Balzám na vlasy

Balzám na vlasy

Ženy se vždy snaží vyzkoušet si nové obrazy na sobě, ale některé manipulace s vlasy ne vždy dávají pozitivní výsledek: oslabují, rozbíhají a začínají vypadávat. Aby nedošlo k poškození kardinální transformace, můžete použít balzám na odstín vlasů.

Co to je?

Stínicí tonika, šampony a balzámy mají řadu nesporných výhod, ale hlavním plusem těchto výrobků je jejich složení. Je to kombinace jemných přísad, které neproniknou hluboko do struktury vlasů a nezničují je zevnitř. Po použití toniku si kadeře udržují lesk a hedvábnost, nestanou se křehkými a nudnými.

Balzámy pro tónování mají řadu vlastností. Některé z nich jsou pozitivní, jiné negativní. Po jejich analýze můžete snadno pochopit, zda je tento způsob barvení pro vás vhodný nebo ne.

 1. Povrchové zabarvení. Barvící pigmentový balzám neproniká do vlasů a je umístěn na jeho povrchu. Na jedné straně je to dobré, protože struktura zůstává neporušená a vytvořený film vytváří ochrannou bariéru. Ale na druhou stranu, tato barva je extrémně nestabilní a po 5-10 krát zcela opláchne (v závislosti na značce).
 2. Schopnost experimentovat. S pomocí tonických balzámů můžete bezpečně vyzkoušet nový odstín. Pokud se to nehodí, můžete jednoduše přestat používat tento nástroj, přírodní barva vlasů se vrátí za pár týdnů. Přesná doba, po kterou zbarvení přetrvává, je uvedena na obalu. Některé balzámy jsou uloženy na srsti do 2 měsíců.
 3. Zdravý lesk. Nejoblíbenější značky odstínů balzámů mají měkký a jemný účinek. Kvůli tomu kudrlinky nestanou křehké v průběhu času. Naopak jsou měkké, hedvábné a lesklé a snadno se rozčesávají. Pouze některé tonické balzámy vlasy lehce osuší, po kterých musíte použít změkčovadla a zvlhčovače.
 4. Balzám může změnit barvu vlasů o 1 - 3 tóny. A efekt bude předvídatelný, pokud jste předtím nepoužili nátěr a neudělali jste perm. V opačném případě můžete získat zcela nepředvídatelný výsledek. Kromě toho, s péčí ve vztahu k těmto fondům by mělo být zacházeno s majiteli lehké kadeře - malované nebo přírodní. V tomto případě byste měli dávat přednost měkkým odstínům blízkým původní barvě hlavy. Navíc je třeba mít na paměti, že tonikum tonikum může způsobit, že barva bude o něco tmavší, ale ne naopak.

Odrůdy

Všechny odstíny balzámů lze rozdělit do několika skupin:

 1. Neutralizující tonizační prostředek pro vlasy. Oni jsou také zvyklí na barvivo šedé vlasy, který nakonec změní se nažloutlý. Toto neatraktivní žloutnutí se snadno neutralizuje pravidelným použitím purpurového pigmentu. Tyto nástroje se nemusí udržovat na vlasech, okamžitě se omyjí. Po nějaké době, můžete vidět, že kadeře získat krásný odstín popela bez náznaku žluté oxidace.
 2. Tónovací balzámy, které dávají originální barevnou hloubku, sytost a lesk. U tohoto typu výrobku nelze měnit barvu vlasů, obsahuje malé množství pigmentu. Tyto nástroje lze nalézt v mnoha řadách, které jsou zaměřeny na zachování a nasycení barvy kudrlinek, které jsou již natřeny odolnou barvou.
 3. Stále více populární, zejména pro ženy s fair-vlasy vlasy s jejich tendencí k poškození vlasů, se stává typ zesvětlování s laminačním efektem, které nejen tóny nahoru, ale také transformuje kadeře, což jim brilantní lesk a hladkost. Nejlepší výrobce v této skupině, cenově dostupné a snadno použitelné - "Rukolor", který se stará o blond vlasy.

Populární výrobci

Existují desítky výrobců šamponů a balzámů na ruském trhu, ale většina kupujících si vybírá jen několik značek. Některé z nich patří k profesionálnímu segmentu a některé k levnému masovému trhu.

"Malá mořská víla"

Značkové balzámy "Malá mořská víla" - To jsou prostředky, kterými můžete dát luxusní stín bez chemických vlivů. Díky širokému výběru barev, přírodních aditiv a snadnému přechodu z jedné barvy do druhé je tento nástroj považován za nepostradatelný nástroj pro všechny ženy, které následují módu.

Vyvážený vzorec poskytuje nejen kvalitní barvu, ale i šetrnou péči.

Bílý lněný extrakt učiní kadeře poslušné a hedvábné. Elegantní a přirozený vzhled vlasů je dlouhodobě zachován, i když nejsou používány speciální balzámy a kondicionéry pro barevné vlasy. Paleta "Malé mořské panny" poskytuje širokou škálu odstínů, díky kterým můžete výrazně změnit barvu vlasů, dát jí lesk a přirozenost.

Účinné látky: pigmenty, voda, lanolin, len.

Akce: neutralizuje nežádoucí pigmenty.

Na ruském trhu "Malá mořská víla" je jedním z nejpopulárnějších tónovacích nástrojů. Šampon se snadno používá, skladuje a prodává prakticky ve všech specializovaných prodejnách.

Pros: levná cena, bohatá paleta odstínů, přítomnost ve složení speciálních prvků k neutralizaci nežádoucích výsledků barvení.

Nevýhody: nerovnoměrný tón, pokud se použije nesprávně, získá se „toxická“ barva, zanechá skvrny na kůži a povrchech domácností, je obtížné je omýt a některé produkty značky mají škodlivé složky (alkohol, SLS).

Matrix

Výrobky vyrobené pod touto značkou si díky svému složení získaly důvěru mnoha kupujících. Tonikum neobsahuje amoniak a peroxid, takže po použití nebudou vlasy poškozeny. Barevné kadeře zůstávají hedvábné a měkké, protože princip použití je podobný použití kondicionérů a kompozice obsahuje přírodní extrakty a komplex keratinu, který se postará o vlasy.

Navíc Balzámy obsahují UV filtry, které chrání kadeře před ultrafialovým zářenímproto se barva nemění pod vlivem slunce. Mark Matrix představil 18 odstínů.

Účinné látky: pigmenty, komplex keratinu.

Akce: dává tón a stará se o kadeře.

Tonikum Matrix lze aplikovat a držet na vlasy po celou dobu barvení, specifikovanou výrobcem na obalu. Maří kadeře spíše jemně a rovnoměrně.

Pros: péče o pleť, bohaté odstíny, měkká barva.

Nevýhody: je obtížné je umýt, rychle spotřebovat.

L'oreal

Produkty L'Oreal jsou populární mezi ženskými diváky díky své lehké struktuře. Výrobek je snadno rozložen po celé délce srsti, zbarví povrch a nepronikne do struktury.

Paleta tónovacího balzámu Loreal je prezentována ve dvou sériích:

 • "Chroma Care" ideální pro tmavé vlasy, paleta má bohaté červené, blackberry a čokoládové odstíny;
 • "ExpertSilver" vhodný pro majitele blonďatých vlasů, produkt efektivně odstraňuje žlutý odstín, aniž by poškodil strukturu kudrlinek.

Uvedené odstínové produkty této značky patří do řady profesionálních nástrojů, ale přesto je lze zakoupit v běžných prodejnách.

Účinné látky: barvivo, volné aminokyseliny.

Akce: dává stín a lesk, ošetřuje, neutralizuje nežádoucí pigmenty.

Fialové balzámy L'Oréal odstraňují nežádoucí žlutý pigment ze šedých a blond vlasů. Prostředky jsou prezentovány ve dvou provedeních: šedá a stříbrná.Pro kaštanové, tmavé a světle hnědé vlasy má francouzský výrobce tu pravdu "Lesklá barva". Zlato-měděné a červené tóny této série pomáhají oživit tón a dodávají lesk barveným i přírodním vlasům.

Pros: hladká barva, snadno aplikovatelná, snadno omyvatelná.

Nevýhody: obtížné najít v obchodech, drahé, obtížně umýt z povrchů domácností, pokud to neprovádíte ihned po opláchnutí vlasů.

"Každodenní"

Firemní balzámy "Každodenní" pomůže vytvořit elegantní vzhled, dodá kouzlo a zlepší náladu.

V kolekci těchto výrobků je 20 odstínů, z nichž 14 je vhodných pro přírodní vlasy, 3 pro barvené a 3 pro šedé. Požadovaného výsledku je dosaženo po prvním barvení.

Díky obsahu olivového a bambuckého másla je struktura vlasů znatelně zlepšena. Vzhledem k tomu, složení balzámu je naprosto bezpečné, můžete často měnit odstíny.

Účinné látky: pigmenty, olivové a bambucké máslo.

Akce: zlepšuje strukturu vlasů.

Pros: péče o pokožku hlavy, bohaté odstíny, měkké přírodní zbarvení.

Nevýhody: rychle končí.

Wella

Série "Dobíjení barev" se skládá ze šamponu a balzámu, které by měly být použity společně k zachování barvy vlasů. Wella "Color Recharge" pro blondýnky osvěžuje a odstraňuje žluté vlasy. Tato řada obsahuje sadu pigmentů pro udržení vyvážení barev. Po použití těchto nástrojů se kadeře stávají velmi měkkými a příjemnými na dotek.

V seriálu "Vella lifteks" mají šampon "Šampón pro ochranu barev Lifetex" - Nejedná se o zcela tonikum, ale spíše o prostředek k udržení jasných, hlubokých barev a lesku po barvení.

Profesionální série "Wella Lifetex" představil balzám na bázi barviv založený na více high-tech aplikaci barev, aby se snížila frekvence barvení. Paleta je balzám na světlé, hnědé, červené odstíny a bílé vlasy, podléhající nerovnoměrnému žloutnutí.

Nespornou výhodou těchto výrobků je nedostatek barvení kůže a oděvů. Nevýhodou je neschopnost dosáhnout radikálně odlišného odstínu.

Barevný balzám se nejlépe používá v kombinaci s maskou "Lifetex Color Reflex Mask", pak budou vlasy měkké, hedvábné, nevypadnou a nerozbijí se.

Olline

Tónovací balzámy značky Ollin ve složení neobsahují amoniak a peroxid vodíku, takže poskytují neškodnou a měkkou barvu.

Po použití tohoto odstínu jsou kadeře měkké, živé a lesklé. Toho je dosaženo díky obsahu lopuchového oleje, extraktu aloe vera, levandule, heřmánku, kaštanu a manga.

Barevná paleta obsahuje více než 16 módních odstínů vhodných pro světlé i tmavé vlasy.

"Rokolor"

Náprava značky "Rocolor" je velmi oblíbená díky dobré kvalitě nátěru a rozumné ceně. Tónování s takovým nástrojem není pro vlasy škodlivé, protože výrobek neproniká hluboko do struktury. Kromě toho má balzám efekt laminace, který není obsažen ve všech prostředcích pro dočasné barvení.

V paletě značky můžete vidět nejzajímavější odstíny - od světle po zářivě červenou. Tři odstíny - pro blondýnky, tři - pro středně hnědé vlasy a čtyři - pro červené a červené vlasy.

Pod touto značkou vyrábí dva produkty:

 • "Tón balzámového tonikumu"které kromě stálé barvy zajistí šetrnou péči. Kompozice obsahuje přírodní extrakty a pigmenty, které poskytují stabilní výsledky a nepoškozují strukturu vlasů.
 • Barvící balzám s laminovacím efektemkterý nejenže dává bohatou barvu, ale také se stará o kadeře, vytváří ochranný film. Kadeře se lesknou, hedvábné a dobře upravené. Paleta obsahuje 10 odstínů.

Londa

Balzám této značky pomůže vyrovnat se se žlutými vlasy. Skládá se z přírodních betainových a zvlhčujících složek, takže kadeře nejsou po použití sušeny.

Hydratační a vyživující vlasy jsou způsobeny lněným olejem, včelím voskem a lecitinem.

Navrženo pro světlé nebo šedé vlasy, pomocí něj lze odstranit žloutnutí a dát kadeře lesklý a dobře upravený vzhled, osvěžit a udržet barvu.

Kapus

Tento barevný balzám je ideální pro aplikaci na barvené vlasy, udržuje barvu a dodává extra lesk. Pokud kadeře nebyly dříve malované, pak bude stín více nasycený. Pravidelné používání přípravku má následující účinek: pokaždé, když se odstín vlasů stane výraznějším.

V paletě toniku Kapus je pouze šest odstínů. Doporučujeme zvolit správnou barvu na základě těchto funkcí:

1. Barva písku lze doporučit pro aplikaci na bělené vlasy.

2.Hnědý odstín Nejlepší pro přírodní kaštanové prameny.

3. Měděný odstín ideální pro rudé vlasy, může být také aplikován na bělené vlasy, aby mu jemný zlatý odstín.

Schwarzkopf

Podle výrobce by měl balzám opravovat nežádoucí žluto-červené pigmenty, ale vynalézavé dámy ho používají k tónování zcela přirozených měděných a světlých odstínů v popelnaté barvě.

Účinné látky: barvící pigment, keratin.

Akce: chrání vlasy, dává krásný stín.

Pros: jednotný tón, certifikovaný zahraniční výrobce, nezanechává skvrny na kůži a povrchech domácností.

Nevýhody: drahý lék, schne konce.

Výrobky Schwarzkopf lze zakoupit v každém obchodě, mají širokou škálu odstínů a barev, které poskytují velké možnosti pro experimentování.

Lisap

Tento balzám čistí kadeře, což je lesklé a odstraňuje žlutý pigment po světle. Prostředky modrofialové barvy se zvláštním zápachem.

Jeho použití by mělo být přísně v souladu s pokyny, v žádném případě nemůže přehánět, jinak vlasy mohou být fialové.

Po aplikaci se kadeře stanou poslušnými, hedvábnými a hladkými. Ti, kdo tento nástroj používali, byli s výsledkem velmi spokojeni. Šampon by měl být používán s kondicionérem stejného odstínu. Paleta je prezentována v 10 barvách.

Zápas Sensido

Paleta balzámu je prezentována v 6 odstínech: měď, lilek, písek, hnědá, granátová červená a fialová. Složení tónovacího prostředku oživuje přirozenou barvu, zlepšuje ji, vlasy jsou jasnější. Balzám se skládá z ricinového oleje, který vyživuje a zvlhčuje kadeře a udržuje rovnováhu lipidů v kůži.

Při výběru tonika je nejtěžší najít svého výrobce. V Rusku nemusí výrobci barevných šamponů certifikovat sami sebe. Některé společnosti to bohužel využívají přidáním solí těžkých kovů do svých výrobků. Proto při výběru tonika málo známých ruských značek byste měli pečlivě prostudovat obal.

V Evropě podléhají přípravky pro barvení vlasů povinnému osvědčování, proto vzácně obsahují škodlivé látky. Při výběru firmy se však nemusíte spoléhat na značku, je lepší se podívat na složení: čím menší komponenty, tím lépe.

Paleta

Paleta tónovacích balzámů se může lišit od běžných barviv na vlasy.

 • Barvení tonik "Salerm Shampoo Color" navržen tak, aby zachoval barvu barevných vlasů a důkladnější péči. Měkký základní nátěr se stará o dříve natřené kadeře, umožňuje jejich čištění a udržení požadovaného odstínu. Řada je k dispozici v šesti odstínech: růžová, ashen, fialová, černá, hořká čokoláda, červená.
 • Rozsah finančních prostředků od L'oréal velmi různorodé. Ale jeho metoda akce je velmi zajímavá - je založena na kumulativním efektu. Složení obsahuje přírodní vitamínové komplexy, které pečují o kadeře, činí je zdravými a lesklými.Barevná paleta je prezentována v následujících barvách: mléko, jeřáb, divoká švestka, měď.
 • Zbarvení Balsams Series Kapous nabízeno šest barev: fialová, granátová jablka červená, měď, písek, hnědá, šedá. To je skvělý doplněk k dalšímu produktu - tonizující balzám Kapous. Při dlouhodobém používání chrání kadeře před slunečním zářením.
 • Šampon Olline Nabízejí čtyři odstíny: pro udržení barvy mědi a hnědých vlasů, stejně jako pro barvení šamponů pro bělené nebo šedé vlasy: hnědý burgund, mocha, grafit a studená vanilka.

Jak si vybrat

Všechny odstíny lze rozdělit do dvou typů:

 • S mírným účinkem barvy, která se vyplaví za dva týdny.
 • Tonic s hlubokým dopadem, který bude udržovat barvu po dobu nejméně dvou měsíců.

Hlavní věc, kterou oceníte ve všech odstínech - neškodnost. Pigment jemně zakrývá každou kulmu, aniž by ji zničil. Struktura zůstává neporušená, takže vnější vlastnosti a zdraví vlasů nejsou ohroženy. Tyto a mnoho dalších pozitivních vlastností činí balzám odstínu nepostradatelným nástrojem pro mnoho žen, které se starají nejen o krásu a přitažlivost, ale také o zdraví.

Před nákupem byste měli zkontrolovat tabulku, která zobrazuje barvu a očekávaný výsledek. Je nutné vzít v úvahu přirozenost barvy: tmavé vlasy s vybraným odstínem nevypadají tak bohatě a jasně jako blond vlasy. Neměli bychom očekávat, že se pomocí tonické brunetky může stát blondýna - radikální změna nastane až po barvení kvalitními barvami.

Při výběru tonického balzámu je třeba věnovat pozornost slávě a pověsti výrobce, složení a odstínu. Pro některé bude důležitá cena. Výběr balzámu odstínu, měli byste věnovat pozornost barvě, je lepší zvolit co nejblíže k přírodní. Rozdíl by neměl být ve více než 3 pozicích tónu.

Pro blondýnky

Pro bělené a melirovannyh vlasy, zpravidla vhodné prostředky pro žloutnutí. V tomto případě je pro neutralizaci nežádoucího tónu vhodný růžový nebo fialový tón. Použití výrobku s fialovým pigmentem by mělo být velmi opatrné, protože může způsobit nepříjemný popelavý odstín.

Pokud chtějí holky naopak dosáhnout teplých, slunečných barev, je lepší použít jasnější tonikum se zlatým odstínem.

Pro blond

Dívka s světle hnědé kadeře sedí béžové balsam palety. Jeho použití umožňuje zesvětlit vlasy o jeden, někdy dokonce o dva tóny.

Pro tmu

Tmavé vlasy je lepší dát přednost světlé odstíny červené, fialové, bronzové. V tomto případě se kudrlinky dostanou do požadovaného odlivu.

Pro černou

Barvení na černé vlasy má širokou paletu barev. Jejich použití umožňuje dosáhnout různých odstínů:

 • popel;
 • lilek;
 • červená;
 • měď;
 • čokoláda a další.

Pro šedou

Šedivé vlasy jsou natřeny následujícími odstíny:

 • Ametyst;
 • Perla;
 • Růžová perla.

Tonika se doporučuje pro ženy se 100% šedivými vlasy. Výsledek barvení, uvedený na etiketě, však nemusí odpovídat výslednému odstínu, pokud byly tyto nástroje použity pro blondirovannyh nebo bělené vlasy.

Jak používat

Obecně platí, že použití tonikum - něco čistě individuální, správně zvolený způsob aplikace určí individuálně pro každého, jak úspěšný výsledek bude. Například, pokud je produkt aplikován na kadeře po dlouhou dobu - barva bude bohatá a světlá.

Jak se přihlásit

Než začnete malovat, musíte prozkoumat proces tónování a připravit vhodné nástroje:

 • detergent;
 • rukavice;
 • Plastová nádoba;
 • hřeben;
 • Kartáč na šampony;
 • ručník;
 • samotné barvicí činidlo.

Aby výsledek byl pozitivní, musíte striktně dodržovat pravidla používání kosmetického přípravku a preventivních opatření.

Nejdříve je třeba produkt aplikovat na mírně vysušené kadeře. Měly by být mírně vlhké, aby pigmenty nezačaly pracovat ihned po aplikaci.

Kolik se drží

Balzám lze používat několika způsoby:

 • Společně s konstantním nátěrem (v tomto případě se musí rychle omýt);
 • Chcete-li aktualizovat svou barvu a vytvořit si lesk vlasů (musíte ji udržet po dobu 3-5 minut);
 • Jako tónovací prostředek na vlasy (čas se zvyšuje na 15-20 minut).

Nástroj se aplikuje na vlasy hřebenem a je rovnoměrně rozložen po celé délce. Pokud doba uvedená na obalu končí, vlasy by měly být důkladně opláchnuty tekoucí vodou.

Po umytí můžete použít balzám. Pokud výsledek není uspokojivý, můžete proces opakovat - nemá to nepříznivý vliv na zdraví vlasů.

Jak umýt

Hlavní výhodou tónování je, že může být kdykoliv odstraněn. Existuje několik způsobů:

 • omyjte si vlasy několikrát běžným šamponem;
 • aplikovat masky na vlasy pro odstranění pigmentu;
 • používejte speciální kosmetiku určenou k odstranění barvy.

Existuje několik lidových prostředků, které pomohou rychle smýt tónování z balzámu. Budeme o nich mluvit ve videu níže.

Recenze

Podle recenzí, velký výběr různých značek odstínů balzámů široké palety barev umožňuje spotřebitelům vybrat nejlepší volbu pro jakýkoliv typ a barvu vlasů.

Kromě toho, snadné použití finančních prostředků nenechal nikoho lhostejný k spravedlivému sexu.

Živá aktiva, která si vybírají ženy, reprezentují tyto značky: L'Oreal, „Rokolor“, „Malá mořská víla“, Matrix, Wella, Ollin, Lisap, Londa, Sensido Match, „Everyday“. Spotřebitelé rozpoznali šampon Matrix jako nejlepší v žebříčku produktů pro barvení vlasů. To, podle jejich názoru, je dobré tonikum, protože je snadno ovladatelný, to nepřetéká, je snadno smýt, a barva se stává přirozenou, vlasy jsou lesklé, elastické a hedvábné.

Podle recenzí těch, kteří vyzkoušeli tonikum L'Oréal, tento nástroj nestojí za peníze, které na něj vynaložil.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky