Zimní oblečení pro novorozence

Zimní oblečení pro novorozence

Očekávaný vzhled dítěte v zimě, nastávající matka by měla přemýšlet o nákupu speciální zimní oblečení pro novorozence.

Odrůdy

Pokud se vaše dítě narodilo v zimě, měl by mít na zimu teplé oblečení. Navzdory tomu, že dítě je velmi malé, musí být vyvedeno na ulici na procházku. Oblečení teplé na zimu přijde vhod, pokud místnost, kde se dítě nachází je dost cool. U novorozenců je schopnost termoregulace stále velmi špatně vyvinutá, takže se děti snadno snadno zmrazí a potí.

Hlavní druhy oblečení pro novorozence:

 1. Montérky nebo kombinézy. Rozdíl mezi kombinézou transformátoru a obyčejnými kombinézami spočívá v tom, že může být použit jako obálka díky speciálním spojovacím materiálům (knoflíky nebo zipy). Když dítě vyroste, můžete ho připnout jako kombinézu.
 2. V šatníku novorozence je nepostradatelný člověk nebo skluz. Tyto kombinézy jsou vyrobeny z různých přírodních tkanin: bavlny, lnu, úpletu nebo flanelety.
 3. Tělo - je také oblíbené u mladých mumií. Vzhledem k tomu, že tělo se připevňuje mezi nohy, nemůžete se obávat, že zadní strana vašeho dítěte bude holá, pokud se aktivně pohybuje.
 4. Halenky a jezdci působí jako alternativa k malým mužům. Je výhodnější, pokud budou namísto tlačítek zapnuty tlačítky. Tak rychle změníte své dítě.
 5. Ponožky, botičky, palčáky, škrábance - další příslušenství určené k udržení nohou a úchytů dítěte v teple.
 6. Čepice - nejrozmanitější modely s kravaty a bez, teplé a tenké.

Vlastnosti a výhody

Nákup zimního oblečení pro novorozence by měl věnovat pozornost:

 1. Vnější tkanina - je nutné, aby byla dokonale prodyšná a odvezla vlhkost. Podšívka by měla "dýchat", tj. Odstranit přebytečné teplo, aby se vaše dítě nepřehřály.
 2. Příslušenství produkty - zipy, knoflíky, knoflíky a další spojovací prvky by měly být pohodlné a dobře zajištěné, protože budete muset změnit dítě více než jednou.
 3. Izolační typ - musí být vyroben buď z přírodního materiálu, například z ovčí kůže, nebo z hypoalergenního syntetického materiálu, například syntetického polstrování nebo isosoftu.

Jak si vybrat

Při výběru zimního oblečení pro novorozence dodržujte některá pravidla:

 1. Získejte oblečení pro novorozence, které jsou vyrobeny z přírodních tkanin, jako je bavlna nebo vlna. Syntetický materiál v kontaktu s pokožkou dítěte může způsobit podráždění nebo vyvolat alergické reakce.
 2. Je dovoleno nakupovat svrchní oděvy, například kombinézu pro chůzi na ulici, která je vyrobena ze syntetické tkaniny.
 3. Různé spojovací prvky, například zip, knoflíky nebo knoflíky, by neměly bránit dítěti v pohybu.
 4. Stehy by měly být vyšívány tak, aby se nedotýkaly jemné kůže novorozence, aby se nepoškozovaly a neublížily jí.
 5. Elastika na oděvu by neměla být příliš těsná, aby nedošlo ke stlačení kůže. To platí i pro rezinochek na ponožkách. Pokud jsou gumičky na prstech těsné, pak budou bránit krevnímu oběhu v nohách dítěte.
 6. Neměli byste si kupovat oblečení se spoustou kudrlinek, volánů. Tyto prvky, i když přidávají atraktivní vzhled, ale mohou způsobit nepohodlí pro vaše dítě.
 7. Také věnujte pozornost barvám oblečení pro novorozence. Je lepší, když to budou jemné jemné odstíny, například krémová, světle růžová, světle modrá, bílá a další pastelové odstíny. Děti jsou velmi citlivé na světlé toxické barvy.
 8. Vzor na oděvu by měl být malý a nenápadný.

Seznam nutných věcí poprvé

Některé budoucí maminky se bojí koupit nějaké věci před dítětem. Opuštění práva vybrat si oblečení a věci pro novorozeného manžela nebo příbuzné. Tím riskujete, že věci, které prostě nemáte rádi nebo ve spěchu, můžete na něco zapomenout.

Proto je nutné odmítnout předsudky a koupit potřebné věci pro novorozence, alespoň poprvé. V každém případě, jít do porodnice, kromě vašich věcí, by měl být složen pytel pro dítě. Je lepší mít svého manžela při narození s vámi, podporovat vás a radovat se s vámi během prvních minut, kdy se vaše dítě narodí, než jít nakupovat a zuřivě hledat všechny potřebné věci.

Seznam nutných věcí poprvé není tak velký:

 • Několik flanelových a bavlněných plenek. Je lepší, když je velikost pleny někde 90 x 110 cm: bude vhodné zabalit dítě do takové pleny, pokud se rozhodnete, že ho zabalíte; Budete mít možnost rozšířit plenky v posteli nebo na přebalovacím pultu, když budete měnit oblečení svého dítěte; plenka, můžete jemně otřít dítě po zakoupení nebo prát prdel.
 • Několik kusů mužů nebo skluzů. V takových šatech může dítě spát a zůstat vzhůru. Je nutné zakoupit několik kusů teplých drobných mužů a několik tenkých výplní. Pokud je váš pokoj teplý, pak udělají muži z bavlny. U hubených malých mužů nebude vaše dítě horké. Pokud jste naopak v pohodě, pak je lepší nosit flannelet pro vaše dítě tak, aby nezmrzl.
 • Kombinéza s dlouhými rukávy nebo košile. Je lepší, když zapnete svetrové bundy. Takže bude vhodnější obléknout si dítě.
 • Posuvníky, které se upevňují na knoflíky na ramínkách. V takových kalhotách bude vaše dítě pohodlné. Můžete vytvořit různé sady, kombinující jezdce s tělem, pak s vestami. Nekupujte jezdce s gumičkami. Pokud je vaše dítě velmi aktivní a neustále se pohybuje, pak takovéto jezdce po celou dobu vypadnou.
 • Ponožky nebo botičky. Zpočátku budou nohy dítěte neustále zamrzat, takže je důležité nosit ponožky nebo botičky na horní části jezdců nebo malých mužů. Mohou být teplé i tenké, v závislosti na teplotě v místnosti.
 • Scrabble. Pokud tělo, halenky nebo malí muži nemají uzamykatelné manžety. Takže byste měli dostat pár párů škrábanců. Děti se rodí s nehty a nehty rostou velmi rychle. Aby se dítě nepoškrábalo a neublížilo, na jeho ruce se položí speciální rukavice. Kromě toho plní další funkci, udržují malé ruce v teple.
 • Tenké víčko nebo čepice. Měli byste ho nosit poté, co jste si koupili dítě, a vaše vlasy ještě nesuší, a také pod teplým kloboukem, pokud jdete na procházku.
 • Teplý klobouk. Může být vyrobena z různých materiálů, jako je vlna nebo ovčí kůže. Hlavní věc, že ​​vaše dítě nebylo studené při chůzi.
 • Montérky nebo kombinézy. Pokud si vyberete normální kombinézu, zkontrolujte, zda jsou ruce a nohy zavřené, aby vaše dítě nemrzlo na ulici. Montérkové kombinézy nebo kombinézy mohou mít ohřívač různých materiálů, například syntetický zimovod, ovčí kůže, holofiber nebo isosoft.

Co vzít do nemocnice k propuštění

Budoucí maminka, sbírat věci v nemocnici, je nutné v samostatném balení dát věci, které dítě potřebuje na propuštění.

Pokud by se vaše dítě mělo narodit v zimě, měli byste si vzít s sebou:

 • Montér, kombinéza nebo teplá deka. Zde je vaše volba. Obálka je velmi pěkná volba, ale potřebujete ji pouze jednou, když si vezmete dítě z nemocnice. Sotva budete chodit po ulici s dítětem, které je zabaleno v elegantní obálce. Praktické jsou teplá přikrývka a kombinéza.V transformující kombinéze se vaše dítě bude moci cítit skvěle na zimních procházkách. Teplou přikrývku můžete dítě zakrýt po dlouhou dobu, i když vyrůstá z kočárku. Deka může zakrýt dítě, když bude jezdit na saních.
 • Teplý klobouk. Je nezbytné, aby čepice byla na strunách. Pokud je to bez strun, dítě riskuje, že odhalí hlavu a otočí ji náhodou.
 • Tenké bavlněné čepice. Nejdříve byste měli nosit běžný klobouk a pak teplý. Stejně jako teplý klobouk by měl být tenký klobouk také na strunách.
 • Roztomilý skluz nebo tělo a posuvníky na prohlášení. Na extraktu je spousta krásných modelů. Například, pro mladého gentlemana, můžete vyzvednout oblečení s malovaným motýlem nebo kravatou, která dá vašemu dítěti určité kouzlo, a budete mít krásné paměťové fotografie.
 • Teplé kombinézy nebo halenka a kalhoty, například z fleece. Jedná se o měkký materiál, vynikající tepelnou odolnost.
 • Ponožky. Na nohy novorozence nemrzne, nezapomeňte si na ponožky.
 • Tenká a flanelová plenka je užitečná, pokud se rozhodnete, že se vaše dítě zabalí a zabalí do teplé deky. Pokud si koupíte transformační kombinézu jako svrchní oděv, pak prostě nepotřebujete plenky.

Přistupovat k výběru věcí pro novorozence zamyšleně, a pak se vaše dítě bude nejen okouzlující, ale bude také cítit pohodlně a pohodlně v nich.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky