupování;
 • dermatóza;
 • zvýšená náchylnost k působení ultrafialového záření;
 • sklon ke zvýšené pigmentaci.

Pro snížení nežádoucích účinků se doporučuje používat opalovací krémy a zvlhčovače. Před použitím byste se měli vyvarovat koupele, sauny a dalších termálních procedur, stejně jako neobvyklých zátěží.

Pravidla použití

Pro zvýšení pozitivních účinků a snížení negativních účinků se stává rozhodující schopnost používat krémy s vitaminem A.

Zpětná vazba na použití většiny léků souhlasí s tím, že tyto sloučeniny jsou aplikovány na kůži pouze v období s minimální aktivitou slunce. Jde zejména o zimu a pozdní podzim. Pokud je toto základní pravidlo porušeno, bude kůže s poškozeným vnímáním ultrafialového záření náchylná k hyperpigmentaci. Zejména je nezbytné používat klobouky, přednostně s poli, k použití kosmetiky na ochranu proti slunečnímu záření.

Další důležité pravidlo: neaplikujte látku na celý povrch obličeje. Používá se pouze v problémových oblastech lokálně. Nejčastěji se provádí večer před spaním, bez opakování.

Kůže se postupně trénuje na krémy s retinoidy, jinak je riziko vzniku podráždění a alergií vysoké. Na začátku se lék používá dvakrát týdně, pak čtyři. Při použití kůže, někde za měsíc, je výrobek aplikován jednou denně. Mnoho odborníků na začátku kurzu doporučuje použít nejnižší koncentraci účinné látky v přípravku, nejvýše 1%. Na samém začátku aplikace se kůže může změnit na červenou. To je normální reakce, přestávky jsou nezbytné pouze pro zbytek epidermis.

Retinoidní kosmetika by měla být použita po vyčištění na suché pokožce.

Vynikajícím krokem je kombinace takových kosmetických prostředků s použitím produktů s kyselinou askorbovou, jakož i hydratačních komplexů.

Hodnocení známek

Seznam fondů nabízených na trhu s retinolem je poměrně dlouhý.

Největší důvěru spotřebitelů způsobují farmaceutické léky.

To dává důvěru v jejich účinnost a skutečně terapeutické účinky. V salonech při provádění kosmetických procedur používaly kompozice podobného typu. Lékárny poskytují záruky na své léky a nemohou se bát o své zdraví, s výhradou všech pravidel aplikace. Cena těchto produktů bude samozřejmě poněkud vyšší než kosmetická, ale jejich účinnost to odůvodňuje.

Příklady léčiv:

 • "Lift Activ Retinol" Vichy - poměrně dobře známý nástroj s dobrým jednáním. Obsahuje další vodu z tepelných zdrojů a kyselinu hyaluronovou. Zvlhčuje, zmírňuje mimické a věkové vrásky.
 • "Redermic R" La Roche-Posay - lehká, účinná kosmetika nezpůsobuje podráždění.
 • "Kinetinol" MartiDerm - Kompozice je doplněna dalšími vitamíny. Kromě A existují jojobové a makadamiové oleje. Obnovuje a vyživuje.
 • Obagi - Americký systém pro léčbu kožních problémů. Používá se pouze na klinikách, obsahuje mnoho užitečných látek, včetně rostlinných kmenových buněk, antioxidantů. Jejich koncentrace je desetkrát vyšší než v jiných přípravcích.

Známky známé po celém světě se nemohly držet dál.Populární kvalitní nástroje jsou L'Oreal, Olay, Garnier, Avene. Tyto produkty jsou výrazně nižší v ceně a jsou důvěryhodné zákazníky.

Porovnání dvou krémů s retinolem - Avene a La Roche-Posay - ve videu níže.

 • Vynikající možnost rozpočtu lze považovat za ruský krém vyrobený z retinolu. Levnější než dovážené a také blízko k našim lidem v duchu značek kosmetiky: Natura Siberica, Černá perla. Značka "Shark Force" V řadě produktů s retinolem je denní a noční krém, masky. Jeho rozdíl je v použití žraločího oleje. Navíc je obohacen o oleje z mandarinky, neroli, kukuřice, skořice a dalších složek.
 • Caviale - Ruská droga vhodná pro všechny typy dermis. Je navržen pro pružnost a pružnost.
 • Společnost Christina vytvořilo více než třicet produktů s vitaminem A pro domácí i domácí použití. Tyto prostředky obsahují další složky, zklidňující, odlehčující, hojící. Široký výběr umožňuje výběr produktu pro individuální potřeby.
 • Bielita Bitex "Retinol + Mg" - Běloruský lék, vhodný pro jakýkoliv typ dermis. Zlepšuje turgor, vyhlazuje vrásky zevnitř, zabraňuje změnám souvisejícím s věkem. Konzistence je lehká, nepostřehnutelná, absorbuje bez zanechání stop a efektu masky, obsahuje bylinné extrakty a ovocné kyseliny, oleje.
 • Svatá země "Alpha-Beta Retinol" - Izraelský produkt, který zhutňuje pokožku, zjemňuje pleť, redukuje póry, zesvětluje pigmentové skvrny, obsahuje ovocné kyseliny, kyselinu salicylovou, hořčík.

Existuje mnoho retinol léků na trhu. Můžete si vybrat podle vlastností kůže, cenového segmentu. Kvalitní výrobek lze nalézt i přes úroveň vašich příjmů.

Další video recenze krémů s retinolem.

Jak vařit doma

Mnozí preferují směsi připravené doma. Takže budete mít jistotu ve všech složkách kosmetiky as dostatečnými znalostmi a zkušenostmi si můžete vybrat kompozici speciálně pro vaše potřeby a vlastnosti.

Vitamín A není těžké najít v prodeji. Je k dispozici téměř v každé lékárně, ve formě oleje nebo ve formě kapslí.

Dáváme několik možností pro jeho použití doma.

Hydratační

Obsahuje následující složky: \ t

 • Vitamin A, E - jedna tobolka.
 • Ricinový olej, kafrový olej - lžíce (20 ml).
 • Vývar z heřmánkového léčiva - 50 ml.
 • Glycerin - 17 ml.

Všechny přísady jsou široce distribuovány, jejich vyhledávání a příprava nebude mít potíže.

Chcete-li získat odvar z heřmánku, zalijeme 1 lžíce heřmánku suché s vroucí vodou a nechte ji vařit. Dále smíchejte s vývarem a dalšími složkami. Vitamíny se přidávají jako poslední.

Použijte kompozici před spaním.

Uchovávejte ve skleněné nádobě v chladničce po dobu až tří dnů.

Protizánětlivé

Složení:

 • Vitamin A - 15 ml.
 • Měkké máslo - 50 ml.
 • Kuřecí žloutek - 1 ks.
 • Olivový olej - 1 polévková lžíce. lžíce (20 ml).
 • Alkohol kafr - 30 ml.

Dobře poražte žloutek, přidejte oleje ze seznamu. Když se směs stane homogenní, injikujte retinol.

Používá se k léčbě akné a akné, což způsobuje pouze problémové oblasti.

Pro problémovou pleť

Složení:

 • Retinol - 1 kapsle.
 • Rakytníkový olej - 1 polévková lžíce. lžíce (20 ml).

Je třeba promíchat a aplikovat na obličej večer, před spaním. Po půl hodině odstraňte přebytek bavlněnou podložkou nebo látkou.

Recenze

Podle recenzí krémů s vitaminem A lze posoudit, že ženy jsou s účinkem těchto léků velmi spokojené. Existují obrovské rozdíly mezi působením výrobků. Někteří pracují na dermis jemně, po jiných je pocit pálení a loupání po několika dnech. Kupující důvěřují lékárnám více, i když jsou poměrně drahé.

Dermatologové raději dávají pozor na složení kosmetiky, spíše než výrobce značky. Pokud jsou pro Vás všechny komponenty obsažené v kompozici vhodné, není důležité, kde bude výrobek zakoupen.

V každém případě si před zakoupením výrobku nezapomeňte poradit se svým lékařem a striktně dodržovat jeho pokyny a návod k použití.

Dodržování jednoduchých pravidel pomůže co nejúčinněji využít retinoidní kosmetiku.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky