Školní oděvy pro dívky

Školní oděvy pro dívky

Dříve byla školní uniforma povinným atributem školní docházky, ale v té době nebyla volba příliš různorodá - hnědé šaty a dvě zástěry: černá a bílá. To stačilo na celý rok a bylo známo všem.

V dnešní době se školní uniformy nosí už dávno, a samozřejmě je mnohem více možností. Formulář je navržen tak, aby disciplínu, tedy tmavší barevný rozsah, striktní styl, s výjimkou krátké sukně, hluboké řezy a podobně. Přesto mají školačky možnost vybrat si oblečení, které se jim líbí, a odlišit je od svých vrstevníků a spolužáků.

Pro školní uniformy si můžete vybrat šaty, sukně, sarafany, kalhoty, vesty, bundy, různé košile a halenky a dokonce i běžné roláky a vesty. Můžete použít barvy, jako je modrá, černá, šedá, vínová, tmavě zelená pro horní, a košile a halenky mohou být vybrány, aby odpovídaly barvě nebo bílé.

Pokud škola nemá stanovenou barvu pro formulář, je možné zakoupit předměty různých odstínů. Kombinovat tyto položky oblečení s sebou, můžete vytvářet nové obrázky denně. Při výběru oblečení pro školu mohou rodiče dát dítěti právo zvolit si vzhled a spoléhat se na jeho chuť, ale nezapomeňte, že existují faktory, které by si dospělí měli při výběru vybrat - to je materiál, který přizpůsobuje kvalitu, pohodlí a dodržování požadavků školy. formu.

Požadavky

Jednotné požadavky na dětské oděvy a uniformy jsou uvedeny v právních předpisech Ruské federace o vzdělávání. Požadavky na hygienu jsou upraveny společností SanPin a jejich cílem je zajistit, aby dítě bylo při studiu ve škole pohodlné, včetně požadavků na:

 1. ochranné vlastnosti oděvů, zejména materiálů, měly by přispět k normální termoregulaci těla,
 2. oblečení by nemělo zasahovat do učení a být pohodlné,
 3. vzhled, oděv by měl mít jednoduchý střih, měl by být přísný a neměl by rozptylovat světlé odstíny a barvy
 4. Musíte si vybrat výrobky, které jsou bezpečné pro zdraví a život dítěte, proto je nutné věnovat pozornost označení na zboží.

Materiál

Dítě ve škole tráví většinu času, kromě jeho aktivity je docela aktivní, takže od kterého tkanina forma je šitá je jeden ze základních momentů při výběru. Především je důležité, aby byl materiál co nejpřirozenější a množství syntetických vláken nepřekračovalo přípustné normy. Dětská pokožka je citlivá a neustále v kontaktu s tkaninou, hygienické normy, při jejichž výrobě nejsou dodržovány, mohou způsobit alergie a podráždění. Vyskytují se v důsledku toho, že se dítě silně potí v syntetickém oděvu.

Tato tkanina neumožňuje vzduch, v létě je horká a v zimě je zima, která je plná nachlazení. Syntetika navíc akumuluje statickou elektřinu, ze které oděv bije proudem a elektrifikuje vlasy. Neměli byste však záměrně hledat naprosto přirozené věci, protože přítomnost stejného polyesteru činí tkaninu odolnou vůči skvrnám, měkčí na dotek, snáze čistitelnou a méně pomačkanou.

Zaměřte se na následující přibližné procento:

 • bavlna od 30 do 70%,
 • vlna od 40 do 50%,
 • viskóza od 30 do 40%,
 • polyester od 30 do 50%,
 • polyamid od 5 do 30%,
 • elastanu od 2 do 5%.

Kvalita

Kromě textilie je kvalita uniformy pro žáky určena ještě několika body. Během inspekce je třeba věnovat pozornost:

 1. na etiketě na vnitřní straně věci, pokud ano, pak by měla obsahovat všechny potřebné informace o výrobku, včetně jména a adresy výrobce, složení tkaniny a rady o péči o výrobek. Nedostatek značek nejčastěji označuje, že výrobek je nekvalitní nebo je zfalšován.
 2. Kvalita švů by měla být hladká, hrany jsou zpracovány, bez vyčnívajících nití, vzdálenost mezi stehy není široká, nitě jsou silné a trvanlivé.
 3. Na vůni by to mělo být prakticky nepřítomné. Je-li nepříjemný, ostrý zápach, je lepší odmítnout koupit, protože hovoří o nízko kvalitních materiálech a látkách (například nátěrech) používaných ve výrobě.
 4. Na podšívce. Měla by být buď z přírodní tkaniny, nebo z umělé, například viskózy.

Kromě toho, výběr složek kostýmu pro děti, je nezbytné zkontrolovat, zda detaily oblečení jsou duplikovány, to znamená, zda byly připojeny k lepící polštářky, to může být pochopeno na dotek. Udělejte to pro další zachování tvaru, v oblasti kapes, stran, límců, pásů a dokonce i tlačítek. Tento postup pomáhá zabránit deformaci výrobku nebo divergenci švů a prodlužuje dobu opotřebení.

Pohodlí

Pohodlí je dáno velikostí oblečení a správným střihem. Velikost by měla být vybrána správně, oblečení by nemělo být těsné, zasahovat do pohybů, natahovat se v sedě, být úzké nebo naopak, pověsit a spadnout.

Obě možnosti zasahují do dítěte, což způsobuje nepohodlí nejen z fyzického, ale také z morálního hlediska. Je třeba vybrat střih věcí pro dívku se zaměřením na její postavu a osobní přání. Navzdory tomu, že se jedná o školní uniformu, měla by zdůrazňovat ctnosti a skrýt nedostatky, a to i v každém věku. Modely a styly jsou žádoucí koupit nejen příslušná školní pravidla, ale i módní.

Vybíráme podle věku

Školní pravidla jsou pro každého stejná a zdá se, že výběr školních uniforem pro dívku nižších ročníků a pro střední školu se může lišit, stejné šaty, stejné kalhoty, ale v každém věku jsou aspekty, na kterých je volba založena, zcela odlišné.

Pro předškolní a základní školní věk, vzhledem k činnosti a mobilitě dětí, by školní uniforma měla zvolit nejpohodlnější, například blůzu nebo košili a letní šaty, a kalhoty budou vhodné pro změnu.

Tato sada je skvělá volba jak pro 8 a 10 let, dívka bude vypadat elegantní v ní, a to nebude bránit pohybu. Vzhledem k tomu, že v tomto věku jsou děti stále aktivně rostoucími částmi a pro tento účel by měl být navržen oděv.

Například, letní šaty s popruhy a sako (vesta) je lepší vzít na knoflíky, aby mohly být změněny, a sukně a kalhoty - se schopností přizpůsobit pás nebo gumičku. Je žádoucí, aby věci měly rezervu na délku, zejména kalhoty. Při výběru šatní skříně je třeba si některé věci zakoupit ve dvojím provedení, takže v případě poškození nebo dokonce ztráty nehledejte nové. Délka šatů, sukní, sundresses by měla být kolena-délka nebo mírně nižší, a kalhoty by měly mít rovný řez.

Pro děti středních a středních škol (od 11 do 17 let) se stává důležitější krása šatů a jejich soulad s módou.

Po dobu 11 let je také důležité pohodlí. Můžete diverzifikovat výstroje s krásným svetrem nebo šaty, dítě už bude moci nosit věci opatrněji a nebude kazit. Již 12 let je již dovoleno nakupovat modely sak a bund.

Po dobu 13 let, můžete přidat příslušenství k formuláři, například můžete ozdobit halenku nebo košili s kravatou, motýlek nebo brož, dívka může už uvázat je sama, můžete přidat zúžené kalhoty a rovnou sukně do šatníku, šaty a sukně může být o něco kratší, ale ne více než 10-15 cm od kolen. Pro mladistvou dívku, totiž pro 14 let a starší, by rodiče měli s dcerou nakupovat oblečení, protože chuť jí určitě utvoří a pokud se rozhodne bez ní, mohou vzniknout konflikty.

Módní modely

Přísnost a zdrženlivost oblečení jsou povinné pro školní uniformy, ale to neznamená, že by to nemělo být krásné. Módní trendy existují ve všem a jejich absence v tomto prostředí by byla zvláštní. Hlavní barvy této formy byly vždy: černá, hnědá a modrá, ale nyní jsou tyto tmavé odstíny tmavě zelené, vínové, šedé a dokonce smaragdové v módě, ze světlých, dávají přednost bílé, béžové, světle růžové a světle modré barvě.

Ze vzorů nejoblíbenějších buněk s odstíny červené a zelené. Módní styly jsou pestré: na šaty - to je A-line, šaty s vůní a rovným střihem, na sukně - styl tulipán, sukně-zvonek, plisse a flétnu, sukně s basky, na kalhoty - vysoký pas.

Blůzy a košile zdobí flounces, krajky a malý jabot, stejně jako motýli a matné vzory. Bundu, pletený svetr nebo vestu lze nosit přes vrchol. Absolutním trendem dětské školní módy je pletené zboží, například černá béžová sukně a prostá bílá košile mohou být doplněny o burgundský nebo modrý svetr. Obraz můžete diverzifikovat pomocí barevných punčoch nebo golfu tak, aby odpovídaly celkovému setu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky