Světelné reflektory pro oděvy pro děti

Světelné reflektory pro oděvy pro děti

Jak víte, temná denní doba je nebezpečná nejen pro dospělé, ale i pro děti. Nedostatek lehkých nebo nenápadných chodců často způsobil mnoho dopravních nehod, které často skončily v havarijním stavu. Proto byl v roce 2015 vydán zvláštní zákon, který zavazuje rodiče, aby sledovali přítomnost reflektorů na dětském oblečení. Využití reflexních prvků přineslo dobré výsledky ze zkušeností evropských zemí, takže se ruská vláda rozhodla zavést v naší zemi příslušné zákony.

Bohužel, v noci, řidiči nemohou okamžitě si všimnout osoby běžící přes silnici, obzvláště jestliže tam jsou žádná světla nebo jiné světelné zdroje kromě reflektorů. Pokud jsou na oděvu osoby odrážející světlo, stává se viditelným z dálky, což značně zjednodušuje úlohu řidičů. Dalším znakem světelných reflektorů je skutečnost, že jsou viditelné nejen z dálky, ale také za každého počasí, dokonce i v nepříznivých podmínkách. Ať už je to déšť, sníh, déšť nebo mlha, tyto prvky budou viditelné pro řidiče a bude schopen včas reagovat, pokud se chodec rozhodne přejít silnici. Proto jsou tato zařízení tak důležitá a nezbytná, a to nejen pro děti a mládež, ale i pro dospělé.

Typy prvků

Oblečení pro dospělé s retroreflektivními prvky se prodává ve specializovaných prodejnách, ale není to levné a každodenní nošení není příliš pohodlné. Pokud jde o dětské oblečení, pak se výrobci opravdu starali o naše děti a téměř všichni vyráběli svrchní oděvy s reflektory, a to nejen na bundách, kabátech nebo bundách, ale také na vycházkových kalhotách a vodotěsných kalhotách.

Ale existuje oblečení, které nezajišťuje přítomnost reflexních prvků, což platí jak pro děti, tak pro dospělé. Pokud tyto prvky neexistují, mohou být šity vlastníma rukama.

Moderní trh nabízí několik různých variant reflektorů. Nejběžnější jsou blikákteré jsou zase jiné.

Přerušování blikání

Tyto světelné doplňky jsou přívěsek nebo přívěšek na klíče, který lze zavěsit kolem krku, navléknout ho nití, nebo připevnit k batohu, připevnit k němu speciální háček. Takové blikání je bilaterální a obě strany odrážejí světlo.

Ikony blikání

Tyto reflexní prvky jsou obyčejné odznaky, které jsou připevněny k oblečení s čepem. Tento typ blikání je nejběžnější a nejoblíbenější pro mladé lidi a malé děti. Díky moderní technologii lze plastovou základnu odznaku aplikovat na kresby animovaných postav a portréty slavných herců či hudebníků.

Blikání Náramky

Tento typ prvků odrážejících světlo bude potěšen jak dospělými, tak dětmi. Dospělí sportovci zapojení do běhu, kolečkových bruslí nebo cyklistiky ocení praktičnost a pohodlí těchto zařízení. Nasaďte si ruku a můžete bezpečně jít na procházku. Děti, zejména dívky, budou milovat zářící příslušenství, které zkrášlí ruce a bude vypadat zajímavě. Světelné reflektory-náramky lze namontovat nejen na zápěstí, ale také na batoh, kolo, koloběžku a mnoho dalšího. Jedinou nevýhodou těchto prvků je, že rychle ztrácejí své světelné vlastnosti a trvají jen několik dní.

Blikání samolepky

Takové světlo odrážející prvky jsou velmi oblíbené u malých dětí.Jsou zajímavé, krásné a snadno použitelné. Stačí odstranit ochrannou vrstvu na zadní straně a nalepit ji na jakýkoliv požadovaný povrch. Nálepky mohou mít libovolný vzor, ​​v závislosti na přání, a prodávají se v sadách několika kusů, protože velmi rychle ztrácejí své světelné kvality. Po prvním praní se nálepka zhorší a je třeba ji vyměnit za jinou. Tyto blikání lze přilepit na oblečení, tašky, batohy, knihy a na jakémkoli jiném povrchu.

Tepelná nálepka bliká

Jedná se o typ obtisků, pouze se nanášejí na povrch ne vodou, ale železem. Stačí nalepit pečetidlo železem, nasadit ho na oděv a okamžitě se přepne na požadovaný objekt. Takové blikání mají delší životnost a mohou vyprat několik praní.

Reflexní páska

Dalším typem reflexních prvků je reflexní páska. Jsou prodávány v rolích v mnoha specializovaných obchodech. Některé mají adhezivní vlastnosti a stačí je rozřezat na požadovanou délku a pak je nalepit na jakýkoliv povrch. Tam jsou reflexní pásky, které je třeba šít ručně. Princip jejich práce je stejný: nezbytná délka je odříznuta a přišita k oděvu.

Někteří řemeslníci dělají blikání na vlastní pěst. Samozřejmě nestačí jen přilepit několik reflexních záblesků, aby byla zajištěna bezpečnost na ulici. Rodiče musí nutně říct dítěti, jak se chovat na silnici a naučit ho pravidlům silničního provozu. Především musíte ukázat svůj vlastní správný příklad, aby dítě pochopilo, jak důležité je řídit se pravidly silničního provozu chodce.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky