Lyžařské boty se zapínáním NNN

Lyžařské boty se zapínáním NNN

S příchodem zimy začínají milovníci aktivního sportu revidovat své zásoby a uniformy. Někdo má rád jednoduché a lehké stezky, které se pomalu pohybují dolů a užívají si neuvěřitelné krásy přírody, zachycují nejzajímavější momenty ve fotoaparátu. Někdo si naopak nedokáže představit svůj život bez rychlosti a extrémních sportů. Ale jedna i druhá potřebují správné a pohodlné vybavení. Pokud je oblek zodpovědný za pohodlí a pohodlí lyžaře, pak by měly být boty vybrány opatrněji a pozorněji. Správně vybrané lyžařské boty totiž přispívají nejen k pohodlnému lyžování, ale jsou také odpovědné za lidskou bezpečnost.

Dnes obchody se sportovními potřebami a oděvy nabízejí svým zákazníkům širokou škálu produktů od různých výrobců. Jaké lyžařské boty jsou pro sportovní nadšence považovány za nejvhodnější? Jak si vybrat? Jaké nuance dávat pozor?

Vlastnosti a výhody

Jít na lyže? Co je třeba udělat jako první? Odpověď je jednoduchá: vyzvednutí zařízení. A pokud začínající lyžaři okamžitě spěchají k výběru lyží, studují neuvěřitelně rozmanité a mnohotvárné řady pozic nabízených v obchodech, pak se zkušení fanoušci zimních sportů zaměří na výběr bot. Samozřejmě je důležité mít možnost vybrat si správné lyže, ale zpočátku byste si měli vybrat botu. Konec konců, pohodlí, pohodlí a bezpečnost nohou při lyžování - to jsou klíčové vlastnosti, které je třeba dodržovat při výběru lyžařských bot.

Lyžařská bota - druh spojení mezi bruslením a lyžováním. Obchody se sportovními potřebami a doplňky dnes svým zákazníkům nabízejí velký výběr různých modelů lyžařských bot, které lze rozdělit podle různých kritérií: podle pohlaví, velikosti, stylu lyžování, podle typu lyžování, podle různých technických charakteristik, typu upevnění atd. d.

NNN a SNS

Pro dobrou přilnavost boty a lyže, musíte pečlivě zvážit volbu montáže. Existují dva typy montáží lyžařských bot (nyní nepovažují zastaralé možnosti) - to je NNN a SNS. Po prostudování mnoha informací o této problematice lze konstatovat, že oba systémy patří k zařízením vysoce profesionální úrovně. Neměly by být srovnávány z hlediska toho, jaký typ montáže je lepší. Oba systémy zaručují vynikající přilnavost na lyžích s botami.

 • NNN - systém, který byl vyvinut norskou společností Rottefella. Klíčovým znakem takového připevnění je přítomnost dvojice paralelních západek, nebo se také nazývají dorazy, proti kterým spočívá špička lyžařské boty. Vyvinuty čtyři různé možnosti tuhosti.
 • SNS - systém pro upevnění na běžkách. Má tři stupně tuhosti. Vyvinut francouzskou společností Salomon. Funkce - bota spočívá na jednom centrálním zámku.

Tyto systémy nejsou zaměnitelné. Proto by při výběru boty měl být člověk veden pouze podle svých preferencí, požadavků a přání.

Módní modely

Společnosti zabývající se výrobou bot pro lyžování nabízejí moderním milovníkům aktivního odpočinku široký a pestrý výběr obuvi. Pokud se domníváte, že klíčová klasifikace umožňuje rozlišovat pouze modely mužů, žen a dětí, pak je tento závěr zcela nesprávný.

Existují dvě hlavní oblasti, podle kterých lze všechny lyžařské boty rozdělit do skupin:

Podle stylu jízdy:

 • pro bruslení;
 • pro tradiční styl nebo pro kombinovaný pohyb;
 • univerzální model.

Podle zamýšleného účelu:

 • pro běžecké lyžování;
 • pro sportovní turistiku;
 • Modely pro profesionály;
 • pro lyžařskou rekreaci.

Materiály

Všichni jsme zvyklí na to, že nejpraktičtější a vysoce kvalitní obuv musí být vyrobena z pravé kůže. Toto pravidlo se však nevztahuje na lyžařské boty. Samozřejmě, pokud si přejete, můžete najít modely, které jsou vyrobeny z pravé kůže, ale takové produkty nestojí za nákup. Za prvé, mají přehnané náklady. A za druhé, jak víte, kůže má tendenci se mírně deformovat a protahovat, což je v lyžařských botách naprosto nepřijatelné.

Všechny známé značky zabývající se výrobou a prodejem sportovního oblečení a obuvi používají výhradně umělou kůži (kůži), která je shora pokryta speciálními impregnacemi (pro odpuzování vlhkosti, pro větší hustotu, se speciální vrstvou izolace). Neměli byste však šetřit na lyžařských botách. Jak se říká, lakomec platí dvakrát. Pokud jste si koupili levné falešné boty slavné značky, pak nečekejte od nich žádný neobvyklý zázrak.

Jak si vybrat

Správně vybrané lyžařské boty zaručují pohodlnou a příjemnou jízdu. Současně spolehlivě upevní lyžařskou nohu, čímž zamezí možnosti zranění, například při pádu. Je nutné si vybrat lyže pouze tehdy, pokud jste již získali nebo jste se rozhodli pro model boty.

Kritéria pro výběr lyžařských bot:

 • Velikost Vnitřek zavazadlového prostoru by měl odpovídat velikosti nohy. V žádném případě neberte model široko nebo dlouho, protože nebude schopen pevně fixovat nohu. Bota může být zadkem, časem vnitřní výplň trochu klesá a má formu nohy.

Chcete-li zvolit správnou velikost, můžete se uchýlit k jednoduché metodě: vezměte si papír, položte nohu a nakreslete pero. Vyřízneme „otisk prstu“ a společně s ním jdeme do obchodu, kde je nabízen dobrý sortiment lyžařských bot.

 • Stupeň tuhosti. Pokud máte rádi jízdu, poznávání okolí a fotografování přírody, je lepší zvolit měkké boty, protože jsou pohodlnější a pohodlnější. Pokud jdete na emoce a adrenalin v krvi, jít dolů "černé" stopy, pak pár bot s pevnou fixací bude dělat.

Při výběru lyžařské boty v obchodě, je lepší vyzkoušet na modelu se vám líbí a mírně ohnout nohy, napodobovat lyžování. Je to tak nejjednodušší pochopit, takže tento model je tvrdý.

 • Šířka podložky. Průměrné hodnoty se pohybují od 92 do 108 mm. Kromě toho někteří výrobci sportovní obuvi začali vyrábět modely lyžařských bot s možností mechanického nastavení šířky podložek.
 • Typ podrážky: Technologie DIN, Touring, WTR nebo Walk to Ride.
 • Popruh nebo strep na vnější straně boty. Šířka může být v rozsahu od 25 do 65 mm. Čím širší pás, tím bezpečnější a pevnější upevnění nohy.
 • Vnitřní část lyžařské boty by měla být mírně měkká, měla tvar nohy a do určité míry sloužit jako tlumič nárazů, což je zvláště důležité pro freestylery a volné jezdce, protože boty s vysokou tuhostí pro ně nejsou přijatelné. V takových botách můžete zranit nohu při provádění různých kaskadérských prvků.
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky