Oblečení pro novorozence: jak si vybrat a kolik

Oblečení pro novorozence: jak si vybrat a kolik

Když se očekává, že rodina doplní, budoucí rodiče jsou často připraveni koupit polovinu obchodu, takže roztomilé drobnosti pro novorozence dnes zdobí jejich pulty. A zpravidla pak na všechno, co jste si koupili tímto způsobem, se nikdy nevztahuje vaše dítě. Proto, než si koupíte, musíte pochopit některé nuance tohoto problému.

Druhy

Když je dítě přivezeno domů z porodnice, měl by již mít osobní věci, mezi které patří:

 • košile se švy na vnější straně nebo bezešvé bavlněné potiskové halenky;
 • posuvníky;
 • tělo;
 • skluzy;
 • Bonnety;
 • Scrabble;
 • spací pytel;
 • kombinézy na procházky;
 • ponožky;
 • botičky.

Ale bez dobrých starých plenek, taky, nemůže dělat, i když někteří považují za včera odpoledne. Za prvé, dítě rychle usne v pleně a déle spí, za druhé, můžete přikrýt spící dítě plenkou a nakonec - bez nich se během různých procedur nedá dělat.

Příslušenství

Ale šatník dítěte - ne všechno, co by mělo být v dětském pokoji. Dítě je v kočárku na procházku a doma bude spát ve své postýlce nebo ve speciální postýlce. Potřebujeme také stůl, na kterém bude dítě zabaleno, skříňku, kde budou uloženy jeho věci a křeslo, ve kterém ho matka bude krmit.

Dokonce i v dětském pokoji by mělo být ohrádka, na stěnách by měly být zavěšeny krásné ozdoby, noční lampa s jemným, klidným světlem, a na matčině gauči leží krásné barevné polštáře. Bez hraček také nemůže. Nejprve musí být jednoduché a jasné: červené nebo žluté (to jsou barvy, které mohou novorozenci poprvé rozlišit).

Začněte s obvyklými chrastítky, které se pohodlně vejdou do malé dlaně, připravte speciální plastové a gumové hračky pro plavání, potřebujete závěsné hračky pro kočárek a postýlku, o něco později budete potřebovat vyvíjející se dětskou podložku.

Kolik je potřeba - seznam nejnutnějších oděvů

Seznam základních šatů novorozence je následující:

 • teplé plenky (s plenkami 3-4 kusy, bez nich - 20 kusů);
 • tenké plenky (stejně teplé);
 • 4 vesty;
 • 2 flanelové nebo pletené halenky;
 • 4 posuvníky;
 • 3 páry bavlněných ponožek;
 • 1 pár teplých ponožek;
 • 2 čepice;
 • 1 teplá čepice (není nutná v létě);
 • 1 sezónní kombinéza;
 • 4 tělo;
 • Slipy - 6 kusů:
 • Spací pytel - 1 kus;
 • 2 páry rukavic;
 • 1 pár teplých rukavic (není třeba v létě);
 • 2 páry bootees.

Pokud mluvíme o ročních obdobích, pak v létě, kromě plenek, budete potřebovat pletenou bavlněnou kombinézu, skluzu nebo bavlněnou kombinézu (můžete nahradit halenku s jezdci), tenkou pletenou čepici, tenké ponožky a letní obálku.

Na jaře a na podzim by tělo mělo mít dlouhý rukáv a obálka by měla být vlněná nebo na polstrovaném polyesteru, uzávěr by měl být pleten. Všechno ostatní je stejné.

V zimě, kromě všech výše uvedených, budete potřebovat také kožešinovou čepici s bavlněnou podšívkou, teplé ponožky, fleece kombinézu, teplou ovčí obálku nebo kombinézu.

Jak si vybrat

Je jasné, že oblečení pro vaše dítě chce koupit nejkrásnější, ale pokud jde o novorozence, kritéria by měla být zcela odlišná:

 • oblečení by mělo být pohodlné a nemělo by bránit dítěti v pohybu. Není třeba těsných kravat a gumiček. Věci by měly být volně nasazeny a odstraněny, na hlavu novorozence není nic kladeno. Dívky, které se již začínají plazit, by si neměly kupovat šaty - dítě bude v nich velmi nepříjemné;
 • nekupujte oblečení pro vaše dítě ve velikosti, mělo by to být o něco více, takže mezi tělem dítěte a oděvem zbývá tři centimetry volného místa;
 • Tkanina, ze které je oděv šitý, by měla být vysoce kvalitní a nutně přirozená, knoflíky by měly být pevně ušity, stejně jako tlačítka a další možnosti upevnění.

No, pro dvojčata bude tato krása muset koupit jen dvakrát tolik.

Oblečení předčasně narozených dětí by jim mělo pomoci dokončit termoregulační funkci těla. To lze provést pomocí přídavných podložek na nožičkách posuvníků. Nejlepší podložka je vyrobena z velbloudí srsti, protože tření měkké kožešiny na noze stimuluje reflexní body a účinně ohřívá dítě.

Materiály

Doporučujeme zakoupit si oblečení z následujících tkanin:

 • od merino, protože tento materiál nezpůsobí svědění a podráždění pokožky dítěte, jak tomu může být u běžné vlny. Tato vlna je navíc přirozeně elastická, a proto výrobky z ní po celý rok udržují svůj tvar;
 • organické bavlnyTato tkanina je stále populárnější jak v Rusku, tak v evropských zemích. Běžná bavlna ztrácí svou kvalitu, když ji auta vyzvednou, protože cizí úlomky se stávají surovinami ve formě částí krabic a listů. A bavlna, zvaná organická, se sklízí ručně a vybírají se pouze nejzralejší semena. Taková bavlna je měkčí a nikdy nezpůsobí alergickou reakci;
 • chladič, blokování, zápatí - to vše jsou pletené tkaniny s hladkou přední stranou a jemnou tkanou zvenku. Materiál je velmi měkký a jemný - to je to, co dítě potřebuje citlivou pokožku. Oblečení z takové pleteniny bude pohodlné a teplé;
 • šít oblečení pro děti a denim, to dělá pěkné kalhoty, kombinézy a jezdce. V takovém oblečení bude vaše dítě vypadat velmi stylově a bude se cítit naprosto pohodlně. Takové oblečení by však nemělo být přehnané, protože se z toho utopí a budou ho v režimu „pára“ hýbat a vždy ho žehlit ze špatné strany.

Velikost

Dítě musí nakupovat oblečení „pro růst“, protože se očekává, že tento „růst“ bude velmi aktivní, to znamená, že opravdu potřebujete koupit novorozené oblečení velikosti, nebo dokonce ještě dvě. A to je správné, protože nejaktivnější období růstu novorozence je přesně první tři měsíce.

To znamená, že je-li růst vašeho dítěte od 50 cm do 58 cm (a většina takových dětí), což odpovídá velikosti 56, pak je lepší vzít velikost 62 pro růst 59-64 cm najednou.

Péče

Dnes mají maminky skvělého pomocníka v péči o dětské věci - pračku s režimy trávení, mytí rukou, oplachování, namáčení ... A to vše rychle, efektivně, bez jakéhokoliv zvláštního úsilí. Je nutné pouze vyzvednout speciální gel - na mytí dětského oblečení "Babiččina" cesta s varem v pracím mýdle, jako všechny ostatní možnosti mytí jsou minulostí. Pokud je nutné plenu umýt, proveďte to ručně pomocí mýdla.

Je nepřijatelné umýt dětské oblečení se zbytkem oblečení. Pro praní se používá režim trávení, následovaný oplachovým režimem v teple a poté ve studené vodě. Žehlení dětského oblečení je také nutné, není to pocta kráse, ale další příležitost dezinfikovat tkaniny. Opravdu, v prvních dnech, dítě má otevřenou pupeční ránu, a on může snadno zvednout nějaký druh infekce, neškodný pro dospělého.

Jak umýt

Granny samozřejmě mohou trvat na tom, že mycí mýdlo je nejlepším způsobem, jak mýt dětské oblečení - levné i účinné, ale moderní maminky raději využívají výhod civilizace, a proto kupují speciální gely a prášky určené speciálně pro mytí novorozených dětí. .

Tato promývací zařízení se vyznačují nepřítomností látek, jako jsou fosfáty, chlor a povrchově aktivní látky. Na obalu bude jistě napsáno, že tento nástroj je určen speciálně pro mytí oděvů a oděvů novorozenců. A přesto musíte zkontrolovat, zda tento lék způsobí alergickou vyrážku u dítěte, takže nezadávejte mnoho, ale nejprve to zkuste - který vám vyhovuje. A pokud si spolu s práškem koupíte dětský kondicionér pro dětské oblečení, pak usnadněte proces žehlení a věc bude ještě měkčí.

Jak žehlit

I když jsou ty matky, které nepovažují žehlení oblečení a oblečení pro novorozence za povinný proces. Koneckonců, doma je všechno tak čisté a všechny věci dítěte jsou neustále mazány. Pediatři však trvají na svém: žehlení je nezbytné, protože je to destruktivní účinek na mikroby a oblečení po žehlení je mnohem příjemnější pro tělo dítěte než bez něj.

Žehlení věcí, které patří k dítěti, vyžaduje dodržování některých pravidel:

 • Můžete žehlit jak železem, tak parníkem, ai když jsme se železem více obeznámeni, parníky nejsou jen žehlení a dezinfekce, ale také péče o měkké hračky;
 • vyžehlit každý detail dětského šatníku zepředu a ze strany moře, doporučuje se to udělat, dokud dítě nebude mít 3 měsíce, ale před hojením pupeční rány - je to nutné;
 • protože všechny věci dítěte jsou vyrobeny z bavlny, je doporučeno je žehlit pouze ve vlhkém stavu, nebo jednoduše nastavit žehličku správně;
 • žehlené věci by se měly třepat při pokojové teplotě, po které musí být složeny v hromadách.

Přehled značek

Chcete-li zobrazit všechny značky, které produkují oblečení pro novorozence, bude muset mít více než jednu stránku. Jedna věc je jistá - nejlepší oblečení pro děti přijde do naší země z Evropy, z Polska, z Turecka, z Japonska ... Velmi kvalitní a americké dětské oblečení, existuje také mnoho dalších možností, které se vám budou líbit ne méně než všechny výše uvedené.

Bude-li některá z těchto společností schopna alespoň jednou přitáhnout vaši pozornost a budete spokojeni s kvalitou zakoupeného oblečení, pak je velmi pravděpodobné, že budete nadále používat oblečení tohoto konkrétního výrobce.

Leo

Společnost Leo vyrábí modely oblečení pro novorozence a předškolní děti. Jedná se o známého výrobce dětského oblečení v Rusku, jehož prioritou je především kvalita, originální design a dostupná cena zboží.

Produkty společnosti prošly všemi potřebnými zkouškami, protože existují příslušné certifikáty shody. Oblečení této značky je vyrobeno z přírodního, bezpečného a ekologického materiálu, z něhož šijí výrobky na moderním šicím zařízení. Při vývoji nových snímků návrháři pečlivě studují všechny požadavky na šití dětského oblečení. Každý detail je promyšlený, střih oblečení nezpůsobuje dětem žádné nepohodlí a neomezuje jejich pohyb.

Sortiment oděvů neustále roste díky novým kolekcím. Každá kolekce je unikátní design, speciální řešení v barvě a designu. Existuje jen jedna nevýhoda produktů firmy Leo - děti rychle vyrostou z nových šatů a rodiče nemají čas obdivovat takové nádherné oblečení.

Disney

Dnes je mnoho společností zapojeno do šití pro nejmladší. Ale ne všechny průmysly mají 100% kvalitní oblečení a technologie není striktně sledována všude ve výrobním procesu. Walt Disney v celosvětové výrobě oděvů pro novorozence je považován za nejdražší, ale je plně odůvodněn kvalitou výrobků této společnosti.

Na otázku, zda je možné koupit takové drahé dětské oblečení, lze odpovědět jasně a přímo: samozřejmě, protože Disney je 100% přírodní suroviny a splňuje parametry kvality pro všechny položky.V podstatě všechny produkty této značky jsou založeny na použití bavlny, nejbezpečnější ze všech druhů tkanin. Produkty určené jak dívkám, tak chlapcům, od prvního dne života.

Škála barev přítomných na každém produktu nenechá nikoho lhostejného a každé dítě bude rád, když uvidí známé kreslené postavičky na oblečení. V tomto případě je veškeré vyrobené oblečení velmi praktické.

Choupette

Při výběru dětského oblečení pro každý den, mnoho rodičů věnovat pozornost především jeho hodnotu, protože všichni víme, že děti nemají nosit stejné oblečení na dlouhou dobu - prostě vyrostou z toho. Ano, a během frolickingu na pískovišti nebo jen hraní ve dvoře děti denně namazávají oblečení a často se mohou zlomit náhodou. Ale pro slavnostní příležitost je lepší koupit značkové oblečení a vaše dítě v něm bude neodolatelné.

Navíc, tento nákup nemusí nutně zničit váš rodinný rozpočet, pokud si vyberete oblečení slavné francouzské značky Choupette. Výrobci této společnosti vždy s velkou zodpovědností se týkají výroby oděvů a nabízejí jen to nejlepší pro novorozence:

 • oděvy jsou šity z přírodních hypoalergenních surovin;
 • kvalita výrobku je přísně kontrolována;
 • pohodlí a pohodlí jsou promyšleny do nejmenších detailů;
 • oděvní design (včetně novorozenců) je aktualizován z sezóny na sezónu;
 • Všechny oděvy této značky jsou vyrobeny z šňůrových krajek (Itálie) a elitního hedvábí, bavlny a stehů (Španělsko), jemného veluru a moaré saténu s knoflíky, broušeného diamantu a krystalů Swarovski.

Bebetto

Choupette není horší v kráse a kvalitě výrobků pro novorozence a tuto tureckou značku, která nabízí luxusní oblečení pro novorozence a starší děti. Veškeré oblečení vyrobené touto společností pro dívky i chlapce má jasný design a originální vzhled, takže vaše dítě v něm je prostě neodolatelné.

Pro přizpůsobení výrobci používají pouze vysoce kvalitní materiály. Speciální výrobní technologie umožňuje, aby textura oděvu Bebetto měkká a měkká. Všechny látky jsou hypoalergenní a oblečení sedí pohodlně na dětech a neomezuje jejich pohyby.

Další

Je předním výrobcem oděvů v Anglii, který se specializuje na špičkové stylové oblečení pro pracovní dny i svátky. Vrcholem této značky je oblečení a doplňky pro novorozence a starší děti. Pro výrobce této značky je důležité, z jakého materiálu bude oděv vyroben, proto základem všech dětských sbírek je oděv z materiálů, jako je povlečení, viskóza, lyocellové vlákno a bavlna. Neméně důležité pro tohoto výrobce je stylovost výrobků a v této funkci společnost Nekt překonala mnoho dalších.

Můj malý koláč

Tato společnost se zabývá vývojem a výrobou dětského oblečení pro novorozence a předškoláky. Jedná se o vysoce kvalitní oblečení s rozumnými cenami, které rodiče nemohou. Pro krejčovský materiál se bere výhradně vysoká kvalita, od evropských výrobců - je to organická bavlna s certifikátem kvality. Kování se používá pouze pro nikl a barvy pro textilie, které nemají toxiny. Značka Můj malý koláč je nízká cena, vysoká kvalita a kultivovanost designu.

Crocid

Firma vyrábí módní oblečení pro novorozence a pro všechny děti do 12 let. Koncept tohoto výrobce je vytvořit stylové oblečení pro každý den, kde jsou módní trendy kombinovány s vysokou kvalitou a rozumnými cenami. Princip celkového vzhledu, který je součástí každé kolekce, umožňuje vytvořit stylový obraz dítěte a jeho maximální pohodlí.

Kolekce Crockid jsou tři věkové skupiny:

 • novorozenci;
 • předškolní děti;
 • žáků.

Rozsah je bohatý:

 • všechny druhy oblečení pro novorozence;
 • Módní dětské sbírky;
 • Oděvy pro děti;
 • Dětské oděvy pro odpočinek a spánek;
 • bezešvé vzory dětského oblečení;
 • dětské punčochy a ponožky;
 • dětské plavky.

Bude potěšení z různých modelů pro každý den Crockid, svátek oblečení, bavlny a pletené sportovní oblečení. Kolekce každé věkové skupiny této značky se vyznačuje svým jedinečným stylem.

Polly

To je další ze společností zabývajících se vývojem a výrobou oděvů pro novorozence. Jedná se o elegantní oblečení, zdobené nejjemnější guipure, dětské kombinézy, polo overaly, tělo, vestu a všechno ostatní, co je pro novorozence nezbytné, včetně luxusních sad pro svátost křtu - jsou zdobeny ruční výšivkou.

Modely jsou vyrobeny ze saténové, velurové, vysoce kvalitní pevné bavlny (interlock) vyrobené v Polsku. Barva výrobků, především mléka a šampaňského. Tisk - módní a stylový design. Všechny materiály jsou vysoce kvalitní a bezpečné pro dětskou pokožku. Všechny produkty Polly jsou certifikovány.

Carters

Tato americká značka má zkušenosti od roku 1865 a vyrábí kvalitní oblečení pro novorozence a starší děti. Společnost nezastaví jeho vývoj, jeho výrobky jsou již dlouho známé po celém světě, takže si můžete zakoupit produkty od tohoto výrobce v jakékoli zemi, včetně Ruska. Značkové oblečení pro novorozence Cartes je především zdraví dětí a krásy, ze kterých se nedají odtrhnout oči.

Kde koupit

Pokud jdete nakupovat pro novorozence v supermarketu, pak volba, kterou budete mít, je obrovská, kromě toho je to skvělá příležitost vybrat si věc přesně značku, která se vám líbí.

Trh má také možnost nakoupit vše pro novorozence, jsou zde nižší ceny a stále můžete vyjednávat, ale pokud je pro vás důležité nakupovat kvalitní oblečení, pak to nebude vždy možné na trhu.

Mnoho mommies nyní používá internetové služby pro všechny druhy nákupů, včetně oblečení pro novorozence tam, to je snadné objednat, a pak obdrží, aniž by opustil domov. Nevýhody této metody zahrnují pravděpodobnost, že se budete mýlit s velikostí nebo oblečení nebude přesně stejné barvy. V každém případě je volba na vás.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky