Brože s přírodními kameny

Brože s přírodními kameny

Od dávných dob byly zázračné vlastnosti přisuzovány přírodním kamenům, takže nebyly noseny ani tak jako dekorace, ale jako talisman. Dnes jsou šperky a šperky s přírodními kameny nedílnou součástí obrazu, ale krása stále není jediným kritériem, podle kterého jsou vybírány.

Existuje mnoho druhů šperků, jako jsou přírodní kameny v přírodě, ale brože se v poslední době staly módní. Doplňují všechny obrazy, od klasického až po večerní, končící každodenním a fantazijním. Jaké je hlavní tajemství jejich popularity?

Vlastnosti a výhody

Až donedávna byly brože považovány za relikt sovětské minulosti, takže nebylo možné se s nimi setkat na pódiích. Dnes si opět získaly popularitu a držely palmu, sedící na módní scéně. Současné brože však nejsou tak běžné jako dříve, protože klenoty se vyvíjejí a mistři se snaží sledovat poslední módní volání.

Swarovski kameny, kombinace několika kovů v jedné brože, použití multi-barevné kameny - to není úplný seznam technik používaných moderních klenotníků vytvořit šperky. Brože s drahými kameny mají různé tvary a jako hlavní prvek obvykle používají jeden oblázek, který hraje centrální roli při zdobení.

Druhy drahokamů a polodrahokamů

Kvalitní a stylové šperky ze střední a drahé cenové kategorie zdobí drahokamy a polodrahokamy. Nejdražší jsou safíry, smaragdy a diamanty. Méně hodnotné, ale neméně krásné kameny zahrnují topaz, ametysty, chryzolity a další. Nejzajímavější je, že každý typ kamene, i když má stejný název, se může lišit vzhledem a zejména barvou. Zvažte podrobněji.

Pokud mluvíme o drahých kovech, pak je stříbro nejlepší v kombinaci s přírodními kameny. Tento ušlechtilý kov se vyznačuje neutrální barvou a je vhodný jak pro mladé, tak pro starší osoby. Ano, a zázračná síla stříbra v kombinaci s přírodními kameny se zdvojnásobí.

Perly

Pevné perlové kameny byly vždy považovány za vrchol ženskosti, elegance a nevinnosti. Dali mladým dívkám romantismus a pevné kouzlo. Říká se, že dívka, která nosí klenot s perlou, nikdy nebude sama. Tento kámen vypadá dobře v rámu ze stříbra, zlata a platiny. Existují však velmi vzácné druhy perel a vypadají velmi odlišně.

Černá perla

Černá perla je skutečný klenot vytvořený přírodou. Nejvzácnější druh oblázkového druhu je mimořádně drahý, ale je vybrán dívkami, protože ve svých vynálezech dává štěstí. Tento kámen vypadá skvěle ve stříbře a platině. Ideální jak pro ženy v pevném věku, tak i pro mladé dívky.

Amber

Jantar je zkamenělý pozůstatky pryskyřice jehličnatých rostlin, ale i přes takový banální původ, jsou neuvěřitelně populární a drahé. Jantar se používá v různých typech průmyslu, ale je to šperky, které se vyvíjí na úkor jantaru při rychlosti blesku. Kámen má žlutooranžový odstín, takže se často nazývá sluneční kámen.

Diamant

Nejznámější a vyhledávaný kámen se všemi vzácnými. Je to fasetovaný diamant.Vypadá nádherně, obzvláště se třpytí v paprscích světla. Veškerý kámen se měří v karátech a čím vyšší je, tím je cena dražší. Jeden z nejdražších a skvěle vypadá v každém drahocenném střihu. Tento čistý diamant je transparentní, takže je ve vodě zcela neviditelný.

Granátové jablko

Dostal jsem své jméno kvůli vnější podobnosti s semeny granátového jablka. Mírně podlouhlé krvavě červené kameny vypadají ve stříbře výborně. Barva může být nejen krvavá, ale také žlutá, nazelenalá, transparentní matná, fialově červená a černá. Schvalovací vlastnosti jsou připisovány tomuto typu kamene a doporučuje se nosit i slabé a těhotné ženy.

Ruby

Další červený oblázek, což je druh minerálu zvaného korund. Kámen je klasifikován jako vzácný a jeho barevný rozsah se může měnit od karmínové až po růžovo-fialovou. Rubín může obsahovat cizí inkluze, ale to není vůbec manželství. Na světě je spousta rubínů, takže kámen nemá velkou cenu.

Safír

Kámen, který se vyznačuje tmavě modrým nebo azurovým odstínem. Jedná se o druh korundového minerálu. Má optické vlastnosti. Neprůhledné. Méně časté v červenožlutých a oranžových odstínech. Magické dopisy jsou označovány jako kámen lásky a loajality.

Smaragd

Kámen, který se vyznačuje ušlechtilým zeleným odstínem. V Rusku to bylo nazýváno kámen vyrovnanosti, odvahy a moudrosti. Teď se nazývá kámen uvolňující z melancholie. Druhé jméno ve své podstatě je zelený led. Vypadá skvěle v jakémkoli rámu a zelený odstín je způsoben příměsí chrómu v kompozici.

Coral

Kámen je světlý - červený odstín, který je člověku prezentován vodním prvkem. Vznikl v hlubinách moře a představuje zkamenělé zbytky polypů. Kompozice obsahuje aragonity a kalcity. Ve své syrové formě se vyznačují nerovným povrchem s mnoha větvemi.

Tyrkysová

Kámen, který může být kategorizován jako vzácný. Rozlišuje nazelenalý nebo modravý odstín. Nejušlechtilejší ze všech vypadá ve zlatém rámu. Od nepaměti byl považován za symbol lásky a přiveden z Turecka. Odkazuje na neprůhledné minerály, třpytky, odlišné v porézní struktuře, ale ne příliš tvrdé.

Chryzolit

Tento kámen se vyznačuje zlatozeleným odstínem a patří do kategorie vzácných. Díky svým vnějším vlastnostem se tento kámen často nazývá večerní smaragd. Vypadá dobře v kombinaci s diamanty nebo jinými šumivými bílými kameny. Nejčastěji rámováno ve zlatě.

Měsíc

Minerální, druh orthoclase. Průsvitný. Liší se ve světle modrých modulacích. Křehké a netoleruje šok a komprese. Vzhledem k charakteristickému pásmu může být zaměňováno za oko kočky. Ve starověku byl tento kámen nosen jako talisman proti zlému oku. Dnes je tento kámen používán ve všech typech šperků, včetně broží.

Ametyst

Nejdražší druh křemene. Rozlišuje šeřík - fialový odstín, který může být světlý i tmavý. Transparentní ametyst lze připsat polodrahokamům a neprůhledným polodrahokamům. Nejlepší ze všeho je, že tento kámen vypadá ve zlatě. To je také nalezené v průhledné barvě se zeleným odstínem. Jaké ametystové brože jsou považovány za populární?

Mosaz s lila kámen

Od nepaměti, ženy různého věku rády nosily takové brože. Žluto-bílý odstín kovu v kombinaci s lila kámen vypadá ušlechtilý a elegantní, bez ohledu na to, jaký obrázek zkusíte. Tato brož je ideální pro dívky s bledou pletí.

Mosaz s fialovým kamenem

Tato brož je vhodnější pro rudovlasé dívky, protože harmonicky vyzařuje teplo vlasů. Ametyst v mosazi je připočítán ke zklidňujícím vlastnostem, takže se tyto brože doporučují pro žhavé a výbušné jedince.Tato brož bude vypadat v obraze zimního večera. Jaké brože jsou nyní populární?

Módní trendy

Moderní klenotníci se rozhodli brože co nejvíce přizpůsobit potřebám všech dívek a žen. To je důvod, proč v moderních obchodech můžete najít jak mohutné brože pro starší generaci, tak i lehčí, a ženské pro mladší. Brože často dávají zajímavé formy.

Camelia

Šperky ve formě portrétu, ostříhané v ráfku, milované od starověku. Dnes je tento typ brožů preferován ženami starší generace, stejně jako obdivovateli vintage stylu.

Motýl

Motýlí brož je ideální volbou pro mladou dívku. Ne příliš přísné, ale ne naivní. Drahokamy nebo polodrahokamy mohou být zdobeny pouze křídly, stejně jako celé tělo motýla. Tato dekorace vypadá velmi elegantně a romanticky.

Kolík

Brož v podobě čepu se zřídka používá pouze jako ozdoba. Jedná se o takovou výzdobu s tajemstvím, která zároveň pomáhá umístit límec nebo jiné oděvy do správné polohy.

Sunny květina

Brož ve formě slunečnice je vhodná pouze pro mladé dámy, protože vypadá příliš naivně. Často, brože tohoto typu zdobí letní šaty dávat obraz lehkosti.

Ve formě plachetnice

Univerzální verze broží, která je ideální jak pro mladé dívky, tak pro starší dámy.

Jak si vybrat

Při výběru brožů je lepší se zaměřit na svůj vlastní typ barev. Blondýnky by si měly vybrat šperky s jantarem, safírem a topazem. Hnědé ženy přestanou sbírat na růžový křemen, smaragd a topaz. Hot brunetky jsou lepší vybrat si drahokamu, zirkonia a lapis lazuli.

Co na sebe

Brože s přírodními kameny jsou nejlepší v harmonii s elegantními šaty a večerním vzhledem. V každodenním stylu se špatně hodí.

Autorské práce

Exkluzivní je vždy v trendu, takže brože vyrobené mistrem v jedné kopii jsou ceněny mnohem modernějšími novinkami pro masy. Tyto brože jsou nejčastěji distribuovány prostřednictvím internetu.

Stylové obrázky

Ale skutečnost, že mistr učiní z vaší brože zcela nedůležité, pokud bude správně vybrána ve stínu očí, obličeje, vlasů a spolu. Takže stylový obraz bude nejharmoničtější a elegantní.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky