Skleněné šperky Murano

Skleněné šperky Murano

Použití šperků je způsob, jak vytvořit stylový kompletní obraz, schopnost vypadat originálně. Skleněné šperky Murano jsou pro to nejvhodnější. Neobvyklé krásné produkty zvýší náladu ženy, odlišují ji od davu, přitahují pozornost ostatních - velkolepost Muránského skla je doslova fascinující.

Historická fakta

Historie skla Murano začíná v XII století. Murano je ostrov v blízkosti Benátek, benátští vládci poslali skláře, aby tam žili a pracovali, přičemž přísně sledovali, že tajemství výroby originálního skla zůstalo utajeno před zbytkem světa - i tehdy bylo Murano nebo benátské sklo vysoce ceněné.

Od té doby uplynulo mnoho času, výroba zaznamenala vzestupy a pády, objevily se nové výrobní techniky, ale jedna věc zůstala nezměněna - materiál byl vyroben ručně, výrobky jsou stále vyfukovány pomocí speciální trubky s náustkem.

Masters dělají položky pro výzdobu interiéru, umělecká díla, šperky. Tam je dokonce termín Murano - Murano skleněné šperky.

Vlastnosti

Sklo Murano je mimořádně krásné, má své vlastní vlastnosti. Ve vzhledu se spíše podobá drahokamům. Toto sklo je velmi husté a hladké. Výkresy a ozdoby nejsou aplikovány na horní část skla, ale jsou spouštěny po celé hloubce výrobku.

Pro dosažení tohoto efektu se používají speciální metody - například vícestupňové čištění skla, přidávání zlatých nebo jiných třísek, výroba vícezložkových výrobků.

Řada produktů je dosahována s využitím originální technologie.

Achátové sklo připomíná achátový klenot, proto dostal své jméno. Obsahuje vrstvy různých barev v různých rovinách.

Pro získání aventurinového skla přidejte strouhanku z mědi. Sklo získává tajemný lesk.

Zvláštní filigránové sklo. Má vzhled propletených nití různých barev, vyplněných průhledným sklem.

Metoda praskání vytváří mřížku malých trhlin na povrchu výrobku. Za tímto účelem se horký produkt ponoří do chlazené vody. Pokud je výrobek pak umístěn zpět do trouby, vytvoří se na jeho povrchu síť malých bublin. Tato metoda se nazývá pulegoso.

Millefiori je široce používán pro bižuterii - barevné nitě jsou spojeny s monolitickým bičíkem.

Jak se nosí

K uspokojení přání žen, benátské řemeslníci, aby širokou škálu šperků: korálky, náušnice, prsteny, přívěsky, vlásenky. Jsou oblíbené u žen po celém světě. Barva a monochromatický, velký a malý - můžete si vybrat pro všechny šaty, zdůraznit individualitu a krásu každé ženy.

Máte-li krásný krk - velké světlé korálky a náhrdelníky jsou vyrobeny pro vás. Spolu s odpovídajícími dlouhými náušnicemi vytvoří nádherný vzhled.

Máte krásné dobře udržované ruce - neváhejte si vybrat vícebarevné prsteny a náramky. Barevná škála výrobků umožní nosit s mnoha letní šaty. Budou také důstojným doplňkem jedné barvy.

Pro zářivě barevné šaty bude vhodné nosit monofonní soupravu.

Měli byste vědět, že přívěsky Murano vypadají výhodněji na otevřeném těle.

Velké šperky se stávají módní a šperky ze skla Murano budou stylovým a efektivním doplňkem obrazu. Nicméně, na sobě velké šperky, měli byste být opatrní. Chytrý, masivní příslušenství Murano dokáže dokončit vzhled sám. Několik velkých položek přetíží obraz. Místo stylového vzhledu získáte frivolní špatnou chuť.

Kromě toho není nutné kombinovat šperky Murano s jinými šperky.

Jak odlišit falešné

Výrobky ze skla Murano jsou drahé, takže jsou často falešné. Někdy je těžké rozeznat falešné. A přesto existují nějaké známky, které vyžadují pozornost.

Užívání výrobku v ruce, měli byste cítit chlad, to je vlastnost jakéhokoli skla.

Na pravém výrobku nejsou žádné škrábance, sklo je hladké, transparentní, bez jakýchkoliv inkluzí. S lehkým poklepáním vyzařuje výrobek kruh, který je totožný s krystalem.

Měli byste být upozorněni přítomností švů - na tomto výrobku se prostě nemají nikde vzít.

Pokud vám budou nabídnuty dva naprosto identické prsteny nebo přívěsky, je před vámi falešný. Původní produkty se neopakují.

Muránské sklo nevybledne, časem se nestane nudným. A protože všechny položky jsou vyrobeny ručně, mohou být nalezeny pájené razítko.

Nejlepším způsobem je nákup šperků Murano v Benátkách - všechny turistické výlety zahrnují návštěvy workshopů a obchodů.

Pokud se taková příležitost neočekává, měli byste si zakoupit v obchodech s dobrou pověstí, kde budete mít k dispozici potřebné informace o klenotnictví Murano a předložíte certifikát.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky