Anorak - nepromokavá bunda nosená přes hlavu

Anorak - nepromokavá bunda nosená přes hlavu

Anorak - co to je

Slovo "anorak" vstoupilo do našeho verbálního užívání poměrně nedávno. Britové si ho vypůjčili z eskymáckého dialektu, aby dali název sako s novým krejčovstvím, které svým střihem připomíná tradiční oblečení severních národů. V současné době je takový větrovka velmi rozšířená.

Tradiční bunda vypadá jako krátká bunda s malou kapucí. V klokaních kapsách je velmi pohodlné ohřát si ruce a ukládat drobné věci potřebné pro chůzi.

Větrovka je obvykle vyrobena z vysoce kvalitního syntetického materiálu, který má hustou a samozřejmě také teplou podšívku, která je příjemná pro tělo.

Charakteristické rysy

Prvním znakem bundy je, že na celé délce výrobku nejsou žádné knoflíky ani uzávěry. A vždy si obléká hlavu. Je však třeba poznamenat, že je povolena přítomnost krátkého zipu na hrudi, což usnadní nošení a zředí zdánlivě neobyčejný vzhled této bundy.

Materiál, ze kterého je vyrobena bunda, má řadu vlastností, které jistě osloví ty, kteří milují dlouhé procházky v přírodě. Například tento materiál není prakticky pomačkaný a je poměrně hustý, ale je velmi lehký.

Hlavní jedinečnost materiálu spočívá v jeho vodotěsné a trvanlivé. Když si nasadíte bundu, můžete si být jisti, že žádný déšť ani sníh nezkazí vaši náladu.

Délka takového oblečení nespadá pod linii kyčle. Obvykle patří do kategorie sportovního svrchního oblečení, a proto se často dostává pouze na pás svého majitele, aby byl zajištěn komfort a ochrana před omezením pohybu.

Elastické pásky nebo šněrovací šněrování jsou šity do rukávů a kapuce moderních modelů. Jsou určeny k ochraně před silným větrem a dlouhodobým zachováním tělesného tepla.

Poslední z anorakových funkcí je klokaní kapsa. Může být umístěn buď na hrudníku nebo pod ním.

Obvykle je velmi prostorný a velmi vhodný pro svou polohu pro ty, kteří jdou na procházky s těžkým batohem za zády. Faktem je, že pokud máte batoh, je problematické zabývat se obyčejnými postranními kapsami, zatímco klokaní kapsa vám poskytne pohodlí při chůzi.

Co se liší od parků

Vzhledem k tomu, že slovo „anorak“ je v aktivním slovníku málo používáno, mnozí ho nevědomky zaměňují s parkem, který je v zásadě nesprávný a špatný. Mezi nimi není prakticky nic podobného.

Park má vždy upevňovací prvek po celé délce výrobku a jeho délka je mimochodem poměrně velká.

Obvykle taková bunda přichází na řadu kolen svého majitele a bunda, jak bylo zmíněno dříve, je krátká bunda.

Kromě toho, kožešina lem je častěji aplikován do parku, a jeho vlny podšívka může být rozepnuta na žádost majitele v teplém období. Podšívka bundy je tenčí a pevně šitá na samotný plášť, aby se zabránilo „odfouknutí“.

Více kapes parků se nachází na bocích majitele a mají obdélníkový tvar. A střih tohoto oblečení je buď vybaven, nebo má speciální šněrování na pasu, který je stažen na základě zvláštností postavy majitele. Anorak v tomto plánu je volný a neomezuje pohyby.

Nevýhody a profesionálové

Anorak má velmi málo minusů, nebo spíše jen jednu nevýhodu. To je spojováno se špatným odvětráváním mezi tělem a pláštěm, který může být docela horký za jistých povětrnostních podmínek. To je důvod, proč častěji je to jen demi-sezóna lehké bundy, které lze nalézt na prodej.

Pro někoho však tato negativní kvalita může být výhodou. Například pro sportovce.Američané si na ranní nebo večerní jízdu dlouho nasazují bundy, aby zajistili účinné odstranění tekutiny z těla v důsledku pocení, které se během cvičení zvyšuje.

Výhody tohoto svrchního oděvu hodně!

Nejdůležitější a hlavní výhodou tohoto oblečení je samozřejmě jeho praktičnost. Tato bunda může být dána na pět minut chůze do obchodu, nebo jít do ní na dlouhou cestu. To neznamená, a nezabírá mnoho místa v zavazadlech, váží trochu. To je skvělá volba pro ty, kteří se rozhodli jít na dlouhou procházku, nechtějí "trpět" z počasí.

Navíc má bunda vysokou odolnost proti opotřebení. A samozřejmě, taková bunda je vynikajícím ochráncem před různými vnějšími faktory: deštěm a chladem, hmyzem, větrem.

Sezónní pohledy

Jako všechny svrchní oděvy jsou bundy vyráběny speciálně pro každou sezónu.

Léto

Letní větrovky produkují nejméně husté. Obvykle se používá tenká podšívka, nebo může chybět Nicméně, modely této sezóny mohou také postrádat vysoký límec a gumičky na rukávech nebo kapuce, protože zvýšená ochrana před chladem není vyžadován.

Fanoušci přírodních procházek a rybaření si v létě koupí podobnou bundu, aby se izolovali od nepříjemného hmyzu, zejména od komárů, stejně jako od ranního či večerního chladu.

Jaro a podzim

V této době bude vyžadovat závažnou ochranu před silným deštěm při každodenních procházkách. Popularita anoraka dosahuje v jarním a podzimním období vysoké úrovně. Výrobci jsou připraveni potěšit své zákazníky různými izolačními a vodotěsnými bundami, které jim představí celou řadu různých modelů: od tradičních jednoduchých až po moderní odvážné.

Přednost má komfortní kapuce, se kterou nebudete vůbec potřebovat deštník. V takové bundě chápete, že déšť už není překážkou pro skvělý čas na ulici.

Zima

Podšívku zimních bund lze doplnit polstrováním a kapuce je izolována přírodní kožešinou. S pomocí vysokého límce můžete kdykoli chránit obličej před „pichlavým“ větrem a chladným sněhem.

S bundou, můžete snadno zapomenout na masivní zimní bundy, které v létě zabírají spoustu místa ve skříni, a také brání vašim pohybům při nošení. Anorak dokonale zapadá do vašeho každodenního stylu a poskytuje spolehlivou ochranu před chladem.

Varianty modelů

Výrobci každoročně rozšiřují svou výrobu tohoto svrchního oblečení a potěšují své zákazníky novými modely. Někteří mohou snadno získat něco více klasického, zatímco jiní budou potěšeni přítomností jasného nebo zábavného vzoru na bundě.

Kromě toho, model bundy nemusí být skutečně sportovní. V prodeji najdete opravdu elegantní bundy, které můžete snadno nasadit na oblek a vypadat stylově.

Nezapomeňte, že obvykle bunda bunda je unisex oblečení a nemá jasné rozdělení na pánské a dámské oblečení.

Muži

Muži jistě jako bundy v maskovacích barvách, které jsou ideální pro rybaření nebo lovecké výlety. Sportovci budou vždy schopni si vybrat pro sebe něco jasnějšího, takže budou snadno viditelní na silnici, například cyklista.

Obchodní muži budou mít rádi moderní monochromatické modely. A pro léto si můžete koupit oblíbenou bundu s krátkým rukávem.

Ženy

Zvláště pro ženy, výrobci aktualizovali trh s řadou nových světlých a neobvyklých bund. Jasným příkladem vedoucí módy je transparentní bunda pro teplé počasí. Toto oblečení samozřejmě nebude dobrým ochráncem před špatným počasím, ale stane se oblíbeným ozdobným prvkem dámského šatníku. Tento detail nejen dodá stylu styl, ale také zdůrazní jednotlivé formy spravedlivého sexu.

Dítě

Děti jsou stále ty neklidné! Anorak bude výborným společníkem dítěte v jeho energických hrách. Vysoce pevný a neznačkující materiál usnadní život rodičům a tepelná izolace nedovolí dítěti přehřát ani v nejtěžším počasí.

Dětské modely mohou vyniknout krásnými kresbami, které zajistí dobrou náladu pro dítě a pohodlné klokaní kapsy potěší všechny mladé naturalisty, kteří rádi sbírají různé své nálezy.

Neobvyklé modely

Fantasy výrobci svrchních oděvů se nebaví, aby kupující s novými nápady. Některé modely jsou praktičtější a pohodlnější, zatímco jiné jsou krásné a neobvyklé. V každém případě si každý z nich najde svého majitele.

S reflexním páskem

Reflexní pásy se obvykle nacházejí na záchranných kombinéze. Nejedná se jen o dekorativní prvek, ale o nezbytně nutný detail, který vám umožní vidět osobu ve tmě na dálku nebo v mlze.

V současné době je na něm mnoho modelů bundy s reflexními prvky. Jsou velmi oblíbené u turistů i cyklistů. Oni jsou dokonce koupil obyčejný mladí lidé, kteří chtějí přitáhnout pozornost tím, že hraje se světlem na reflexním pásu.

Anorak Gorka 4 Bary originální

Protože jeho extrémně impozantní zásluhy, tyto oděvy jsou používány ve vojenských jednotkách v mnoha zemích. V Rusku se bunda používá častěji jako oblečení pro polní vojáky. Modifikovaná pro vojenské podmínky, bunda je zahrnuta v kostýmním balíčku s názvem "Hill 4" domácího výrobce "BARS".

Tento model navíc k hlavní kapse-kangaroo má 4 další: dva pro rukávy a lem. Kromě toho je zde možnost, pokud je to nutné, zahřát podšívku speciálně dodanými vrstvami oblečení.

Tato bunda nebrání pohybu a je aktivně využívána na Vysočině.

Barevná řešení

Mnozí, kteří se rozhodnou koupit bundu, budou určitě přemýšlet o tom, jaký barevný model jim bude nejlépe vyhovovat.

Někdo hledá bundu pro sportovní trénink a někoho pro každodenní nošení. Díky návrhářům na trhu existuje celá řada různých barevných řešení, z nichž se člověk bude radovat z takové rozmanitosti a druhý bude zmaten.

Černá

Černá je klasická volba těch, kteří hledají univerzální zboží pro svou šatní skříň pro každou situaci. Koneckonců, tato barva je dokonale zkombinovaná s jinými bez výjimek a kromě toho je zcela neznačková. Při výběru nejdůležitější věcí věnujte pozornost nejen barvě, ale také její kombinaci s krejčovstvím.

Čistá sportovní bunda je často prostá dekorativních prvků a je určena výhradně pro fyzickou námahu. Bude velmi nevhodné dívat se na klasické kalhoty, a proto nebude fungovat každý den. Pokud tedy chcete něco koupit každý den, je lepší zvolit si elegantní bundu. Například s dalšími vložkami jiné barvy nebo dalšího firmwaru.

Bílí

Bílá barva je vhodná pro ty, kteří chtějí vypadat elegantně. Tato barva se okamžitě osvěžuje a dodává vaší mysli jistotu. To je skvělá volba pro dívky na dlouhých procházkách s přáteli nebo rodinou.

Všimněte si, že tato barva je nepravděpodobná, aby vyhovovala majiteli, který rád zůstane po dlouhou dobu s rybářským prutem v ruce, nebo opustí stan na dlouhou dobu v lese. Bílá barva je docela známkou bez ohledu na to, že materiál, ze kterého je bunda vyrobena, není.

Kamufláž vojenského stylu

To je skvělá volba pro lovce a turisty. Zábava v lese v bundě takové barvy se stává mnohem příjemnější. Na rozdíl od "křiklavých" barev bude kamufláž příjemně dlouhá.

Tato barva je absolutní unisex, i když mnoho mylně předpokládá, že se jedná o čistě „mužskou“ barvu. Na ženu a muže bude bunda této barvy vypadat stejně dobře.

Světlé barvy

Bunda světlé barvy zaujme pozornost lidí kolem vás a dokonale zapadne do sportovního tréninku. Obvykle je to volba těch, kteří se chtějí vyhnout potížím během například ranních jízd a předem upozornit řidiče na jejich zábavu na silnici.

Výrobní společnosti

Samozřejmě, tato položka je snadno k nalezení na přepážkách značkového obchodu. Níže jsou uvedeny některé populární modely bund. Připomínáme, že tato bunda, i když je běžnější u mužů, ale je unisex. Každý daný model bude vyhovovat roztomilé dívky.

Nike

Oblečení této značky je mezi sportovci velmi oblíbené. Jak asi víte, tato značka produkuje vynikající oděv odolný proti opotřebení pro aktivní sporty. Samozřejmě v jejich „arzenálu“ bude pár stylových a pohodlných bund.

Mezi zákazníky je například velmi oblíbený model s názvem „Nike sb everett anorak“, jehož součástí jsou speciální vložky, které zajistí prodyšnost při zachování vynikající odolnosti proti vlhkosti.

Tommy hilfiger

Tato značka poskytla mnohem více modelů anorak než předchozí. Taková rozmanitost určitě dá každému příležitost vybrat si pro sebe přesně sako, které dokonale zapadne do vašeho stylu a zdůrazní individualitu.

Snad populární "Vintage Tommy Hilfiger colorblock soutěž mikina bunda" bude vyhovovat vašemu vkusu.

Adidas

Model této značky s názvem „Anorak sideline“ je mimořádně zvědavý. Vyrábí se ve světlé banánově žluté barvě, která jistě zaujme aktivní dívky, a pro seriózní muže udělá jinou barvu této bundy v černé a bílé barvě.

Kamenný ostrov

Výsledkem spolupráce této značky se známým výrobcem skateboardu se zrodila nová myšlenka, která byla zakotvena při tvorbě zářivé bundy „Supreme SS“ 015 “. Tento model získá respekt mladých lidí a osloví kreativní jedince.

Dovednosti

Tento obchod vás potěší velkým sortimentem bund. Určitě vás bude zajímat model "Target Anorak Navy". Je prezentován v tmavě modré a zelené barvě. Tento styl je ideální pro každou situaci.

Fred perry

Je zvláštní, že jedním ze zakladatelů této značky byl profesionální sportovec a mistr světa tenisu, po kterém byl obchod jmenován. Výrobci této značky znají hodně o sportovním oblečení, takže pokud hledáte bundu výhradně pro sportovní trénink, najdete ji v tomto obchodě.

Zaměstnanci

Tato značka Vám nabízí kvalitní oblečení, které vás jistě potěší. Pozoruhodný příklad oblíbené bundy této značky může sloužit jako model «lehký personál». Jeho jednoduchost a zároveň elegance dobyl mnoho skříní.

Hawk

Pod touto značkou se vydalo mnoho pouličního oblečení, které si zaslouží zvláštní pozornost mladých lidí. Pokud vaše město nemá tento obchod, můžete si vždy objednat oblečení prostřednictvím oficiálního internetového obchodu. Vaše úzká pozornost si zaslouží bunda v maskovacím zbarvení „Woodland Camo“.

Petersburg štít

Tento domácí výrobce vás potěší svými cenami za kvalitní produkty. Obchod byl otevřen poměrně nedávno, ale už si získal lásku mnoha svých zákazníků, kteří s nimi rádi nakupují věci ve stylu ulice. Jste si jisti, že se ocitnete v této prodejně za krásnou bundu.

Zajímavá fakta Anorac

V moderní módě, věci tradičního stylu jsou stále populárnější. Módní návrháři a designéři je samozřejmě často upravují, transformují na něco novějšího a „čerstvějšího“, ale zdroje a jejich základy stále přetrvávají. Zde je několik zajímavých informací o bundě.

Tradiční Eskimo Oblečení

Ano, jak jsme řekli, tato věc je moderní adaptací tradičního eskymáckého oblečení. Eskimáci, žijící ve stále zuřivém sněhu a zimě, ocenili především teplo.Proto pro výrobu oděvů používali kůže a kůži zvířat, šili je tak, aby je vítr nemohl proniknout do těla. To je důvod, proč se důležitou podmínkou pro takové oblečení stalo malé hrdlo a naprostý nedostatek spojovacích prostředků.

Brzy to Britové převzali a ocenili vysokou odolnost a pohodlí. V důsledku toho, oni začali používat to pro krejčovství pro armádu v blízké 1924. A po vydání anoraku na modelech ve slavném časopise „VOGUE“ v roce 1959 to bylo také pro běžné občany.

"Jako Pharaoh's"

Malý tlak na popularitu těchto šatů dal video umělci "Pharaoh" na jeho píseň "Black Siemens". Rapper si přečetl texty v bundě v tmavě modré barvě se širokými bílými pruhy na hrudi a červenou kapucí. Tento klip způsobil velký rozruch mezi teenagery, kteří si okamžitě chtěli koupit stejné oblečení.

"Vysvětlete pro bundu"

Moderní móda je pro mnohé mnohdy šokující a fráze „vysvětlit pro výstroj“ se objevila ve slangu mládeže, kterou lze přeložit jako následující otázku: „vysvětlete, proč jste přesně oblečeni?“. Mnozí také tuto otázku řeší těm, kteří mají na sobě bundu, protože tyto oděvy byly dlouho distribuovány výhradně ve vojenském vybavení. To znamená, že někteří lidé upřímně nechápou, proč „civilisté“ v každodenním životě nosí tento oděv jako každodenní.

Nicméně, anorak není tak odvážným projevem moderní módy.

Kdo nosí bundu

Tato bunda je velmi oblíbená mezi turisty a horolezci. A také čte jednu z odrůd pohodlného oblečení pro archeology a další výzkumné pracovníky, kteří někdy musí pracovat v obtížných povětrnostních podmínkách. Pro sportovce je tato bunda výborným oblečením pro trénink v deštivém nebo zasněženém počasí.

To může být nošeno a obyčejní lidé na cestách do přírody nebo na nejběžnějších procházkách.

Tipy pro výběr

Ujistěte se, že během montáže bunda není příliš těsná k tělu, ale také není příliš velká pro vás. Při zvedání paží nahoru by sako nemělo vystavovat žaludek a při umístění ramen by nemělo být těsné v hrudi.

Anorak je skvělou volbou pro každý den a nikdy nebudete litovat svého nákupu!

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky