Svrchní oděvy pro novorozence

Svrchní oděvy pro novorozence

Dlouhé procházky za každého počasí - klíč ke zdraví dítěte. Kromě toho, aby se odvrátil od domácké rutiny je užitečné a mladá matka. Chcete-li chodit opravdu dlouho a klidně, musíte se správně obléci. Svrchní oděvy pro novorozence by měly odpovídat počasí a samozřejmě být krásné.

Druhy

Před narozením je nutné si koupit svrchní oděv: v průběhu vykládky bude třeba ihned kombinovat nebo obálku. Tam je koncept "obálka na extrakt" - to je velmi krásná věc, která, stejně jako svatební šaty, bude užitečné pouze jednou, aby se fotografii. Je mnohem praktičtější získat jasnou obálku nebo kombinézu, ve které můžete držet extrakt, a pak chodit, dokud dítě přestane spát na procházkách.

Co si můžete vybrat:

  • Obálka. Izolovaný spací pytel s kapucí. Snadno si obléká a působí ve filmu, je možné jej rozepnout, aniž by se probudil spící dítě. Dobré pro procházky v kočárku. Není příliš pohodlné nosit dítě v náručí a není možné ho umístit do autosedačky (pouze některé modely obálek mají otvor pro bezpečnostní pás mezi nohama). Obálka je rozhodně teplá volba, protože vzduch volně cirkuluje uvnitř.
  • Montérky. Těžší na nošení, ale více funkční - vhodné pro jízdy autem. Nutně vyžaduje přítomnost obuvi, i když nejčastěji se kombinézy prodávají s odnímatelnými teplými botičkami.
  • Obálka kombinézy. V lidech se taková věc také nazývá "transformátor". Jedná se o kombinézu, která má zipy na švech schodů. Mohou být rozepnuty a mohou být použity pro spojování fólií tak, aby se získal spací pytel. Spodní okraj se zasune a zapíná tlačítky. Pohodlí je, že obálka je použita pro kočárek, a pro cestování autem nebo sedacími vozy, kde je pás mezi nohama, obálka je znovu připevněna do kombinézy.

Pro novorozence obvykle kupují věci na 50. nebo 56. velikost. Vrchní oděv však musí brát v úvahu růst dítěte. Podzimní dítě si může koupit transformátor na růst 74: pak bude klidně spát v něm na podzim, a na jaře - již sedí v kočárku v něm, stejně jako v montérkách. Pokud taková kombinéza bude s podšívkami ze zimy, pak se vejde do chladu. Podobně - pro jarní děti. Matky, jejichž dítě se narodilo v zimě, by měly pochopit, že s největší pravděpodobností první kombinéza dítěte příští zimu už nebude fungovat.

Šaty dítě na počasí

Chůze s novorozencem se doporučuje od prvních dnů. Jedinou výjimkou jsou "zimní" děti - obvykle pro ně, procházky začínají na balkóně. Minimální teplota, při které můžete chodit s novorozencem (dítě do 28 dnů) je mínus 15 ° C.

Pro jaro budete potřebovat demi-sezónu kombinézu / obálku a lehkou „mužskou“ kombinézu pro teplé počasí. Demi-season oděv je izolován polstrováním polyester, izofost, nebo jiné druhy moderních výplní. Pro začátek jara (od 0 ° C do + 8 ° C) je vhodná kombinéza s izolací 50-80 g / m2. Pod ním bude stačit vypáčit tenké pletené nebo plyšové kombinézy. Další izolaci lze nastavit pomocí deky.

Při teplém jarním počasí, kdy není vítr a slunce svítí, může být dítě přeměněno na lehčí kombinézu - zpravidla je vyrobeno z plyšu, veluru nebo jiných tlustých, ale měkkých materiálů. Je lehce izolované polstrováním polyesteru a má bavlněnou podšívku.

Rukávy svrchních oděvů pro novorozence jsou obvykle uzavřeny speciální čepicí, ale na chladných dnech můžete nosit miminka a rukavice. Dítě musí nosit pletenou čepici, která pokrývá uši dobře a nejlépe bez pompejí, strun a dalších věcí, které mohou zasahovat do ležícího dítěte.

Na zimu musí novorozenec zvolit nejteplejší variantu. Nejlepší je zůstat na syntetické izolaci, ale její množství v oděvu by mělo být nejméně 250 g / m2. Je to opravdu teplá kombinéza, i když je lehká a obvykle se zdá, že je pro babičky „hubená“.

Ti, kteří nevěří v sílu polyesteru, si můžete koupit svrchní oděvy. To je také velmi teplá a poměrně lehká volba. Péče o ně je však obtížnější a pravděpodobně to „stoupá“.

Pro konzervativce - kombinézy s kožešinou nebo s kožešinou podstezhkoy. Dobrá stará ovčí kůže dítě zahřeje a všichni příbuzní budou šťastně vydechovat. Nicméně, takové kombinézy jsou těžké, je obtížné se v nich pohybovat (je důležité, aby dítě zůstalo v pohybu uvnitř svrchního oděvu) a zpravidla jsou horší než ostatní možnosti.

Pokud jde o horní tkaninu, nemá smysl brát membránu novorozencům. Protože dítě většinou spí, zamrzne v tenké membránové kombinéze. Výjimkou jsou pouze zimní opotřebení s downy membránou (k dostání například v Reima) nebo s izolací 300 g / m2. V tomto případě bude kombinéza teplá sama o sobě a membrána poskytne dodatečnou ochranu proti větru a vlhkosti.

Na podzim budete potřebovat stejný set jako na jaře - zahřátý „muž“ a kombinézu s demi sezónou. V průměru se v Rusku, v zimních kombinézách, děti začnou nosit v druhé polovině října.

Známky a styly

Některé z nejlepších, podle recenzí maminek, výrobců dětského svrchního oblečení:

  • Reima. Transformace kombinézy s ohřevem 200 g / m2.
  • Kerry. Obálka s ohřevem 330 g / m2 a střihem pro bezpečnostní pás.
  • Červený hrad. Demi-season obálka na fleece podšívce.
  • Deux par deux. Ohřátá obálka pro autosedačku.
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky