Oblečení pro novorozence a děti do 3 měsíců: kolik je potřeba a jak si vybrat

Oblečení pro novorozence a děti do 3 měsíců: kolik je potřeba a jak si vybrat

Říká se, že nákup věna pro dítě před jeho narozením je špatné znamení. Přestože se mnoho těhotných žen stává velmi pověrčivými, téměř žádný z nich nemůže odolat do dětského obchodu. A to je naprosto pravdivé - znamení znaménka, a po narození dítěte nebude čas na nákup. Nevěříte svému manželovi jako výběr plenek a vesty.

Co musí budoucí matka vědět, když jde poprvé do dětského obchodu?

Odrůdy

Neexistuje tolik druhů dětského oblečení, i když oči se vždy liší od různých stylů a barev.

 • Tělo To je velmi výhodná věc. Tlačítka mezi nohama pevně drží tělo na místě, nedovolují mu šikanovat, vystupovat z jezdců a vystavovat tělo dítěte, což je zvláště důležité během procházek a spánku. Díky této sponě můžete plenku snadno vyměnit, aniž byste dítě zcela svlékli.

Bodie jsou jako trička a krátké a dlouhé rukávy. Věnujte pozornost upevňovacímu prostředku. Sukně pro nejmenší by měla být zcela rozepnuta uprostřed, a ne jen na ramenou, aby nemusel projít volným krkem a hlavou dítěte do úzkého krku.

 • Kombinézy (slipy) - někdy se nazývají „malí muži“. V takovém oblečení je dítě vždy pohodlné a pohodlné. Nemají procházet, netřít, neinterferují s vědomím světa. Ve „malém“ člověku, který je vybrán ve velikosti, dítě dobře spí, volný střih a přírodní materiál umožňují pokožce dýchat a chránit před přehřátím. V montérkách se stopami zůstanou nohy v teple.
 • Košile. Tohle je první a jedno z nejdůležitějších šatů pro dítě, protože se nosí od prvních dnů na houpačce. Rukávy mají zpravidla dlouhé rukávy, zakončené klopy - škrábance. To je výhodné, protože dítě nedopatřením neodstraní takové škrábance. Šít je švy ven, aby nedošlo k poškození jemné kůže.

Kojenecké košile přicházejí tak jednoduše jako vůně, „pod plenou“ a tlačítky, pro děti o něco starší. No, když je knoflík na rameni, ne na boku - tam to může rušit dítě během spánku. Při výběru nezapomeňte, že příliš tenká vesta se může převlékat pod plenu a třít, v příliš těsném stavu se dítě může potit a vydělat si vyrážku.

 • Halenky. Halenka, na rozdíl od vesty, může být jak se zipy uprostřed, tak pevnými, se zipy na ramenou. Škrábance na halenkách už tam nejsou - to je oblečení pro lehce vyrostlé děti. Jsou potřeba, hlavně na cestě ven, protože doma může být dítě v nich horké.
 • Posuvníky. Neexistuje žádný prostor pro představivost návrhářů dětského oblečení, jako při vytváření jezdců. Pro novorozence, nejpohodlnější jsou vysoké jezdce - s přezkami na ramenou. Nesklouznou, vesta se z nich nebude plazit, nohy jsou chráněny stopami.

Na lehce dospělé děti můžete nosit kluzáky s gumičkou, které by měly být věnovány zvláštní pozornost - v žádném případě nesmí být těsné a drsné, zanechat stopy na kůži. Dobré jezdce s širokým vnějším elastickým páskem, který těsně přiléhá k tělu a nezpůsobuje nepohodlí. Pro dítě leží na zádech po celou dobu, stopy jeho kalhoty nejsou tak důležité, hlavní věc je, že jsou ve velikosti a nemačkejte nohu.

 • Pískoviště. To je radost z letních dětí, protože jsou tak milí chodit. Obvykle mají spojovací materiál na ramenou, uprostřed a mezi nohama, což je velmi výhodné pro výměnu pleny na ulici. Rozdíl mezi pískoviště a kombinézu jsou krátké rukávy a krátké kalhoty, což dítě umožňuje vychutnat si letní slunce a vánek.
 • Čepice. Tělo novorozence je stále extrémně slabé a zranitelné a drobky mohou být snadno vyfouknuty dokonce i menším průvanem, neznatelným dospělých. Proto je uzávěr vždy nutný. Nejmenší čepice jsou švy ven as kravaty pod krkem, aby nedošlo k plazení do očí a neotevřela uši. Ale takové struny mohou často třít a zasahovat do dítěte. Čepice bez šňůr, s elastickou páskou v tomto ohledu je výhodnější, ale matky se jim nelíbí, protože vždycky sklouznou z hlavy.
 • Ponožky. Nejzajímavějším detailem šatníku novorozence jsou malé ponožky. Ponožky jsou důležité, protože malé tělo má stále špatně kontrolovaný systém termoregulace a nohy drobků jsou vždy studené. Ponožky by měly mít pevnou, ale ne pevnou gumu, měly by být snadno nasazeny a vzlétnuty.
 • Booties. Jsou teplejší a pohodlnější než ponožky, protože je pro dítě tak snadné se jich zbavit díky vazbám. Obvykle botičky pletené matky nebo babičky, dávat jejich lásku v nich a ukazovat neomezenou představivost. Tovární botičky se také liší v různých stylech a materiálech. Hlavní věcí je, že se v nich neuvidí nohy dítěte a příze nezpůsobuje podráždění.
 • Scrabble. Malé rukavice s gumičkami jsou nezbytné pro to, aby ho dítě chránilo před svými ostrými měsíčky. Ruce dítěte v prvních týdnech života jsou po celou dobu téměř v pohybu a může se velmi snadno zranit. Škrábance by neměly být teplé a takové velikosti, že dítě může volně odepnout a stlačit vačku.

Jak si vybrat

Každá matka se obává, že náhle všechny věci, které koupila, budou malé. Abyste tomu zabránili, měli byste se nejprve zeptat rodičů rodičů a manžela, z čeho jste se narodili. Zpravidla, pokud má rodina alespoň velkého otce, potom se dítě narodí velké, navíc na posledním ultrazvuku se matce řekne přibližná velikost plodu, který může být orientován. Nicméně, pokud se to nestane, nákup oblečení je dodáván se zásobami - od velikosti 56. Pokud se dítě narodí 50 cm, můžete vždy zavolat svým příbuzným, aby si koupili věci této velikosti.

Při výběru byste měli věnovat pozornost zemi původu a materiálu, ze kterého je věc vyrobena - musí být hypoalergenní a 100% přírodní. Zpravidla je většina věcí šitá z bavlny různých hustot. Nejtenčí jsou vyrobeny z interlock a kulirnaya povrchu, teplejší zápatí, maher a flannel. Chcete-li určit kvalitu materiálu, stačí si to zapamatovat v ruce - mělo by být hladké, bez těsnění, měkké a příjemné na dotek. Věnujte pozornost kvalitě švů, aby se overlockové nitě nevysunovaly a nebyly uzly.

Zkontrolujte, zda všechna tlačítka na věci fungují - nahradit takový problém je velmi obtížné a je nemožné nosit oblečení.

Nekupujte předměty s velkým množstvím ozdobných dílů - volánů, volánků, náplastí. Budou jen zasahovat do dítěte, padat na obličej, vytvářet zbytečné pečeti.

Tabulka velikostí

Pro děti od 0 do 3 měsíců jsou relevantní tři velikosti:

velikost, cm stáří, měsíce

50 48-50 0-1

56 50-60 1-2

62 60-62 2-3

Jaké oblečení je potřeba a kolik

Chci si koupit oblečení pro děti v řadě, protože je tak roztomilá a způsobuje příjemné vzrušení z myšlenek, že brzy tam bude malý muž. Ale musíte se k sobě přitáhnout a přistupovat k problému s myslí, takže později nikdy nepoužité věci nejsou ucpané celou skříní.

Počet nezbytných věcí záleží na tom, zda matka plánuje dítě zaplavit, nebo se po módním trendu oblékne od prvních dnů. Můžete si všimnout, že pediatrové se stále dohadují o tom, zda si dítě nechají a jak dlouho to udělá. Často se však dítě narodí tak maličko, že věci o velikosti 50 jsou pro něj příliš velké a musíte počkat 2-3 týdny před tím, než si vezmete první oblečení. Proto, poprvé, zatímco dítě neopustí byt, maminka bude potřebovat pouze košile, ponožky, čepice a škrábance.

Doplňte šatní skříň podle ročního období očekávané radostné události.

Na zimu

Zimní děti v šatníku budou potřebovat:

 • Čepice - Dvojice tenkých domů a pár hustších pro chůzi.
 • 3-4 kombinézy. Pár tenkých spát a pár teplých na cestě ven.
 • Ponožky různé hustoty (minimálně 4-5 párů), pokud je v domě zima, nemůžete bez dvojice bot.
 • Dva páry škrábanců.
 • Košile - dvě nebo tři bavlny a dva nebo tři flanely.
 • Halenky - pár na procházky.
 • Posuvníky a tělo. Jejich počet závisí na tom, kolik plánujete používat plenky a pleny. Pokud očekáváte, že budete dělat doma bez nich, pak budete na jeden den potřebovat alespoň 20 kusů jezdců a 10 kusů těla.

Navíc nezapomeňte na teplou obálku pro výtok a další procházky, stejně jako teplý klobouk.

Na podzim

Skříň dětí narozených na podzim je téměř stejná jako skříň zimních dětí. Oni také potřebují tenké a teplé kombinézy, vesty a čepice. Obálka pro chůzi nemusí být tak teplá, jako je tomu v zimě, ale příliš se nepočítá na podzimní slunce. V deštivých dnech se postarejte o pláštěnku na kočárku, aby vaše dítě nezvlhčilo, ale jakmile padne první sníh, je lepší dítě zahřát podle zimní varianty.

Na jaře

Na jaře se chcete rychle zbavit teplých věcí. Ale pokud jste se již přestavěli sami, nespěchejte, abyste rozluštili novorozené dítě - bude to dlouho zmrazovat. I když vaše radost přijde v květnu na světlo, vezměte pro něj nejen lehké, ale i teplé oblečení, i když samozřejmě budete potřebovat méně tenkých vest a menších kombinéz než flanelů.

Na léto

Letní děti jsou nejrozsáhlejší. Pro ně se designéři snaží šít nejkrásnější modely, protože každá mladá matka chce, aby její dítě v kočárku bylo nejkrásnější. Pokud se vaše dítě narodilo v létě, budete potřebovat:

 • 2-3 tenké čepice nebo klobouky + pár silných pro chladné počasí
 • 3-4 tenké kombinézy a alespoň jeden teplý doma ve skříni
 • 4-5 vycházkových kombinéz s krátkými rukávy a stejným množstvím pískoviště
 • Dvojice halenek, náhle hodí dítě nahoře
 • 5-6 párů tenkých a těsných ponožek
 • Pro dům budete potřebovat 3-4 tenké košile a 20 kusů jezdců.

Pro dívku si můžete vybrat šaty "na cestě ven", ale nezapomeňte, že jen trochu v šatech může být stále velmi nepříjemné.

Nejdůležitější věcí je nekupovat spoustu věcí najednou, protože děti rostou velmi rychle.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky