Velikost řetězu kolem krku

Velikost řetězu kolem krku

Stanovení velikosti řetězu může být velmi obtížné. Jak pochopit, jakou délku nebo šířku by měla být zdobena a měla by být přívěskem? S řadou možností je snadné se zmást. Pojďme na to přijít.

Jak určit délku

První věc, na kterou se můžete spolehnout, je vaše vlastní chuť. Někteří lidé to mají rádi, když je řetěz pevně ovinut kolem krku a někdo se mu nelíbí, když je příliš dlouhý. Vše záleží na chuti.

Mnoho výrobců vyrábí řetězy jedné normy a nezávisí na materiálu. Standardní délka musí být násobkem pěti.

Odrůdy délky:

40 cm je velmi krátký řetěz. Skvělé pro dospívající a mladé dívky a mladé muže.

45 cm - délka je o něco větší, ale hodí se i pro velmi mladé dívky a vypadá velmi romanticky, zejména pokud se šperky nosí s přívěskem ve tvaru srdce.

Standardní velikosti jsou délka řetězu 50 centimetrů a vejde se téměř všechno. Že to stojí za to koupit jako dárek, pokud máte pochybnosti.

55 cm a více vyhovuje skupině lidí, kteří jsou dostatečně velké nebo vysoké. To je druh "rozšíření" pro postavu a krk.

Délka 60-70 je velmi vzácná. Pokud jste fanouškem dlouhých šperků, pak jsou nejlepší na zakázku.

Velikost řetězce si můžete zvolit sami. Nebude to trvat moc času, a budete přesně vědět, jakou délku hledat.

Tak, těsně před odchodem do obchodu, jen zabalte nit kolem krku a upevněte ji na délku, kterou máte na sobě šperky. Potom sejměte nit a změřte ji. Vzhledem k tomu, že délka řetězce musí být násobkem pěti, budete muset zaokrouhlit výslednou částku na pět, ve velkém směru. Nejdůležitější věc: nezapomeňte si vzít s sebou linku do obchodu a změřit svůj oblíbený výrobek jen pro případ.

Pokud si koupíte šperky jako dárek, pak to bude ještě jednodušší vyzvednout. Pro mladou dívku zvedněte krátký řetěz - a určitě se nemůžete pokazit. A pokud ten, komu dáte dar, je starší, pak nemohou být jiné možnosti, než dát šperky střední délky nebo i déle.

Délka by měla být také pod oblečením. Například, krátký řetěz je doporučován pro hluboké štěpení, zatímco čím vyšší je výstřih, tím déle může být dekorace.

Tloušťka

Délka není jediným kritériem, podle kterého si vyberete svůj řetěz. Šířka je také velmi důležitá. Měří se v milimetrech.

2-3 mm - nejtenčí řetězy. Dobře se hodí pro ty, kteří mají elegantní krk.

4-5 mm - standardní tloušťka. Přívěsky a jiné ozdoby jsou obvykle nosí na takových řetězech.

Od 7 mm a více - poměrně tlusté řetězy, které se obvykle nosí bez jakýchkoliv dalších dekorací.

Zvolit tloušťku řetězu je poměrně jednoduchá. Čím mladší je dívka, tím více se hodí do tenkého řetězce. A naopak - čím starší žena, tím větší potřebuje. Muži jsou vhodní na jakoukoliv tloušťku, kromě nejtenčí.

Nejde však jen o věk, ale i o tělesnou stavbu. Krátké a tenké šperky chladné krk zkrácený, a to vypadá silnější, než ve skutečnosti je. Proto je tento typ řetězů vhodný pouze pro tenké lidi. Dlouhý řetěz naopak poskytuje štíhlost a je vhodný pro osoby s nadváhou.

Co na sebe

Zde hodně záleží na vašich preferencích a řetězci, jakou délku a šířku nosíte. Přívěsek bude vždy vypadat zajímavě, ale je důležité si uvědomit, že příliš tenké řetězy pro to nejsou příliš dobré.

Jinak platí stejný princip jako u výběru délky - čím déle je Vámi vybraný přívěsek, tím více se opticky prodlužuje a dodává štíhlost.

Je také třeba připomenout, že barva přívěsku se musí shodovat s řetězcem. Například, žluté a červené zlaté šperky je obtížnější kombinovat s přívěsky, zatímco bílé zlato je více univerzální. Pod stříbrným stojí vychystávání přívěsky stejné barvy.

Pokud jste příznivcem klasiky, pak by samozřejmě měl celý soubor šperků zůstat ve stejném rozsahu. A naopak - pokud se vám monochromatické dekorace zdají nudné, máte právo kombinovat zcela odlišné barvy a přitahovat pozornost k sobě. Hmotnost je také důležitá - čím více gramů váží vaše šperky, tím těžší bude nošení.

Důležité je také, jak přesně jste nabytý řetěz nosili s oblečením. Například dámské krátké řetízky jsou velmi univerzální, mohou být nošeny téměř s jakýmkoliv oblečením, s výjimkou svetrů zavírajících hrdlo a jiných podobných oděvů. Silné a dlouhé řetězy se stávají stále více módní, ve kterých se můžete objevit jak v práci, tak na párty. Tato dekorace je univerzální a hodí se téměř ke každému stylu a vedle sebe.

Jinak velikost a tvar vašeho přívěsku závisí výhradně na oděvu a událostech. Pokud pracujete v kanceláři, pak nejpoužívanější klasický přívěsek bez jasných vložek, například s kapkou, se hodí k obleku. Dává vašemu stylu rafinovanost a krásu.

S večerními šaty můžete být volnější, i když klasika je samozřejmě vždy v módě. Další výhrou je retro styl. Vypadá obzvláště působivě, pokud je vaše oblečení v souladu s ní. Takové zavěšení vás určitě přitáhne a zdůrazní vaši originalitu.

Fanoušci avantgardních atypických výrobků. Například, voštinový přívěsek nebo jasný kosočtverec s čínskými znaky. Tyto přívěsky dávají individualitu, takže by si je každý měl vybrat podle svého vkusu.

Pokud nosíte kříž, pak byste měli během párty a pracovních dnů skrýt pod šaty. Přesto je to příliš osobní věc, abych to lidem ukázal. Další oblečení s přívěskem lze nosit přes oblečení.

Je také třeba připomenout, že barva šperků musí odpovídat barvě oděvu, pod kterým ho nosíte. Světlé, světlé přívěsky jsou vhodnější pro pevné a klidné barvy a klasika může být nošena téměř pro každé oblečení.

Péče

Každý má různé preference v jaké době nosit řetěz kolem krku. Někdo si ho vezme hned, jakmile se vrátí domů, a někteří lidé se s jejich oblíbenou výzdobou nezúčastní ani ve spánku. Někdy je však stále dobré si ho vzít, alespoň pro minimální péči.

Aby vám produkt sloužil co nejdéle, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel. Nejdříve se vyhýbejte chemikáliím. Za druhé, jakékoliv slitiny reagují špatně na náhlé změny teploty, takže to nedovolte. Za třetí by měl být řetězec z času na čas promyt v roztoku zředěného mýdla a několika kapek amoniaku a poté otřete do sucha ručníkem.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky