Sada oblečení pro novorozence

Sada oblečení pro novorozence

Kdy koupit

Když budou budoucí maminky a tatínky čekat na přírůstek do rodiny, je v domě shonu, rodičů a dalších členů rodiny, příbuzní jsou připraveni na narození malého zázraku a úzkostlivě jdou nakupovat při hledání potřebných a jen roztomilých drobností jako dárek pro dítě. V takovém povyku můžete snadno zapomenout na něco, co je nezbytné a skutečně nutné, takže musíte udělat seznam základních věcí, které novorozenec a jeho matka prostě nedokážou udělat. Blízcí lidé se nejčastěji pokoušejí najít krásné dárkové oblečení pro novorozence a budoucí matky dostanou vše, co potřebují vzít s sebou do nemocnice. Některé rodiny věří ve staré známky a tradice, podle kterých je zakázáno kupovat si malé věci pro dítě předem, ale v dávných dobách jehly vždy připravovaly na vzhled dítěte, točily se, šily a věnovaly mu věno. Ale teď není třeba dělat věci pro děti ručně, protože veškeré oblečení pro novorozence lze zakoupit ve specializovaných prodejnách nebo objednat online bez opuštění domu.

Často je pro budoucí rodiče velmi obtížné rozhodnout, které věci je třeba koupit, a kolik věcí bude dítě potřebovat, protože děti rostou mílovými kroky. Je lepší určit seznam nezbytných věcí během mateřské dovolené. Pokud se bojíte koupit oblečení předem, než se dítě narodí, pak budete muset alespoň jít nakupovat a vytvořit si seznam oblečení, ale uvědomte si, že budete muset svěřit nákup dětského oblečení svému budoucímu otci, prarodičům nebo jiným blízkým lidem, protože budete poprvé v nemocnici. Tak o tom přemýšlejte: možná byste se neměli zbavit takové radosti - nezávislého nákupu dětského oblečení pro svého budoucího syna nebo dceru. Je důležité si uvědomit, že všechny věci pro dítě musí být umyty a žehleny dříve, než je dáte na své dítě.

Materiály

Oblečení pro kojence by mělo být nejen krásné a roztomilé, ale především by mělo být pro dítě pohodlné a mělo by ho chránit před podchlazením a naopak přehřátím. Aby dítě bylo ve svém prvním oblečení pohodlné, věci pro děti by měly být vyrobeny pouze z přírodních tkanin šetrných k životnímu prostředí, jako je bavlna, viskóza a úplet, a pro chladné období vlny. Po rozhodnutí o tom, co přesně potřebujete koupit dítě, dávejte pozor při výběru materiálu a přítomnosti dostatečně širokého krku pro krk tak, aby jej výstřih netrhal. Nejlepší ze všeho je oblečení, na kterém jsou namísto knoflíků a zipů struny z měkkých materiálů.

Nad tenkými bavlněnými vestami je třeba nosit flanelové dětské košile nebo halenky, a tak se obě poloviny mírně zavřou vpředu. Jako budoucí matka, nemůžete dělat bez tenké a hustší, izolované plenky, které jsou nezbytné pro zabalení dítěte v nich. Musíte si koupit plenky, které, stejně jako jiné oblečení, jsou vyrobeny z přírodních materiálů, a jejich tvar by měl být obdélník o rozměrech přibližně devadesát až sedmdesát centimetrů. Plenky jsou obvykle nutné pouze v prvních dnech po narození dítěte.

Kolik oblečení potřebuje dítě?

Množství oblečení, které budete muset koupit pro novorozence závisí především na tom, zda budete používat plenky na jedno použití, nebo naopak, zda jste připraveni vyprat hodně oblečení a často dost. Kromě toho byste měli zvážit, zda je vedle vás osoba, která je schopna zajistit neustálé mytí a žehlení věcí pro dítě. Pokud budete používat pleny denně, pak budete potřebovat asi pět až sedm plných sad dětské oblečení, ale pokud místo jednorázových plen použijete gázu a plenky, budete potřebovat asi dvakrát tolik sad oblečení pro novorozence.

Zkušení matky vám doporučují, abyste nedostali příliš mnoho plenek a dětských rouch, protože plenky budou potřeba pouze prvních pár týdnů, a později se jim hodí jen položit je na povrch, který použijete k oblékání vašeho dítěte. Pokud jde o vestu, dítě potřebuje tento prvek oblečení pouze během prvního měsíce svého života, ne více. Poté, co se dítě stane aktivnějším, nedobrovolně je zvedne, a proto budete potřebovat dětské kombinézy, kterými jsou trička nebo dětské košile se sponami v podobě nýtů mezi nohama. Takové oblečení je velmi pohodlné nejen pro miminko, ale i pro jeho matku, protože takové spojovací prostředky zjednodušují proces oblékání a svlékání. Kromě toho se nabízí široký sortiment tohoto oblečení: od teplých dlouhých rukávů pro použití v chladném období až po tenké bavlněné rukávy vhodné pro teplé počasí.

Palčáky, čepice a jezdce

Mnoho rodičů, kteří se příliš starají, si opatří rukavice pro své dítě, aby ho dítě nehrálo nehty. Mnozí odborníci však přísně zakazují mladým matkám získat tento oděv, protože otupují hmatové vjemy dítěte a v důsledku toho se vývoj dítěte zpomaluje. Dítě, jehož paže jsou skryty v rukavicích, se zřejmě nemůže cítit teplé a studené, tvrdé a měkké. Proto byste si neměli kupovat dětské rukavice, je lepší zkusit co nejrychleji odříznout nehty, pokud se bojíte, že by se dítě mohlo poškrábat.

Důležitou a skutečně nezbytnou věcí pro novorozence jsou jezdci. Při výběru tohoto oděvu, zkuste si koupit prodloužené jezdce, které mají spojovací materiál nebo vazby v oblasti ramen. Jezdce, které jsou upevněny na těle dítěte pomocí gumiček na bříšku, jsou méně preferované, protože budou sklouzávat při prvních ostrých pohybech nohou.

Pokud jde o čelenku pro vaše dítě, je třeba poznamenat, že odborníci nedoporučují koupit čepice pro dítě s kravaty na bradě, protože jsou velmi nepohodlné, struny doslova jí do krku svého dítěte. Nejlepší je dostat pár obyčejných kulatých čepic, z nichž jeden bude poměrně tenký a bude vyroben z bavlny, a druhý - teplejší z vlny. V místnostech s teplotami nad 18 stupňů Celsia odborníci nedoporučují používat klobouk. Je lepší používat dětské čepice pro chůzi nebo nosit po koupeli.

Obálka na spaní

Abychom se v noci netrápili pocity a nebrali, zda se vaše dítě rozpadlo, měli byste si koupit speciální obálku na spaní. Jedná se o „spací pytel“ pro novorozence, který je zapínán na zip. Když je vaše dítě o něco starší, můžete dostat obálku na spaní, která má rukávy a kapuci. Abyste mohli chodit na procházku se svým dítětem, budete se dokonale hodit ke spací obálce, izolované kožešinou, která spolehlivě ochrání vaše dítě před zimou. Pokud nemáte takovou obálku na spaní, můžete ji nahradit teplou přikrývkou nebo vlněnou přikrývkou.

Seznam vzorků

Poprvé po narození dítěte musíte získat sady sterilního oblečení pro děti.Mnoho matek se ptá, jaké věci a v jakém množství bude novorozenec potřebovat. Tento důležitý seznam by měl zahrnovat následující: sedm deset tenkých plenek, asi pět tenkých plen, list s kapucí pro zabalení dítěte po koupání, tělo, upevněné vpředu, vyrobené výhradně z přírodních materiálů v množství pěti nebo sedmi věcí, tři nebo čtyři tenké a tlusté vesty, pár tenkých kulatých klobouků a jedna izolovaná pěší čepice, asi pět párů jezdců, spací obálka pro domácnost a chůzi, asi tři tenké bavlněné kombinézy, alespoň jedna teplá zimní kombinéza Pro ulici, pár listů a pár přikrývek pro postýlku, a samozřejmě dětské plenky, asi sedm - devět kusů na jeden den.

Uvedený seznam oblečení je nejnutnější minimum věcí, které by každá rodina měla mít s novorozencem. Tento seznam vám poskytne jistotu v prvních měsících života dítěte. Pokud si myslíte, že takové množství dětského oblečení pro vás nebude stačit, můžete tento seznam výrazně rozšířit, záleží na vás. Kromě toho se snažíte rozdělit nákup těchto důležitých dětských věcí mezi příbuzné, aby nedošlo k přebytku určitých věcí a nedostatku jiných. A pak je zaručen klid a harmonie.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky