Perlové perle

Perlové perle

Vlastnosti a výhody

Perlové perly jsou považovány za jednu z nejoblíbenějších ženských šperků po několik století, jsou velmi populární mezi spravedlivým sexem. Dámy královské krve měly na sobě perlové korálky, protože byly považovány za ztělesnění ženskosti a elegance.

Slavný Coco Chanel představil tento stylový doplněk do modernější módy, po kterém se tyto perlové šperky jmenovaly Chanel Beads a byly považovány za nutnou věc pro každou módní ženu, která se respektovala. V dnešní době, perle často nosí nevěsty vedle svatební šaty, protože dávají obrazu zvláštní slavnost a sofistikovanost.

Hlavní výhodou perlových perel je jeho všestrannost, protože dnes je tento šperk používán jak pro doplnění každodenního, tak i obchodního vzhledu a pro večerní luky.

Toto příslušenství je univerzální a nenahraditelné díky velkému množství variant modelů, z nichž každá vyhovuje specifickému stylu.

Typy perel

Tento módní doplněk tvoří různé kategorie perel. Rozlišují se přírodní perly, které zahrnují řeku a moře, a umělé, tj. Naučené ne přírodou, technickými prostředky a kultivovanými perlami.

Přírodní perly. Tento druh perly je divoký, který se vytváří v přírodních podmínkách, a to, že se pěstuje v mušlích měkkýšů žijících jak v mořích, tak ve sladkovodních zdrojích. Perly jsou považovány za cenný vodní minerál.

Perly, extrahované z mořského dna nebo z oceánu, jsou nejcennější, protože tyto perly mají hladší povrch a větší velikost. Perly tvořené v sladkých vodách jsou mnohem menší, což ovlivňuje jeho nižší náklady ve srovnání s mořskými perlami.

Nejvíce elitní perly jsou minerály těžené z jižních moří. V současné době se však práce na těžbě tohoto divokého přírodního minerálu prakticky zastavila, neboť je nyní považována za poměrně vzácnou a je velmi obtížné ji najít v ekologických podmínkách.

Vzhledem k tomu, že perly jsou přírodního původu, podmínky jejich vzniku a života v přírodním prostředí se pohybují od padesáti do dvou set let.

Imitace perel. Tento druh perel není přirozeného původu, ale vytvořený člověkem s pomocí moderních technologií. To vám umožní rozšířit výběr tohoto příslušenství, protože umělé perly jsou vyrobeny z široké škály materiálů v barvě, síle a ceně.

Takové dekorace mohou být vyrobeny ze skla nebo plastu a mohou mít také různé lakové povlaky všech barev.

Velikost takových perel se také liší od největší po nejmenší. Jako materiál pro výrobu nebo nátěry k vytvoření vysoce kvalitních umělých perel, výrobci často používají přírodní lisované perleťové.

Kultivované perly. Vzhledem k tomu, že poptávka po přírodních perlech je velmi vysoká, a je prostě nemožné, aby množství lidí uspokojilo tuto potřebu, vědci našli řešení tohoto problému, aby vytvořili umělé perly. Tento způsob chovu perel se používá již několik století a skládá se z následujících částí: zrnka písku, která se pěstují do perel pod dohledem odborníků, jsou uměle zaváděna do měkkýšů.

BDíky nejnovějším technologiím je takový minerál pro běžného člověka prakticky nemožné odlišit od přirozené řeky nebo moře, to může udělat pouze nejschopnější specialista. Cena mořského kultivovaného minerálu je také mnohem vyšší než cena sladkovodní sladkovodní perly.

Existuje několik druhů kultivovaných perel. První je perla jižní moře, která je pěstována podél Pacifiku a indických oceánů. Zvláštností těchto perel je jejich teplá barva a velikost přibližně jeden až dva centimetry.

Další odrůda - perly z ostrova Kyushu nebo z ostrova Honšú. Jejich rysem je malá malá velikost, která se pohybuje od šesti do osmi milimetrů. Tento minerál zpravidla roste ve světle zelených odstínech a vrhá zlaté a stříbrné tóny. Vzácné drahokamy z těchto ostrovů jsou modravé a narůžovělé minerály.

Černé perly zvané Tahiti jsou nejvíce vzácné a drahé ze všech druhů kultivovaných perel. Průměrná cena jedné velké černé perly je asi deset tisíc dolarů. Takové perly jsou vyráběny v jižním Pacifiku.

Cortés perly - pěstované na pobřeží Kalifornie, tento kultivovaný minerál má průměrnou velikost asi patnáct milimetrů a je pokryt mnoha vrstvami perleti.

Barvy

Barvy přírodních perel mohou být velmi pestré. Bílé perly jsou nejvíce vzácné, minerály světle modré, růžové, zelenkavé odstíny jsou častější. Ne příliš často perly jasných a nasycených odstínů, jako je fialová, modrá, černá. Tyto perly mají zpravidla vysoké náklady. Obvykle mají krásný kovový lesk, který je odlišuje od jiných typů perel.

Vícebarevné perly jsou ve velkém poptávce mezi fair sex, ale nejvšestrannější a stále jsou bílé perly, protože jsou vhodné jak pro dívky a ženy, navíc tento minerál je vhodný pro všechny typy pleti. S ohledem na jiné odstíny perel však existují doporučení pro použití v závislosti na barvě pleti.

Žluté perly nebo perly, které mají zlaté odrazy, jsou ideální pro majitele tmavé pleti. Pro ženy s porcelánovou kůží, stejně jako s kaštanovými nebo světlými odstíny vlasů, stylisté doporučují vybrat růžové a modré perly ve špercích.

Brown-eyed krásky dokonale zapadají perlové korálky čokoládové odstíny. Toto příslušenství navíc dokonale doplňuje obraz vyrobený v odstínech kávy. S jistou opatrností je třeba léčit černé perlové šperky, protože takové příslušenství nebude jít do fair-skinované dívky, stejně jako krásy s nenápadnými rysy, protože černé perly v tomto případě bude kůže vybledlé a příliš lehké.

Módní trendy

Perlové perle o délce více než čtyřicet dva centimetrů a ne více než padesát centimetrů se nazývají "princezna". Tento model jemně klesá na hrudi a vypadá velmi elegantně. Takové korálky mají skvělou vlastnost - prodloužit krk, což je důvod, proč stylisté radí ženám s mírně plným nebo krátkým krkem nosit takový model. Pokud se taková dekorace skládá ze středně velkých perel, je lepší ji doplnit přívěskem, přívěskem nebo zlatými vložkami.

Perlové šperky "matine" - to jsou korálky, jejichž délka se pohybuje až šedesát centimetrů. Nejčastěji se nosí kromě večerního vzhledu, vypadají skvěle s koktejlovými šaty, takže vzhled je velmi ženský. Někteří lidé dávají přednost tomu, aby takovýto doplněk používali k práci, aby změnili přísný obraz kanceláře.

Stylisté nedoporučují nosit takové korálky s oblečením zdobeným knoflíky, protože perly se mezi nimi prostě mohou ztratit.

Dlouhé perlové démony jsou také zastoupeny v modelech „opera“ (asi osmdesát centimetrů dlouhých) a „cesta“, která se překládá jako „lano“. Délka posledního modelu je více než sto deset centimetrů, obvykle jsou nasazena, ovinuta kolem krku ve dvou nebo třech řadách, což má za následek víceřadé korálky. Některé dámy zabalí takovou výzdobu na ruku nebo ji uvázají v uzlu nebo smyčce na krku.

K dispozici jsou také krátké modely tohoto příslušenství. Model "límec" se obvykle skládá z několika nití, které mají celkovou délku asi třicet centimetrů. Takové korálky pevně zapadají do krku, a ne z něj vůbec visí. Tato vlastnost tohoto modelu dává vizuální efekt zkráceného krku, takže stylisté doporučují nosit takové modely pro krásu s dlouhým a tenkým krkem. Kromě toho, perle "kollar" vypadají skvěle s hlubokým výstřihem.

Důležitou roli má zpravidla spona perlových perlí, spony tohoto příslušenství z přírodních perel jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Takové šperky jsou dodávány ve zlaté, stříbrné nebo niklové stříbrné sponě.

Velikost zipu by měla odpovídat velikosti perel. Zámky mohou být různých typů: kroucení, nebo jiným způsobem šroubem, pancířem a dalšími. Dlouhé perlové korálky jsou vyrobeny bez zámků, protože se volně obtočí kolem krku a oblékají se přes hlavu.

Co a jak se nosí

Každá žena může nosit perlové korálky z jakéhokoli důvodu az jakéhokoliv důvodu, stejně jako při každé speciální příležitosti. Toto příslušenství je velmi univerzální. Výběr pro každý nový obrázek by měl být založen na délce dekorace a individuálních vlastnostech, jako je délka nitě, velikost korálků a počet vrstev.

Tato elegantní dekorace dokonale doplní jak neformální, tak strohý obchodní či večerní styl.

Jak si vybrat a jak ověřit pravost

Chcete-li si vybrat kvalitní perlové korálky, musíte věnovat pozornost několika kritériím: jejich cena, velikost a lesk korálků, jejich barva. Pokud mají perlové perle poněkud jasnou záři, znamená to, že takové příslušenství bylo vyrobeno v továrně, kde byly perly pečlivě přemístěny. Ne drahé korálky budou mít perly malé velikosti, s největší pravděpodobností jsou sladkovodní perly.

Náklady na perly by měly být poměrně vysoké, pokud prodávající uvede toto příslušenství za nízkou cenu, pak byste měli přemýšlet o pravosti těchto šperků.

Jak se starat

Bohužel, perlové náhrdelníky nejsou věčné, takže je třeba se o ně náležitě starat, aby vám šperky z tohoto minerálu sloužily co nejdéle. Perlové korálky můžete loupat tak, že je omyjete v destilované vodě a pak je otřete čistým hadříkem.

Odborníci doporučují nosit tyto šperky tak často, jak je to možné, protože přírodní perly vyžadují vlhkost, aby nevyschly a následně neztratily svůj dřívější lesk.

Doporučuje se vyloučit chemickou expozici, nenarazit na perly parfémy, krémy a další kosmetiku. Skladovací teplota by navíc neměla být příliš vysoká nebo příliš nízká. Odborníci doporučují skladování tohoto drahého šperku, balení do tkaniny z přírodních materiálů.

Jak zkrátit

Zkrácení perlové korálky je velmi snadné. Nejjednodušší způsob je pečlivě vyříznout nit, na které jsou drahokamy navlečeny, a odstranit další "vazby". Kromě toho odborníci radí změnit vlákno, na které jsou perly navlečené, každých pět let, takže se nemusíte bát, takové změny budou mít prospěch vaše šperky.

Pokud nechcete zasahovat do designu tohoto příslušenství, můžete je zkrátit tak, že je zkrátíte kolem krku nebo ho několikrát zabalíte.

Náklady na

Cena těchto šperků přímo závisí na typu a kvalitě perel.Šperky z umělých perel jsou nejlevnější, korálky z kultivovaných perel budou občas dražší, dobře, korálky z přírodních přírodních perel jsou nejdražší vzhledem k jejich raritě.

Cena je poměrně vysoká u bílých perel a u černých perel jsou také vzácnější než jiné podobné minerály.

Kromě toho náklady závisí na velikosti korálků a stupni jejich shody v dekoraci, stejně jako na kvalitě perleti.

Novinky značky

Coco Chanel se stala ženou obrazu, složenou z umělých perlových perlí a malých černých šatů. Tato módní značka v budoucnu uvedla tento populární doplněk do svých nejštýlovějších kolekcí.

V dnešní době jsou oblíbené zlaté a stříbrné šperky z perel značek Mimikoto a Misaki.

Dalším známým výrobcem je španělská značka "Majorica". Tato společnost se vyznačuje tím, že vyrábí velmi odolné umělé perly, navíc je velmi podobné přirozené, že je mohou odlišit pouze znalí odborníci.

Dalším výrobcem korálků z umělých perel je značka z Ameriky "Shellpearl". Vyrábí šperky z perel, jejichž hlavním rysem je vícevrstvý lak.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky